Játssz egy Samsung Galaxy A20e-ért ·  Fórum Login

A lét elviselhetetlen könnyűsége (1988)

The Unbearable Lightness of Being

mártilány   2016. 11. 24.

A lét elviselhetetlen könnyűsége az egyik kedvencem, és azok közé a könyvek közé tartozik, amit biztos, hogy egy széfbe zárnék a filmesek elől, és kár, hogy nem tették azt. Ez egy mesteri módon megírt könyv, de nem szól filmnyelven, és ez az adaptáción is megérződött.

jazzy   2015. 07. 25.

nagyon hatásos film, engem ugyanúgy magával ragadott mint a regény. filozofikus, nagyon érdekes egzisztenciális kérdéseket vet föl, tökéletesen prezentálja a bizonytalanságot, ami a szereplők sajátja. a színészeket remekül is válogatták össze.

Daniel Day-Lewis egy interjúban elárulta, megbánta, hogy elvállata a filmet, mivel nem volt még rá megfelelően felkészülve. Például nem érezte hitelesnek, hogy cseh akcentussal beszél, anélkül, hogy megtanult volna csehül.