dailyfilmsan   2019. 06. 07.

Ez a romantikus dráma egy olyan kétséges kort mutat be a szerelmi szálával párhuzamosan ami a világot fordította a feje tetejére. Nagyon erős kérdésköröket feszeget és ebben rejlik az ereje, ugyan is ezeket olyan kifinomultan csinálja hogy öröm nézni... több»

ArpiHajdu és Réci   2016. 07. 12.

A film legnagyobb erénye a szépség. Egy szép történet bontakozik ki, egy szép környezetben, szép aláfestő zenével, emellett a színészi játék is korrekt. Ugyanakkor lehet, hogy nem voltam megfelelő hangulatban ehhez a filmhez, mert minden egyes jelene... több»

Bizsu82   2018. 08. 23.

Klasszikus, időtálló romantikus film csupa híres , ismert és profin alakító színésszel. Romantikus filmek kedvelőinek alap film. Magával ragadó, érdekes történet.

juhasz-david93   2015. 05. 02.

Noha sokaknak nem tetszett, és bár az Oscar-eső valóban túlzásnak tűnik, azért nem egy rossz film ez. A zenéje pedig nagyon rendben van, fantasztikus.

Kirana80   2016. 06. 27.

Kissé vontatott a film, az alakítások attól még tökéletesek. Meryl Streep mindig tökély, Redford pedig mindig nünsznyi pontossággal, érzékenységgel formálja karaktereit. Picit mintha látszott volna, hogy annyira nem kedveli ezt a karaktert, de ez semmit nem von le az alakításából.

Leslie Phillips-nél dehidratáció okozta veseelégtelenség alakult ki a forgatás időszaka alatt.

(dailyfilmsan )

A történetet eredetileg Greta Garbo projektnek nevezték. Különböző időpontokban számos rendező próbálta megfilmesíteni Karen Blixen sztoriját, köztük Orson Welles, David Lean és Nicolas Roeg.

(dailyfilmsan )

A film jelentőségét tekintve nem csoda, hogy az 1001 film, amit látnod kell mielőtt meghalsz című írásban és ott van.

(Norbi)

1985-ben a 6. legtöbb bevételt hozó film volt.

A film Karen Blixen azonos című regénye alapján készül, ami Volt egy farmom Afrikában címmel jelent meg Magyarországon.

A filmet 1985-ben, Karen Blixen születésének 100 éves évfordulóján mutatták be.

Meryl Streep a hajmosó jelenet forgatása közben különösen ideges volt, mert egy-két területét védő víziló a közelben tartózkodott.

Bár a filmet Afrikában forgatták, a helyi szabályok tiltották a vadállatok filmben történő szerepeltetését, ezért betanított állatokat hoztak a forgatásra Kaliforniából.

A film 70%-át Afrikában forgatták.

Karen Blixen szerepét eredetileg Audrey Hepburnnek ajánlották.

Ha egyetlen szóval kellene jellemeznem a filmet, azt mondanám, hogy szép. több»