Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

The Death of Stalin

Paddy Considine
Andrea Riseborough
Jason Isaacs

Sabnock Sanatory   2020. 11. 21.

Buscemi és Kurylenko vezető szerepével egy kifejezetten korrekt és jól működő politikai szatírát dobtak össze. Ianucci jól összerakta a mozit, ami nem biztos, hogy valóban úgy történt-e. Sebaj, ha nem is hiteles, de jó.

Varga_Júlia   2018. 03. 12.

Remek és könnyednek tűnő film egy súlyos témáról - vagyis egy igen jó arányokkal összepakolt, már-már komédiának tűnő alkotás, ami nem próbál meg sem több, sem kevesebb lenni annál, ami. A Sztálin halálától felbolyduló szovjet vezetést remekül festi ... több»

Laca//Ho/rr/oR//   2019. 01. 05.

Steve Buscemi a rivaldafényben!

Igazán szórakoztató tragikomédiát kaptunk a 2. világháború utáni történtekről Szovjetunió szívében, Sztálin igaz történetéről. Tudtommal még soha nem kapott főszerepet Steve Buscemi és személy szerint örültem neki, hogy elsők közt olvashattam a nevét a szereplőgárda olvasásakor. Maga a film rendkívül szórakoztató volt, még is végig izgalmas mivel egyrészt bemutatta mi is van, illetve volt a politikában, milyen messzire képes ember elmenni a hatalomért. Ez a film jól tükrözi, mit tesz egy ember azért, hogy hatalomra kerüljön, vagy éppen miként árulták el egymást a bajtársak, csak azért, hogy egy szintet feljebb lépjenek az életükben. A rendező Armando Iannucci remekül bemutatta egy vígjátékban Sztálin halála utáni életet Oroszországban. Csak ajánlani tudom.

HercegPeter   2019. 02. 23.

Politikai álláspontoktól és világszemléleti elképzelésektől függetlenül mondhatom, hogy remek humorral sikerült kicsit odaszúrni Sztálin emlékének. Persze helyenként - főleg a vége felé - elkomolyodik. Steve Buscemi ha nem is a hátán viszi a filmet, ... több»

Filmelemző Nézhetetlen  2018. 03. 22.

Alacsony színvonalú és ízléstelen film. A történethűsége pedig több ponton is megkérdőjelezhető.

Berto49   2018. 03. 09.

Maró szatíra a diktátor halála utáni hatalomért való könyörtelen harcért. Néhányan felülkerekedtek, elsősorban a biliárdgolyó fejű Hruscsov, aki 1964-ig teljhatalmú vezetője volt a Szovjetuniónak páran pedig megkapták a régóta járó ólomgolyójukat, pé... több»

bogyóka94   2018. 07. 15.

A film a történelmi események alapján készült, és bár a cím és a történet alapján valami háborús, komoly, mély mondanivalójú filmet vár az ember, ez egy igazán humoros, szarkasztikus film lett. A film elején még láthatjuk, hogy Sztálin hogy képes irá... több»

A film összbevétele 8 041 828 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 33 409 830 forintot termelt. A hazai mozik összesen 24 495 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmet a 2017-es Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon is bemutatták, ahol hangos kritikai sikert aratott.

A film alapját a La mort de Staline című francia képregény adta.

A film fejlesztése a 2016-os Cannes-i Filmfesztiválon kezdődött meg. Ekkor kapta meg a rendezői és a társírói szerepkört Armando Iannucci. A munkálatok ugyanezen év június 20-án kezdődtek meg.

A film kritikai fogadtatása rendkívül pozitív volt, még annak ellenére is, hogy többen kiemelték, hogy a produkció nem emlékezik meg méltó módon Sztálin áldozatairól, és több helyen is történelmileg pontatlan. A film jelenleg 96 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2018. március).

A film emléket állít a repülőgép szerencsétlenségnek, melyben a teljes szovjet hokicsapat életét vesztette. A katasztrófára 1950-ben, három évvel Sztálin halála előtt került sor. Vasili Sztálin, a csapata támogatója nagyon tartott apja reakciójától, ezért extrém rövid idő alatt verbuvált össze egy új csapatot.

Meghalt a király, éljen a király! De ki is az? A francia-angol Sztálin halála kíméletlen szatíra arról, hogyan boldogulhat egy politikus a Szovjetunió történelmének zivataros századában. HUNGLER TÍMEA KRITIKÁJA. több»

A Sztálin halála, mint szatíra, bátor lépés és nem csak abban az értelemben, hogy az elmúlt 20 évben nem sok igényes nyugati párja akad, hanem kényes témájával kapcsolatban is. 8/10 több»

Igaz, hogy remekmű helyett nálunk csak humoros retrózásnak tűnik a Sztálin halála, cserébe viszont aktuálisabb, mert arra figyelmeztet, hogy mi történik, ha nem merünk szembenézni a múlttal, és hagyjuk, hogy a pátoszos patriotizmus vagy épp az aktuálpolitikai érdek elfojtsa a humorérzékünket – az egyetlen dolgot, ami a múlt feldolgozásához és a Sztálinéhoz hasonló diktatúrák túléléséhez egyaránt nélkülözhetetlen. több»