Közösség

Vélemény:

 

85 A muzsika hangja

(1965)

A Muzsika hangja

 
Yosihiro   2020.04.03 19:16
1

A párommal ezt a filmet választottuk ki. Nem csalódtunk. Nem ismertem ezt a filmet, de azt kell mondjam az Oscar-t megérdemelte. Egyszerű szerethető történet remek dalokkal és képekkel, nagyon röviden összefoglava ennyit tudok mondani. A romantikus filmek között biztosan előkelő helyen szerepel nálam mert a történet szép és van valóságalapja is akár ha a mostani életre gondolunk. Azt hiszem gyermekeket nevelni és zenére oktatni ez olyan remek példa lehet ahol sok olyan momentum van ami szívmelegító. A film kezdése már eleve pazar a táj jelenetek is fantasztikusak. Összességében a forgatókönyv és rendezés remek a színészek azt hozzák amit elvártam egy ilyen típusú filmtől. A főszereplőt kiemelném hiszen nélküle ez a film nem lenne Oscar díjas J. Andrews. A hang és zenei kompozíciók jók bár pár jelentnél én még tudtam volna más zenei aláfestést adni. A betétdalok örökzöld slágerek ez nem vitás. Így elmondhatom, hogy egy nagyszerű filmet láttam amit akár többször is meglehet nézni egy igazi klasszikus. Öt csillgal jutalmazom ezt az alkotást és arra buzdítok mindenkit, hogy nézze meg. Ugyan a film hossza kissé lehangoló lehet de amit kapunk az csodálatos. A befejezést is tudtam értékelni mert jó lett és ha ezt nézem egy folytatást is szívesen láttam volna de talán akkor abban az időben még nem gondoltak erre :) Üdv Yosi