De Matt   2019. 09. 11.
Gyöngyszem!

Hatalmas film, olyan történet, amelyet az ember sohasem felejt el. Ráébreszt életünk törékeny mivoltára és az igazi emberi értékek fontosságára.

KingPin   2016. 12. 14.

Na, ez az a film, amin szerintem nem fog az idő. Emlékszem, amikor annak idején először láttam, és nagyon gyomrost adott a történet, még órákig agyaltam akkor is a sztorin. És bár hihetetlen, de a mai napig képes erre nálam a film. Ez egy ritka mestermű, ami egy örök klasszikussá fog válni.

grigoriy1rem   2016. 03. 09.

Szerintem van benne egy nagyadag utóérzés a nyolcvanas évek filmjeiből, bár nem mondanám kifejezetten klisésnek, az alakítások mégis valahogy olyan teátrálisra sikeredtek kissé. Persze semmiképpen sem mondanám hatásvadász alkotásnak, de mégis azt kell, hogy mondjam, hogy a történet nagyon az empátiánkra alapozza az egész ötletet.

Joseph Mazzello
Edward Hardwicke
Joseph Mazzello
Anthony Hopkins

Egy fájdalmasan szép szerelem a halál árnyékában... több»

Ez volt, mind Robert Flemyng, Michael Denison, Gerald Sim és Norman Bird haláluk előtti utolsó filmje.

A film magyar címe Árnyékország, amit 1994 október 13-án mutattak be Magyarországon.