Sztálin halála

The Death of Stalin
Paddy Considine
Andrea Riseborough
Jason Isaacs

1953 márciusában a nagy vezér meghalt, és milliók gyászolták Moszkva utcáin. Ám volt néhány ember, akinek a gyász helyett valami egészen más dolog jutott. Hruscsovnak és a vezetés többi tagjának ki kellett találnia, hogyan tovább, ezzel pedig őrült harc vette kezdetét az utódlásért.… Több

Forgatókönyvíró: Peter Fellows, Fabien Nury, Thierry Robin
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Franciaország, Kanada, Belgium
Premier (HU): 2018.03.15.

2024.03.14 Master

Történelemhű és még szórakoztató is

Nagy kedvencem lett ez a film, mert történelem- és valósághű, plusz szórakoztató is. Minden fontos történelmi alak megjelenik 1953-ban Sztálin halálakor, mert marakodás, taktikázás és hatalmi versengés kezdődik a legfelsőbb vezetői poszt megszerzéséért. Ez végül Hruscsovnak sikerül, de előbb meg kell küzdenie a többiekkel, mindenekelőtt Berijával, aki minden titkok tudója, Sztálin jobbkeze és az állambiztonsági szervek vezetője. Lavrentyij Beriját végül csak 3-4 hónappal Sztálin halála után tudják félreállítani (1953 júniusában). A film stílusa szarkasztikus, néhol absztrakt és szürreális, mint ahogyan maga a sztálini rendszer is az volt 1953-ban.

2021.12.21 Harper

a nap véleménye

Fekete humor történelemmel keverve, zseniális tálalásban

A fekete humor számomra mindig is egy kockázatos kategória volt, mert vagy nagyon jól működik (mint Tarantino vagy Guy Ritchie esetében), vagy embertelenül gyenge és bosszantó (temérdek más esetben). Ha azonban ezt jó érzékkel csinálják, és még egy t... Teljes kritika

2018.03.12 Varga_Júlia

Remek és könnyednek tűnő film egy súlyos témáról - vagyis egy igen jó arányokkal összepakolt, már-már komédiának tűnő alkotás, ami nem próbál meg sem több, sem kevesebb lenni annál, ami. A Sztálin halálától felbolyduló szovjet vezetést remekül festi ... Több

2019.01.05 Laca//Ho/rr/oR//

Steve Buscemi a rivaldafényben!

Igazán szórakoztató tragikomédiát kaptunk a 2. világháború utáni történtekről Szovjetunió szívében, Sztálin igaz történetéről. Tudtommal még soha nem kapott főszerepet Steve Buscemi és személy szerint örültem neki, hogy elsők közt olvashattam a nevét a szereplőgárda olvasásakor. Maga a film rendkívül szórakoztató volt, még is végig izgalmas mivel egyrészt bemutatta mi is van, illetve volt a politikában, milyen messzire képes ember elmenni a hatalomért. Ez a film jól tükrözi, mit tesz egy ember azért, hogy hatalomra kerüljön, vagy éppen miként árulták el egymást a bajtársak, csak azért, hogy egy szintet feljebb lépjenek az életükben. A rendező Armando Iannucci remekül bemutatta egy vígjátékban Sztálin halála utáni életet Oroszországban. Csak ajánlani tudom.

Buscemi és Kurylenko vezető szerepével egy kifejezetten korrekt és jól működő politikai szatírát dobtak össze. Ianucci jól összerakta a mozit, ami nem biztos, hogy valóban úgy történt-e. Sebaj, ha nem is hiteles, de jó.

A film összbevétele 8 041 828 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 33 409 830 forintot termelt. A hazai mozik összesen 24 495 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Sztálin halálának hivatalos oka: agyvérzés, mely 1953 március 5-én okozta halálát, viszont már március 1-én este magatehetetlenné vált. Maga az agyi trauma március 1-én érte. Szerző: Harper

A filmet a 2017-es Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon is bemutatták, ahol hangos kritikai sikert aratott. Szerző: hp

A film alapját a La mort de Staline című francia képregény adta. Szerző: hp

A film fejlesztése a 2016-os Cannes-i Filmfesztiválon kezdődött meg. Ekkor kapta meg a rendezői és a társírói szerepkört Armando Iannucci. A munkálatok ugyanezen év június 20-án kezdődtek meg. Szerző: hp

(2018. 03. 21.)
A medve árnyékában
Meghalt a király, éljen a király! De ki is az? A francia-angol Sztálin halála kíméletlen szatíra arról, hogyan boldogulhat egy politikus a Szovjetunió történelmének zivataros századában. HUNGLER TÍMEA KRITIKÁJA. Több

(2018. 03. 23.)
A Sztálin halála, mint szatíra, bátor lépés és nem csak abban az értelemben, hogy az elmúlt 20 évben nem sok igényes nyugati párja akad, hanem kényes témájával kapcsolatban is. 8/10 Több

Értékelés: 6.5/10
(2018. 03. 29.)
Igaz, hogy remekmű helyett nálunk csak humoros retrózásnak tűnik a Sztálin halála, cserébe viszont aktuálisabb, mert arra figyelmeztet, hogy mi történik, ha nem merünk szembenézni a múlttal, és hagyjuk, hogy a pátoszos patriotizmus vagy épp az aktuálpolitikai érdek elfojtsa a humorérzékünket – az egyetlen dolgot, ami a múlt feldolgozásához és a Szt... Több

Értékelés: 8.5/10
(2018. 03. 20.)
Ha egy politikai szatírát betiltanak a története helyszínét adó országban, akkor valamit jól csinál. 85/100 Több

(2017. 11. 19.)
Szórakoztat, de közben súlyos bűnökről mesél, kinevet és mégsem bagatellizál - és ezzel talán minket is közelebb visz saját múltunk elengedéséhez és feldolgozásához.

8/10 Több