A Karantén Zóna (2022)

A Karantén Zóna

Pásztor Erzsi
Előd Álmos

erahurka   2022. 07. 20.

Értem hogy különálló kisfilmek gyűjteménye de azért valami közös pont jó lett volna, apró utalások néhány sztori közt. Az első háromnál azt éreztem hogy kicsit se fülük se farkuk, mintha a csattanó előtt lett volna végük. A Pannis jó poén volt, az ut... több»

Eastern79   2022. 07. 02.

Kis magyar szürreál

A Karantén zóna az utóbbi évek egyik legjobban sikerült és legszórakoztatóbb hazai alkotása. A közösségi finanszírozás segítségével létrehozott produkció a misztikum és a transzcendens jegyében a testhorror partvonaláig is elmerészkedik, miközben remek dialógusaival, érdekes, olykor meghökkentő történeteivel boncolgatja a lélek rejtelmeit és a karantén korszakkal megjelenő problémákat. Remek atmoszféra-teremtés és kiváló színészi játék teszi teljessé, hogy végül egy szürreális utazássá váljon. A hazai filmgyártás egyik gyöngyszeme.

SzupiMester   2022. 07. 04.

Örültem neki , hogy nem egy 2 órás film.

fester   2022. 06. 27.

Nekem kifejezetten tetszett, hogy néha elrugaszkodtak a valóságtól. Néhány szkeccs gyengére sikeredett, de a kíváncsiságom miatt maradtam végig és megérte megnézni. Ajánlom.

kodin1   2022. 06. 26.

Közepesnek mondanám. Vannak érdekes ötletek és jó szituációk, de van, hogy unalmas és a tanulság szájbarágása minden jelenet végén kissé erőltetett. De ettől függetlenül még nézhető.

A filmet teljes mértékben saját finanszírozásból fedezték a készítők.

(Hupka Adrián)

A film forgatását 2020 szeptemberében kezdték el, viszont a járványügyi helyzet és a korlátozások miatt csak 2022-ben kerül bemutatásra. Az utómunkálatok a viszontagságok miatt januárban értek véget.

(Hupka Adrián)

Tegyük hozzá, első- és függetlenfilmes mivoltához képest így is rendkívül összetett vállalást valósít meg javarészt sikeresen A Karantén Zóna, így a stáblistával együtt is mindössze 78 perces játékidőt még akkor is érdemes rászánni, ha egy-egy rövidfilmje közhelyesnek vagy szimplán kevésbé érdekesnek tűnik. Korlátait pedig értelmezhetjük úgy, hogy elsősorban időkapszulaként tekintünk rá: elvégre amikor megszületett, még mi is csak a folyamatos home office-t, otthonmaradás-kampányokat és érintkezésmentes házhozszállítást érzékeltük a karanténból. több»