A medve

A medve

L'Ours

Mihez kezd egy medvebocs, ha elveszítette a mamáját? Milyen önfeledten gurulni lefelé a domboldalon, virágokkal játszadozni, mérges gombától hallucinálni? Hogyan kell táplálékot szerezni, megküzdeni az életért, megismerni a veszélyeket? Ezekre a kérdésekre kaphatunk válaszokat a filmben.

(alexxx)

Forgatókönyvíró: Gérard Brach
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország
Premier: 1988.10.19.

2024.01.28 Gyorvik

Nagy hatású film, igen magas igényességgel elkészített mű, amely jóformán beszippant andalító természetességével. Mindenképpen ajánlott a megtekintésre, gyerekeknek is.

2020.11.15 qwer

Jean-Jacques Annaud filmje kézzelfogható bizonyítéka annak, hogy állatokat főszerepbe helyezve, emberi szereplők minimális bevonásával is lehet érdekes, izgalmas és tartalmas filmet készíteni. Bár A medve nem egy mai darab, a benne ábrázold zord való... Több

2017.12.20 TribeBubu

Vegyes érzelmekkel értem a film végére. Nem szeretem, ha egy forgatás kedvéért állatokkal szúrnak ki. De utánaolvastam, és kiderült, hogy a film készítésében közreműködött az American Humane Association és a World Wildlife Fund. Előbbi pedig azért is... Több

Bár a forgatókönyvben a medvéket és a két vadászt is megnevezik, a filmben nem említik a nevüket. A grizzly medve kölyköt a forgatókönyv Youk néven emlegeti, a felnőtt Kodiak medvét pedig Kaar néven ismerik. Tchéky Karyo karakterét állítólag Tomnak hívták, Jack Wallace pedig Bill. Ezek a nevek nem azonosak a Curwood regényében megjelenő nevekkel, például a kölyköt Muskwa néven említik a regényben, felnőtt társát pedig Thornak hívják.Szerző: Thibo84

Brach és Annaud úgy döntöttek, hogy a filmet úgy állítják be, mintha a 19. század végén játszódna, hogy érzékeltessék az igazi pusztaságot, különösen az emberi karakterek számára.Szerző: Thibo84

Noha Brach 1981 végén kezdte el írni a forgatókönyvet, Annaud újabb projektet vállalt, Umberto Eco A rózsa neve című könyvének adaptációját. A következő film előkészítése és forgatása között Annaud több állatkertet bejárt az állatok viselkedésének kutatása céljából. Később az American Humane Associationnek adott interjújában Annaud kijelentette: "Valahányszor el voltam ragadtatva a tigrisektől, arra gondoltam, hogy A medve helyett a Tigris című filmet kell csinálnom. Azonban úgy éreztem, hogy A medvével jobban tudok azonosulni". A kész forgatókönyvet 1983 elején mutatták be Berrinek.Szerző: Thibo84

Jean-Jacques Annaud korábbi filmjei – köztük az Oscar-díjas Black and White in Color (1976) és a Quest for Fire (1981) – kereskedelmi sikere után Claude Berri producer felajánlotta Annaud következő projektjének elkészítését költségektől függetlenül. A francia filmrendező először azt fontolgatta, hogy olyan filmet készít, amely magában foglalja az emlősök kommunikációját viselkedés és nyelv helyett, miközben a Quest for Fire-en dolgozott. Mivel felcsigázta, hogy egy állatot tegyen egy pszichológiai dráma sztárjává, úgy döntött, hogy szórakoztató, kereskedelmi kalandot és pszichológiai filmet készít, amelynek állathőse lesz. Megbeszélte ezt az ötletet munkatársával, a forgatókönyvíró Gerard Brach-szal, aki néhány napon belül elküldte Annaud-nak a The Grizzly King egy példányát, amihez a filmes gyorsan beleegyezését adta.Szerző: Thibo84