A muzsika hangja (1965)

The Sound of Music

Yosihiro   2020. 04. 03.

legújabb vélemény a nap véleménye

A Muzsika hangja

A párommal ezt a filmet választottuk ki. Nem csalódtunk. Nem ismertem ezt a filmet, de azt kell mondjam az Oscar-t megérdemelte. Egyszerű szerethető történet remek dalokkal és képekkel, nagyon röviden összefoglava ennyit tudok mondani. A romantikus filmek között biztosan előkelő helyen szerepel nálam mert a történet szép és van valóságalapja is akár ha a mostani életre gondolunk. Azt hiszem gyermekeket nevelni és zenére oktatni ez olyan remek példa lehet ahol sok olyan momentum van ami szívmelegító. A film kezdése már eleve pazar a táj jelenetek is fantasztikusak. Összességében a forgatókönyv és rendezés remek a színészek azt hozzák amit elvártam egy ilyen típusú filmtől. A főszereplőt kiemelném hiszen nélküle ez a film nem lenne Oscar díjas J. Andrews. A hang és zenei kompozíciók jók bár pár jelentnél én még tudtam volna más zenei aláfestést adni. A betétdalok örökzöld slágerek ez nem vitás. Így elmondhatom, hogy egy nagyszerű filmet láttam amit akár többször is meglehet nézni egy igazi klasszikus. Öt csillgal jutalmazom ezt az alkotást és arra buzdítok mindenkit, hogy nézze meg. Ugyan a film hossza kissé lehangoló lehet de amit kapunk az csodálatos. A befejezést is tudtam értékelni mert jó lett és ha ezt nézem egy folytatást is szívesen láttam volna de talán akkor abban az időben még nem gondoltak erre :) Üdv Yosi

indingo   2019. 05. 17.

Nagy klasszikusok egy darabja, jó zene, fantasztikus színészek és egy kedves kis történet. Korosztálytól függetlenül nézhető és családi kikapcsolódás egy délutánra.

diumiu   2018. 01. 31.

Örök kedvenc, klasszikus, megunhatatlan, elgondolkoztató, a zenék pedig fülbemászóak. Számomra megunhatatlan ez a film, nagyon kedvelem. Julie Andrews tökéletes, imádom.

dailyfilmsan   2019. 05. 17.

Nagyon ikonikus musical. A hangulata kedves és magávalragadó. Nagyon tetszett a szereplők könnyedsége és a helyszín frissessége. Minden bizonnyal az egyik legjobb musical és kihagyhatatlan darab. Amellett, hogy lélektani mondanivalója van még egy kis politikai tényállás is belefért. Igaz kicsit hosszú és színpadias de ez a régifilmek sajátosságai miatt van így és nem ront a film minőségén.

Szivárvány1   2016. 10. 15.

Hát számomra elég felejthető élmény volt. Pedig mivel ilyen nagy neve van a filmnek és rengetegszer feldolgozták már én többre számítottam. A zenéi miatt viszont tényleg nagyon megérte. Zseniális. Minden körülmények között felvidítja az ember és megszínesíti a mindennapokat

Milanman   2015. 02. 10.

A muzsika hangja olyan halhatatlan bájjal és a műfajhoz kötődő hallatlan szeretettel bír, hogy a mai napig a musicalek királynőjének tekinthető.

hackerjulcsi   2018. 03. 21.

Elbűvölő és magával ragadó film A muzsika hangja. Nem igazán kedvelem a musical műfaját, de ez a film olyannyira elvarázsolt, hogy mégis muszáj ajánlanom másoknak is... :)

Peggy Wood pályafutásának utolsó filmje.

(dailyfilmsan)

Robert Wise háromszor utasította vissza a rendezői széket; csak a negyedik alkalommal fogadta el a felkérést, hogy ő legyen a rendezője A muzsika hangjának.

(dailyfilmsan)

Von Trapp kapitány autója egy 1936 és 1942 között gyártott Mercedes-Benz W142-es.

(dailyfilmsan)

Az eredeti terv az volt, hogy Salzburgban 6 hétig forgat majd a stáb, de a folytonos esőzés miatt 11 hétig tartottak a munkálatok.

(dailyfilmsan)

2015-ben, A muzsika hangjának 50. évfordulóján az Akadémiai díjátadón Lady Gaga énekelte el a film ikonikus dalait, ezzel tisztelegve a film előtt. A dalok után Julie Andrews felment a színpadra, és átölelte Gagát, aki arról sem tudott, hogy Andrews jelen volt az eseményen.

(dailyfilmsan)

Christopher Plummer visszautasította Harry Palmer szerepét Az Ipcress ügyiratban (1965), hogy eljátszhassa Von Trapp kapitány karakterét.

(dailyfilmsan)

Az Egyesült Államok Kongresszusi Könyvtára 2001-ben a Nemzeti Filmkönyvbe választotta be a megőrzésre szánt filmet.

(dailyfilmsan)

Nicholas Hammond (Friedrich) eredetileg barna hajú. A filmezés kedvéért többször is átesett az igen káros hatású szőkítési folyamatokon.

(dailyfilmsan)

Bár a film Ausztriában lényegében alig ismert, nemzetközi népszerűsége miatt mégis turista útvonalak vannak azokon a helyeken, ahol filmezték. Ezenkívül Salzburg számos szállodájában non-stop TV-n megy a turisták számára.

(dailyfilmsan)

A valóságban Georg Von Trapp nem volt szigorú. Gyerekeit feldühítette és zavarta apjuk filmbéli ábrázolása. Maria von Trapp kérte Robert Wise rendezőtől, hogy lágyítson egy kicsit férje karakterén, de Wise elutasította.

(dailyfilmsan)

Nem világmegváltó alkotásról van szó, inkább egy olyan filmről, amelyen jól tud szórakozni a család minden tagja, és meg sem kottyant neki az elmúlt 50 év, még mindig tökéletes kikapcsolódást nyújt a nézőjének. több»