A lét elviselhetetlen könnyűsége

A lét elviselhetetlen könnyűsége

The Unbearable Lightness of Being

A cseh agysebész, a folyton szoknyák után kujtorgó Tomas nõül veszi Terezát. De nem tudja otthagyni régi szeretõjét, Sabinát sem. Bemutatja egymásnak a két nõt, de a háromszög amúgy is zaklatott életébe beleszól a történelem, a történet ugyanis az 1968-as "prágai tavasz" idején játszódik.

(alexxx)

Premier (HU): 1999.10.14.

2016.11.24 mártilány

A lét elviselhetetlen könnyűsége az egyik kedvencem, és azok közé a könyvek közé tartozik, amit biztos, hogy egy széfbe zárnék a filmesek elől, és kár, hogy nem tették azt. Ez egy mesteri módon megírt könyv, de nem szól filmnyelven, és ez az adaptáción is megérződött.

2015.07.25 jazzy

nagyon hatásos film, engem ugyanúgy magával ragadott mint a regény. filozofikus, nagyon érdekes egzisztenciális kérdéseket vet föl, tökéletesen prezentálja a bizonytalanságot, ami a szereplők sajátja. a színészeket remekül is válogatták össze.

Daniel Day-Lewis egy interjúban elárulta, megbánta, hogy elvállata a filmet, mivel nem volt még rá megfelelően felkészülve. Például nem érezte hitelesnek, hogy cseh akcentussal beszél, anélkül, hogy megtanult volna csehül.Szerző: ArpiHajdu és Réci