A Király

A király

2024.02.20 Szentgróti Patrik

Nem vagyok egy nagy Jimmy-rajongó, de ezt a sorozatot nagyon igényesen és jól felépítették, és kellően drámaira sikerült! Le a kalappal!

2023.01.19 Crystaldeer

a nap véleménye

Igaz történetek és hazugságok alapján

Mindegyik rész ezzel a mondattal kezdődik, és nem emlékszem, hogy valaha láttam volna ilyen formában utalást bármely igaz történeten alapuló filmnél. A legtöbben mindig úgy hivatkoznak, hogy „megtörtént események alapján” vagy „igaz történet alapján”... Teljes kritika

2023.02.20 Robinson76

Másoknak Elvis, nekünk Jimmy a Király

A zenerajongó pincér elindítva karrierjét, füstös lokálokban énekel, majd a hírhedt ’88-as Interpop fesztivál győzteseként és egy Magneoton-szerződés után az ország legnépszerűbb énekese lesz. Mindez családi és más drámákkal kikövezve és botrányoktól tarkítva vezet el rejtélyes haláláig. Ez a sorozat Zámbó Imre karrierjének krónikája, illetve annál sokkal több. Az egyik legjobb és legbátrabb korrajza a rendszerváltás környéki és utáni Magyarországnak. Jimmy megosztó személyisége és ellentmondásokkal teli élete izgalmas alapanyag egy sorozathoz, mely megalkuvás nélkül mutatja be az embert a mítosz mögött. Mindenkinek ajánlom figyelmébe ezt a nyugati kivitelezésű, de hangulatában és témájában ízig-vérig magyar produkciót.

2022.11.30 Szilárd-Leo

Király

Sziasztok! Megint a múltból merítünk egy életrajzi filmet, nem másról, mint Jimmyről. Félve kezdtem nézni, de nagyon jó lett. Az én gyerekkoromban történik minden. De beszéljünk inkább A Királyról. Kicsit kusza a film, de azért nagyon jó, érdemes megnézni, aki pedig megformálta, az nagyon jó színészpalánta. Kezdetben, amikor az a rendszer volt és kommunista ország voltunk, akkor csak az jutott előre, aki csókos volt, vagy párttag, vagy valaki valakije. Így a kis ember maradt kis énekes. De Jimmy lett valaki, és nagy énekessé vált. Aki szerette, az tudja, hogy igenis jól énekelt. Kár, hogy már nincs köztünk. A filmet nézzétek meg, érdemes! Csak ajánlani tudom.

2023.08.01 Dorkateo

Kiválóan elkészített filmsorozat. Az más kérdés, hogy mennyire fájdalmas látleletet ad az emberi játszmákról, diszfunkcionális családokról.

2022.12.28 Gábor390920

Minőségi múltidézés

Bevallom, már a sorozat előzetese is ígéretes történetet és minőségi kivitelezést mutatott, és az első rész után bebizonyosodott, hogy valóban nem spóroltak semmin az alkotók. A sorozat a '80-as évek elejétől Jimmy haláláig dolgozza fel az énekes életét. Egyszer a 2000-es évek elején vagyunk, máskor folyamatosan haladunk előre Jimmy törekvéseivel. A történet nem próbálja a főszereplőt szentnek beállítani, megmutatja Jimmy több oldalát, nagyon jól, komplexen ábrázolja és építi fel a karaktert. Szerencsére a mellékszereplők sem vesznek el a Király karaktere mellett, ők is csak hozzáadnak a sorozat minőségéhez. A sorozat első öt részében Olasz Renátó alakítja Jimmyt, a hatodik résztől pedig Nagy Ervin veszi át a stafétát tőle. Elsőre kicsit furcsa volt a váltás, de azt gondolom, hogy mindkét színész a legjobb formáját hozza a karakter alakításában. Korábban már említettem a sorozat kiemelkedő színvonalát, amely egyre csak emelkedik részről-részre, rögtön a HBO saját gyártású magyar sorozatai jutottak eszembe, mint például az Aranyélet vagy a Társas játék. Csak így tovább, RTL+!

2023.02.27 Klauka89

Mint életrajzi film és feldolgozás jó volt, bár engem annyira nem kötött le, inkább csak fél füllel és fél szemmel néztem. Nem szerettem Jimmy zenéjét, de el tudom képzelni, hogy voltak olyan elvetemült rajongók és imádók, akik olyan szentélyt állíto... Több

2023.02.12 Fikatours_blogger

Hát ez tényleg király

Az éltesebb kor kevés előnye közül az egyik, hogy élvezni tudom az efféle retro-filmeket, függetlenül attól, hogy miként vélekedtem anno a főhősről. A rendezésen kívül külön gratulálok a stábnak, amely a látványról gondoskodott. Részletgazdagon ábrázolja a korszakot, mintha csak egy időutazáson vettem volna részt.

2023.04.02 Lóri Ádámcsik

Hiteles és szórakoztató

Az utóbbi idők legjobb eredeti magyar sorozata. Jó a történetvezetés, jók a szereplők, jó az, hogy visszaugrik az időben helyenként, és lehet, hogy nem fedi mindenhol 100%-ig a valóságot, de kétségkívül szórakoztató lett.

2023.01.23 SzupiMester

Sosem voltam egy Jimmy-rajongó, sőt. Pont ezért elvonatkoztattam a sorozattól az embert, és azt kell, hogy mondjam, nagyon tetszett.

2023.01.19 Diabolus

Nem a Jimmy-rajongó beszél belőlem...

Amikor láttam az előzetest, olyan színészgárda lett felsorakoztatva, hogy egyszerűen muszáj volt belepillantani. Tíz részt láttam a sorozatból, összességében tetszett. Nekem kifejezetten bejött az, hogy nem a dicsőítéséről szól ez egész, egy komplex történetet kapunk. Tagadhatatlan, hogy nagyon sokan imádták őt, de nem erről szól az egész sztori. Voltak ettől erősebb magyar sorozatok, de ez is felülmúlta a hozzá fűzött előítéleteimet.

2023.10.20 Roland Altner

Nagyon jó sorozat!Magával ragad a nosztalgia amit teljes mértékben visszaad a produkció.

2022.11.28 Gyula

Nagyon jó minőségű sorozat, megértem, hogy kicsit változtattak a valóságon, hogy izgalmasabb legyen. Tudom ajánlani, végre egy király magyar sorozat.

2022.11.27 yoko

Azt hiszem, én lepődtem meg a legjobban, de ez a sorozat egyszerűen zseniális lett. Jimmy élete alkalmas egy ilyen sorozatra, de sosem hittem volna, hogy ilyen színvonalon meg tudják oldani. Le a kalappal!