Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

Sztálin halála (2017)

The Death of Stalin

Sabnock Sanatory   2020. 11. 21.

Buscemi és Kurylenko vezető szerepével egy kifejezetten korrekt és jól működő politikai szatírát dobtak össze. Ianucci jól összerakta a mozit, ami nem biztos, hogy valóban úgy történt-e. Sebaj, ha nem is hiteles, de jó.

Varga_Júlia   2018. 03. 12.

Remek és könnyednek tűnő film egy súlyos témáról - vagyis egy igen jó arányokkal összepakolt, már-már komédiának tűnő alkotás, ami nem próbál meg sem több, sem kevesebb lenni annál, ami. A Sztálin halálától felbolyduló szovjet vezetést remekül festi ... több»

Laca//Ho/rr/oR//   2019. 01. 05.

Steve Buscemi a rivaldafényben!

Igazán szórakoztató tragikomédiát kaptunk a 2. világháború utáni történtekről Szovjetunió szívében, Sztálin igaz történetéről. Tudtommal még soha nem kapott főszerepet Steve Buscemi és személy szerint örültem neki, hogy elsők közt olvashattam a nevét a szereplőgárda olvasásakor. Maga a film rendkívül szórakoztató volt, még is végig izgalmas mivel egyrészt bemutatta mi is van, illetve volt a politikában, milyen messzire képes ember elmenni a hatalomért. Ez a film jól tükrözi, mit tesz egy ember azért, hogy hatalomra kerüljön, vagy éppen miként árulták el egymást a bajtársak, csak azért, hogy egy szintet feljebb lépjenek az életükben. A rendező Armando Iannucci remekül bemutatta egy vígjátékban Sztálin halála utáni életet Oroszországban. Csak ajánlani tudom.

Filmelemző Nézhetetlen  2018. 03. 22.

Alacsony színvonalú és ízléstelen film. A történethűsége pedig több ponton is megkérdőjelezhető.

HercegPeter   2019. 02. 23.

Politikai álláspontoktól és világszemléleti elképzelésektől függetlenül mondhatom, hogy remek humorral sikerült kicsit odaszúrni Sztálin emlékének. Persze helyenként - főleg a vége felé - elkomolyodik. Steve Buscemi ha nem is a hátán viszi a filmet, ... több»

bogyóka94   2018. 07. 15.

A film a történelmi események alapján készült, és bár a cím és a történet alapján valami háborús, komoly, mély mondanivalójú filmet vár az ember, ez egy igazán humoros, szarkasztikus film lett. A film elején még láthatjuk, hogy Sztálin hogy képes irá... több»

Berto49   2018. 03. 09.

Maró szatíra a diktátor halála utáni hatalomért való könyörtelen harcért. Néhányan felülkerekedtek, elsősorban a biliárdgolyó fejű Hruscsov, aki 1964-ig teljhatalmú vezetője volt a Szovjetuniónak páran pedig megkapták a régóta járó ólomgolyójukat, pé... több»

Paddy Considine
Andrea Riseborough
Jason Isaacs

A film összbevétele 8 041 828 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 33 409 830 forintot termelt. A hazai mozik összesen 24 495 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmet a 2017-es Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon is bemutatták, ahol hangos kritikai sikert aratott.

A film alapját a La mort de Staline című francia képregény adta.

A film fejlesztése a 2016-os Cannes-i Filmfesztiválon kezdődött meg. Ekkor kapta meg a rendezői és a társírói szerepkört Armando Iannucci. A munkálatok ugyanezen év június 20-án kezdődtek meg.

A film kritikai fogadtatása rendkívül pozitív volt, még annak ellenére is, hogy többen kiemelték, hogy a produkció nem emlékezik meg méltó módon Sztálin áldozatairól, és több helyen is történelmileg pontatlan. A film jelenleg 96 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2018. március).

A film emléket állít a repülőgép szerencsétlenségnek, melyben a teljes szovjet hokicsapat életét vesztette. A katasztrófára 1950-ben, három évvel Sztálin halála előtt került sor. Vasili Sztálin, a csapata támogatója nagyon tartott apja reakciójától, ezért extrém rövid idő alatt verbuvált össze egy új csapatot.

Armando Iannucci rendező döntése volt, hogy a szereplők ne beszéljenek orosz akcentussal. Az indokai között szerepelt, hogy az akcentus elvonta volna a nézők figyelmét, egyszersmind azt sem akarta, hogy a színészek aggódjanak az akcentusuk miatt, miközben improvizálnak. A direktor a BBC Radio 5-nak adott interjújában azt mondta, hogy az orosz újságírók, akik már látták a filmet, helyeselték a döntését.

A filmet 2018. január 23-án, két nappal premierje előtt betiltották Oroszországban. A Kulturális Minisztérium indoklása szerint a produkció sérti a nemzeti jelképeket, illetve mivel a film a sztálingrádi csata 75 évfordulóján került volna a mozikba, így sértő lett volna a második világháborús orosz veteránokra nézve.

A film alapjául egy francia nyelvű képregény szolgált.

Híven a hazugságokból szőtt rendszerhez a halál dátumának bejelentésével sem mondtak igazat, hiszen három napot vártak a „tragédia” bejelentésével.

(Berto49)

Szórakoztat, de közben súlyos bűnökről mesél, kinevet és mégsem bagatellizál - és ezzel talán minket is közelebb visz saját múltunk elengedéséhez és feldolgozásához.

8/10 több»

Ha egy politikai szatírát betiltanak a története helyszínét adó országban, akkor valamit jól csinál. 85/100 több»

A Sztálin halála nem mindenkinek fog bejönni, hiszen a fingós- és hasonszőrű poénoknál sokkal árnyaltabb humorforrást szolgáltat. Akik viszont szeretik az intelligens vicceket, a helyzetkomikumokat, azok most sem fognak csalódni. 8/10 több»