Játssz egy LG 32LJ500V TV-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login

Sztálin halála (2017)

The Death of Stalin

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

Filmelemző Nézhetetlen  2018. 03. 22.

Alacsony színvonalú és ízléstelen film. A történethűsége pedig több ponton is megkérdőjelezhető.

Varga_Júlia   2018. 03. 12.

Remek és könnyednek tűnő film egy súlyos témáról - vagyis egy igen jó arányokkal összepakolt, már-már komédiának tűnő alkotás, ami nem próbál meg sem több, sem kevesebb lenni annál, ami. A Sztálin halálától felbolyduló szovjet vezetést remekül festi le a film, és úgy nevettet meg, hogy közben érzi az ember: ez azért valahol tragikus. Pont ebben rejlik a film nagyszerűsége: kihasználja azt, hogy bár szatirikusan közelít meg egy-egy helyzetet, és kísérletet tesz arra, hogy megnevettessen minket, azért el is gondolkodtat, hogy illik-e ezen nevetni. Az emberi gyarlóság, a pitiánerség, a hatalomért való marakodás és a politika apró eszközei olyan széles tárházzal tudnak megmutatkozni, hogy a néző kénytelen-kelletlen a színtér kellős közepén találja magát, és esélye sincs kibújni a helyzet súlyosságából. Az biztos, hogy többször nézendő film, hogy minden egyes apró részlet megmaradjon: a kiváló rendezésnek és remek alakításoknak hála olyan sokrétű a film, hogy nehéz mindent rögtön befogadni. Nem egy könnyű darab, de nem is akar az lenni: emiatt tökéletes arra, hogy utána hosszú beszélgetések tárgyává váljon. Akár történelemórákon is. Hiszen a történelmet - ahogy ez a film erre remekül rámutat - ugyanolyan emberek csinálják, amilyenek mi vagyunk. Hiúak, nevetségesek, gyengék és ütődöttek.

Berto49   2018. 03. 09.

Maró szatíra a diktátor halála utáni hatalomért való könyörtelen harcért. Néhányan felülkerekedtek, elsősorban a biliárdgolyó fejű Hruscsov, aki 1964-ig teljhatalmú vezetője volt a Szovjetuniónak páran pedig megkapták a régóta járó ólomgolyójukat, például Berija, a politikai rendőrség ura, aki 15 éven keresztül birtokolta ezt a pozíciót. Nincs semmi különös abban, hogy a film forgalmazását Oroszországban betiltották, hiszen ilyen kedvezőtlen image, amely csak a rossz hírét keltheti az újra birodalmi célokról ábrándozó országról nyilvánvalóan nem kívánatos. Pedig a politikusok hataloméhségét, aljasságát bemutató filmet minél szélesebb körben kellene népszerűsíteni, mert a politika alapvető jellege sajnos a mai napig sem változott,

Milanman   2018. 03. 23.

Az elmúlt időszak egyik legjobb politikai, történelmi témájú szatírája, fantasztikus humorral és színészekkel. Egy tragikusan abszurd és embertelen korszak tablója, amit mai szemmel, a 21. sz. embereként felfogni, megérteni is komoly kihívás lehet. Olyan emberként, aki ismeri a totális rendszerek természetrajzát, számomra egyszerre szolgált a film tökéletes szórakozásként, mert nincs jobb módja szembenézni a tragikus múlttal, mint a humor eszközével, és volt ugyanakkor emlékeztető hogy ilyen ne történhessen meg újra. Nekünk, a jelen embereinek mindent meg kell tennünk ellene. A Sztálin halála bebizonyítja, hogy nem csak egy dráma, de egy vígjáték is lehet klassz történelmi mementó. Az, hogy Oroszországban betiltották, mindent elmond a film színvonaláról, de arról is, hogy milyen viszonyok vannak manapság arrafelé... van, ami nem változik.

kuba.pal   2018. 03. 12.

Vannak dolgok, amin egyszerűen muszáj nevetni, máskülönben megbetegítenek minket. Noha egy diktátor rémuralma inkább a kollektív tudatba ágyazódik be, nehéz nem empátiát érezni az általa gerjesztett rezsim rémuralmának áldozatai iránt, ez a film megadja azt, amire igazából régóta vágyunk. Egyfajta feloldást egy szörnyű múlt iránt, amin végre talán kell is már egy kicsit nevetni.

Paddy Considine
Andrea Riseborough
Jason Isaacs

Szórakoztat, de közben súlyos bűnökről mesél, kinevet és mégsem bagatellizál - és ezzel talán minket is közelebb visz saját múltunk elengedéséhez és feldolgozásához.

8/10 több»

Ha egy politikai szatírát betiltanak a története helyszínét adó országban, akkor valamit jól csinál. 85/100 több»

A Sztálin halála nem mindenkinek fog bejönni, hiszen a fingós- és hasonszőrű poénoknál sokkal árnyaltabb humorforrást szolgáltat. Akik viszont szeretik az intelligens vicceket, a helyzetkomikumokat, azok most sem fognak csalódni. 8/10 több»

A filmet a 2017-es Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon is bemutatták, ahol hangos kritikai sikert aratott.

A film alapját a La mort de Staline című francia képregény adta.

A film fejlesztése a 2016-os Cannes-i Filmfesztiválon kezdődött meg. Ekkor kapta meg a rendezői és a társírói szerepkört Armando Iannucci. A munkálatok ugyanezen év június 20-án kezdődtek meg.