Isten útjai kifürkészhetetlenek

Isten útjai kifürkészhetetlenek

Los renglones torcidos de Dios

Eduard Fernández
Bárbara Lennie

A történet egy pszichiátriai osztályra bejelentkező nőt követ nyomon, aki egy gyilkossági ügyben nyomoz.

(csd)

Forgatókönyvíró: Guillem Clua, Oriol Paulo, Lara Sendim
Ország: Spanyolország
Premier: 2022.10.07. | Netflix (2022.12.09.)

KULCSSZAVAK

2024.01.17 MP170506

Bonyolult egy film. Egyszer úgy éreztem, hogy de jó, nagyon tetszik, aztán kicsit elvesztettem a rajongást. De összességében egy jól összerakott, fordulatos film.

2023.11.05 pacific22

a nap véleménye

Na ez jócskán furfangos (hogyis van ez, most végül is ki a beteg?)

Egy végig izgalmas thriller, dráma, de a befejezés nekem mégis elrontja az egészet. A vezérfonal, hogy a „mester detektív” nő bekerül a nyomozás miatt az intézménybe, rendben van, majd itt megfigyel, ismerkedik. Az itt élők nem mindegyike veszélyes, ... Teljes kritika

2022.12.10 szemtelen

A bolondok intelligenciája

Ez egy ajánlólevél. Fantasztikusan adaptált nehéz könyv, nagy gombócnyi feszültség, misztérium, jó színészi játék, és kész az év spanyol filmje. Fordulatos történetű film, rendkívül tehetséges színésznővel és színészekkel, ahol a 160 perces játékidő múlását észre sem veszed. A 45 éves, Los Angeles-i filmiskolában tanult rendező - Oriol Paulo - nagyon kifinomult módszerrel dolgozza fel a történetet, és tartja fenn a kíváncsiságot. A színhely egy elmegyógyintézet, ami a filmben olyan, mint egy labirintus, és a labirintusban a nézőnek saját magának kell eligazodnia a nyomokon keresztül. Zseniális! Amíg forognak az események, türelmesnek kell lenned a hullámvasúton, így sok érdekes részletet találsz, ami elgondolkodtató. Nem csak egy könnyed esti szórakozás, rengeteg érzést kiváltó, izgalmas produkció, pont, amilyennek egy jó filmnek lennie kell!

2023.01.03 JRD

Szórakoztató, érdekfeszítő film. Kicsit emlékeztetett a Viharsziget című filmre Leonardo di Caprióval a főszerepben. Mindig érdekes téma egy elmegyógyintézetben játszódó film, lásd Stoneshearts elmegyógyintézet, Viharsziget, Ratched, Álomháború, Szál... Több

2022.12.16 Fikatours_blogger

Bár élveztem a fordulatos történetet, mégsem tudok több csillagot adni, mert kegyetlen hosszúra nyújtották a filmet, ráadásul ezt a „poént” már ellőtték egy hollywoodi alkotásban (Viharsziget). A fő bajom a befejezéssel volt. Egy időhurkot produkált a történetíró, aminek ellentmondásaival magára hagyta a nézőket.

Már korábban is készült film az eredeti regényből, 1984-ben ugyenezzel a címmel (Los renglones torcidos de Dios)Szerző: Dorkateo

Torcuato Luca de Tena 1979-ben megjelent Los renglones torcidos de Dios című regénye alapján készült, mely elismert spanyol nyelvterületen.Szerző: Dorkateo