3 félnótás (2009)

Aamir Khan
Sharman Joshi
Sharman Joshi

bob.007   2019. 08. 07.

A film üde homorral, de keményen odamond az indiai társadalomnak. Merész vállalkozás volt, szerintem jól is sikerült. A film alapvetően hosszú, de végig élvezhető. A karakterek jól ki vannak találva, élethűek és természetesnek hatnak a maguk idióta m... több»

Deku   2017. 07. 11.

Ki akartam próbálni valami más nemzetiségű vígjátékot. A némettel próbálkoztam az nagyon gyenge. Itt pedig mondhatni közepes ami már inkább dicséret. Egyszer meglehet nézni.

e-batta   2016. 11. 11.

Közel 500 indiai filmet láttam már, de ez a film nálam benne van a TOP 10-ben! Nemcsak Aamir Khan elképesztő alakítása miatt, aki, dacára annak, hogy a forgatás idején már 44 éves volt, hitelesen alakítja a különc és fura egyetemistát, hanem Sharman ... több»

Dodi   2015. 06. 08.

Annak ellenére, hogy nagyon hosszú, végig lekötötte a figyelmemet.Elég jelentős mennyiségű bollywoodi filmet láttam már, de ez minden tekintetben mindent visz nálam. A története abszolút szívmelengető, gyönyörű példa az igaz barátságról.

erahurka   2018. 08. 17.

Tipikus indiai film: kicsit bugyuta, infantilis humora még vállalható is lenne, ám az ehhez tartozó 170 perc már kiveri a biztosítékot. Nagyon kellene ezekből a filmekből egy-egy nyugati vágás, ahol a rengeteg éneklést és tánci-táncit kivágják, plusz... több»

Zsceeeka   2015. 05. 03.

Aranyos film, mindenképpen egyedi az amerikai tucathoz kepest, bar klisek akadnak böven ebben is, de megiscsak egy vigjatekot latunk, ennyit el lehet nezni. Erdemes megnezni.

Loborg   2015. 09. 29.

Nagyon jó példája annak , hogy az indiaiak is képesek jó filmeket csinálni . Megvannak benne a tipikus vígjátéki elemek , mégis áthatja az indiai hangulat.

A részeges jelenetnél, amikor a 3 barát beszélget, akkor tényleg berúgtak a szereplők. :)

(Gábor Rózsa)

Aamir Khan egy interjúban elárulta, hogy Abhijaat Joshi dolgozik a folytatáson, ami 2020 körül kerülhet bemutatásra.

(e-batta)

Nagyon hosszú ideig ez volt az egyetlen indiai film, amely az imdb TOP 250-es listáján folyamatosan szerepelt.

(e-batta)

Aamir Khan a teljes film alatt egyszer sem áll nyugodtan egy helyben, mindig mocorog, vagy imbolyog. Az új generációt akarta ezzel megjeleníteni, miután megfigyelte saját unokaöccsén, hogy soha nem állnak nyugodtan.

(e-batta)

Aamir Khan karaktere, Rancho mondja a filmben, hogy az emberek előbb mérnöknek tanulnak, majd menedzserek lesznek, legvégül pedig bankárok. Ez pontosan Chetan Bhagat életútja, előbb mérnöknek tanult, majd IIM menedzser, végül bankár lett.