Égető bizonyíték (2008)

Burn After Reading

Erik8csok   2022. 10. 31.

Már rég megakartam nézni, most legalább sikerült. Nekem tetszett, jó vicces film volt és a színészek is nagyon jók voltak. Én Brad Pittet emelném ki, szerintem valami zseniális volt ebben a szerepben. Egyetlen egy dolog nem tetszett, de azt nem írom ... több»

indingo   2018. 03. 19.

Hú, de jó volt! Nagyon stílusos film, remek karakterekkel. Bard Pitt ebben a zizzent fitneszguru szerepben nagyon felüdítő volt. A történet kellemesen zavaros.

dailyfilmsan   2018. 11. 04.

Ez parádés volt. Nagyon jót szórakoztam rajta az első pillanatától a végéig. Ötletes volt és csavaros. Valamint egy sajátos kritika a titkosszolgálatról és az emberi gyarlóságról. A Coen fivérek egyik gyöngyszeme én csak ajánlani tudom.

ArpiHajdu és Réci   2017. 01. 16.

"Nyomorultak"

A Coen-fivérekben újfent nem csalódtam, vagy csak egyszerűen nagyon bejön az a fajta szatirikus látásmódjuk, amelyet filmjeikben megfogalmaznak. A film elején eszembe jutott egy olyan gondolat, miszerint sok, apró történetből fog állni a film, amelye... teljes kritika»

Deku   2017. 12. 10.

Hát mit mondhatnék, megnéztem mert belevágtam de nem dobtam el az agyam tőle. Egy két ilyen film is kell. Nem húzza le az ember kedvét, hanem elszórakoztatja, de később nem feltétlen emlékszel majd egyből a címére.

Lóri Ádámcsik   2022. 08. 06.

Semmi szórakoztató nincs benne

Egyáltalán nem volt vicces, a történet egy kusza valami, semmi értelmét nem láttam, a színészi játékok a béka feneke alatt voltak. Elpazarolt másfél óra.

Bazzzsi   2018. 03. 31.

Most hogy Frances McDormand Oscart kapott több mindent megnézek Tőle. Ennyit filmben még nem káromkodtak, mint ebben. A története kicsit zavaros az elején, de hamar körvonalazódott.

Ez volt az első Coen-film A halál keresztútján (vagyis 1990) óta, amelynek nem Roger Deakins volt az operatőre. Deakins A szabadság útjai munkálatai miatt nem tudott közreműködni az Égető bizonyítékban.

A forgatás 2007 augusztusától, 2007 novemberéig tartott 37M $-os költségvetésből.

J.K. Simmons egyszer sem áll fel a film folyamán.

A 2008-as Venice Film Festival nyitófilmje volt.

George Clooney bevallása szerint rengeteget tanul a rendezésről a Coen fivérektől.

(BSzabina)