A nyomorultak (2012)

Les Misérables

A nyomorultak

dailyfilmsan   2018. 12. 24.

Nem vagyok oda a musical-ekért, de erre nem lahat azt mondani hogy rossz. A látvány mindent felülmúlt. Egyszerűen gyönyörű ahogy a járványtól fekélyes paraszt ki van maszkírozva, de éppúgy Cosette is nagyon aprólékos munka eredményként néz ki a filmben úgy ahogy. Rengeteg munka van ebben a filmben, ami a színészek munkáján is tükröződik. Russel Crow hangja mennyeien gyönyörű. Örökké tudnám hallgatni. Már csak azért érdemes megnézni hogy halljuk őt énekelni. Nekem tetszett.

diumiu   2017. 09. 09.

Először furcsa volt, hogy folyamatosan énekelnek, de ezt idővel megszoktam. Egyébként nagyon szeretem ezt a filmet leginkább a zenék, a színészek és kivitelezés miatt. Anne Hathaway szóló dala az abszolút kedvencem, annak idején a moziba meg is könnyeztem, meghatározóvá vált számomra már csak ezért is ez a dal.

Milanman   2015. 04. 30.

Nem vagyok egy kifejezett musical rajongó, de meglepetésemre a Nyomorultak tetszett, jól szórakoztam. A szokatlan szerepekben feltűnő színészek (Jackman, Crowe) remekül teljesítenek, jó a zene, a látványvilág. Erre mondják, hogy jól sikerült feldolgozás.

sabnock666   2019. 09. 04.

Sajnos,néha úgy éreztem,mintha egy snassz nyugdíjas otthonban kornyikálna egy pár szereplő! Hosszú,és néhol idegesítő,sőt kissé fárasztó.

hell.l   2016. 10. 16.

Szerintem nagyon jó film lett . Hugh Jackman és Russel Crowe meglepően jó alakítást nyújtott. Korábban nem láttam a musicalt, ez volt az első megismerkedésem a történettel és meglepően pozitív benyomást keltett.

Hugh Jackman
Sacha Baron Cohen
Helena Bonham Carter

Cosette szerepére meghallgatták Lili Reinhartot, Miranda Cosgrove-t, Shailene Woodley-t, Portia Doubleday-t és Emma Watsont is. Végül a szerepet Amanda Seyfried kapta meg.

(Puncs)

A színészeknek a kemény fizikai igénybevétel miatt tilos volt alkoholt fogyasztaniuk a forgatás ideje alatt. Ezt leginkább Russel Crowe és Amanda Seyfried viselte nehezen.

(Puncs)

Anne Hathaway édesanyja színpadi színésznő, amerikai színházi turnén először ő játszotta Fantine szerepét, amelyért később a lánya Oscar-díjat kapott.

(ArpiHajdu és Réci )