A muzsika hangja (1965)

The Sound of Music

indingo   2019. 05. 17.

Nagy klasszikusok egy darabja, jó zene, fantasztikus színészek és egy kedves kis történet. Korosztálytól függetlenül nézhető és családi kikapcsolódás egy délutánra.

dailyfilmsan   2019. 05. 17.

Nagyon ikonikus musical. A hangulata kedves és magávalragadó. Nagyon tetszett a szereplők könnyedsége és a helyszín frissessége. Minden bizonnyal az egyik legjobb musical és kihagyhatatlan darab. Amellett, hogy lélektani mondanivalója van még egy kis politikai tényállás is belefért. Igaz kicsit hosszú és színpadias de ez a régifilmek sajátosságai miatt van így és nem ront a film minőségén.

diumiu   2018. 01. 31.

Örök kedvenc, klasszikus, megunhatatlan, elgondolkoztató, a zenék pedig fülbemászóak. Számomra megunhatatlan ez a film, nagyon kedvelem. Julie Andrews tökéletes, imádom.

Milanman   2015. 02. 10.

A muzsika hangja olyan halhatatlan bájjal és a műfajhoz kötődő hallatlan szeretettel bír, hogy a mai napig a musicalek királynőjének tekinthető.

Szivárvány1   2016. 10. 15.

Hát számomra elég felejthető élmény volt. Pedig mivel ilyen nagy neve van a filmnek és rengetegszer feldolgozták már én többre számítottam. A zenéi miatt viszont tényleg nagyon megérte. Zseniális. Minden körülmények között felvidítja az ember és megszínesíti a mindennapokat

Nem világmegváltó alkotásról van szó, inkább egy olyan filmről, amelyen jól tud szórakozni a család minden tagja, és meg sem kottyant neki az elmúlt 50 év, még mindig tökéletes kikapcsolódást nyújt a nézőjének. több»

Peggy Wood pályafutásának utolsó filmje.

(dailyfilmsan)

Robert Wise háromszor utasította vissza a rendezői széket; csak a negyedik alkalommal fogadta el a felkérést, hogy ő legyen a rendezője A muzsika hangjának.

(dailyfilmsan)

Von Trapp kapitány autója egy 1936 és 1942 között gyártott Mercedes-Benz W142-es.