77% 114 szavazat

Sorozat áttekintés

1. évad - 6 epizód

Hol nézheted

FILMINFÓ

Egy rejtélyes nő szökése a kínzó fogságból a nyomozókat egy 13 évvel korábbi, megoldatlanul maradt eltűnés sötét igazsága felé tereli.

(Hupka Adrián)

Forgatókönyvíró: Isabel Kleefeld, Julian Pörksen
Ország: Németország
Premier: 2023.09.07. | Netflix (2023.09.07.)

2024.01.15 CsakEgyCsajszi

Izgalmas sorozat. Érdemes megnézni. Az első kb. négy részben hatalmas volt a katyvasz, aztán hirtelen egyre több nyom, gyanúsított lett... majd a semmiből megmutatták a gyilkost/emberrablót... persze őt előtte 1x láthattuk csak 2 mp.-re, halvány gondolat sem volt, hogy ő a tettes.

2023.09.14 Lóri Ádámcsik

Izgalmas volt, és fenntartotta az érdeklődésemet, de egy kicsit zavaró volt, hogy abszolúte semmit nem tudunk meg az elkövetőről (mi nézők) egészen sokáig. A szereplők jól játszottak, a történet érdekes, de egy jobb, csavarosabb, drámaibb befejezésre számítottam.

2023.09.14 szemtelen

Rettegés és feszültség

A „Drága gyermek” egy lebilincselő és elgondolkodtató Netflix-sorozat, amely az emberi rugalmasság, valamint az igazság és a vezeklés mélységeit kutatja. Teszi ezt olyan profi módon, hogy a tempó és a jól kidolgozott narráció folyamatosan fenntartja a néző érdeklődését és a végeredmény iránti érdeklődését. A cselekmény cselszövésekkel és átható feszültségérzettel teli, nagyon tisztességes munka, kiváló könyvadaptáció (Romy Hausmann) és rendezés. A visszaemlékezések a jelennel vannak tarkítva, így az epizódok soha nem válnak monotonná. A sorozat szépen építkezik a rejtély építőköveiből, és észrevétlenül arra kényszerít bennünket, hogy részt vegyünk a feltárásban. Komor, komoly témával foglalkozik, egy rémisztő bűntény köré épül a cselekmény, és egy pillanat alatt már a lassan égő thriller részesei leszünk. Ez nem az a fajta péntek esti családi szórakoztató gyilkossági minisorozat; ez egy mogorva téma értékesen megmunkált, aprólékosan felépített produktuma, ami után akár hosszabb katarzisra vágyhat a néző.

2023.10.07 Kinga Kecskeméti

Tanulság számomra: Csak egy film megnézése után olvass véleményeket!

Vesztemre elolvastam a film megnézése előtt egy szuper jó véleményt, és így túl magasak lettek az elvárásaim. Remek kezdés, folyamatos érdeklődést fenntartó események után egy összecsapott befejezést kaptam. Kicsit csalódtam.

2023.09.21 Klauka89

Való igaz, össze lett csapva. Katyvasznak éreztem a végét. Derültek ki dolgok, de nem eléggé. Maradtak nyitva kérdések. Drámai. Tragikus. Nem kellett volna megnéznem.

Értékelés: 9/10
(2023. 09. 25.)
Mindent jól csináltam
Egy 13 éve elrabolt fiatal nő előkerül – az időközben született lányával együtt. A visszatérésével azonban több kérdést és bizonytalanságot vet fel, mint amennyi kulcsot tud nyújtani a hatóságoknak az elkövető felkutatásához. A szoba óta nem volt ennyire lebilincselő és kitűnő színészi játékokkal elmesélt szabadulós történet. Tartalmi oldalon ugyan... Több