Lauchhammeri gyilkosság

Lauchhammeri gyilkosság

Lauchhammer - Tod in der Lausitz

Egy rejtélyes gyilkosság miatt Maik Briegand rendőrtiszt visszatér gyermekkora helyszínére, Lauchhammerbe. Briegand az LKA nyomozójával, Annalena Gottknechttel együtt rétegről rétegre kezdi feltárni a múlt titkait.

(Hupka Adrián)

Ország: Németország
Premier: 2022 | Netflix (2023.03.22.)

2023.09.25 puszta

A Netflix átlagából a jobbak közé tartozik, bár kétségkívül emelkedik a színvonal (legalábbis egyre több a jó content, de a „szokásos” kicsit gyengébb is jelen van azért, persze ez épp nem saját produkciójuk...). Legalább annyira dráma, mint krimi, a... Több

2023.03.27 szemtelen

Halál Lusatiában

Nekem ez egy ingerszegény környezetben játszódó, kopott, lapos krimi. A színvilág, az emberek és a hangulatok mind olyan szürkék, mintha megállt volna az idő a bányásztelepülésen. Pedig a bányásznyugdíjasoknak nagyon jó nyugdíjuk van, ma nagyon jól élnek, mégis mindenhol szakadt a tapéta, mindenhol régi bútort, lámpát és edényt látni. Nekem hiteltelen ez a kísérlet, amit a jelen és az NDK-történelem összekapcsolására tettek. Sok időt pazarolnak a számos klisével és sztereotípiával megalkotott karakterekre. Különösen a két főszereplő elég unalmas. Krimirajongóként sem tetszett, ez a rövid sorozat is túl hosszúnak tűnik mindamellett, hogy nem túl valósághű, túlságosan hétköznapi és feszültségmentes.

2023.03.29 Janitsek Klaudia

Kifejezetten jó, kivéve a végét

Pozitívumok: Nagyon jók a német színészek, és örömteli, hogy nem kifejezetten „szépek”, ezzel is életközelibbé téve az alakításukat; Kreatívan építettek fel egy-két mellékkaraktert, akik cselekedetei néha izgalmasabbak voltak, mint a gyilkos kiléte. Ügyesen játszottak a múltba tekintő képekkel, így árnyalva a sztorit és újabb rétegeket adva a cselekményhez. Nagyon tetszett, hogy képes „nemzeti önkritikát” gyakorolni. Negatívum: a vége lelombozóan egyszerű, mintha kifogyott volna a kreativitás a fő cselekményszállal kapcsolatban.

2023.03.22 Csaba

Izgalmas krimisorozat, nekem nagyon tetszett, bár a szálak néha nagyon összekuszálódtak és végérvényenesen több kérdésre sem kaptunk választ. De ennek ellenére jó volt, megéri megnézni.