Iris - Egy csodálatos női elme

Forgatókönyvíró: John Bayley, Richard Eyre, Charles Wood
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2002.06.27.

2023.08.07 Ildikó Bacskai

Iris – Egy csodálatos női elme (2001)

Az egyetlen kiemelendő jelenség Judi Dench alakítása a film második felében, egyébként egy lassú, túlmisztifikált káosz az egész. Talán el lehet andalogni a film bölcsész bonyolultságán és szellemi szabados gondolkodásmódján, de összességében a film nem élvezetes vagy szemet gyönyörködtető. Csalódás.

2016.11.21 Manfred

Egyedi, különleges hangulatú film, ami megfogja a nézőt. Durva és erős érzelmi vonások, hangulatok vannak a filmben és a története is kemény, megfogó. Profik a színészek.

2015.02.14 czardora

Csodálatos film ami bemutatja az Alzheimer-kórral küszködők életét, és a híres írónő megpróbáltatásait. Nekünk ezt egyetemi órán mutatták először, nagyon megindító volt.

2015.09.01 Mr. Zero

Egyszer megnézhető a film, de nekem óriási csalódás volt. Ritka ratyi film. Azt se tudtam eldönteni, hogy most sírjak vagy nevessek. Az alap ötlet még talán nem is lett volna túl rossz. De ez a színészi játék, nagyon nem tetszett.

Ez volt a második alkalom a Titanic óta, hogy ugyanannak a szerepnek a megformálásáért két színészt is Oscar-díjra jelölnek. Kate Winslet mind a két esetben a jelöltek között volt.Szerző: rbernadett