Egy esős nap New Yorkban

A Rainy Day in New York

2021.01.06 Melinda

Életérzést ad át

Nem az évezred legjobbja, de Woody Allen nem is erre a címre pályázik vele. Csendes, lassú kis történet, mégis szórakoztató, anélkül, hogy az arcodba ordítaná, hogy szórakozz rajta. Mondjuk egy hosszú, fárasztó nap után jól tud esni egy ilyen film. Úgy hiszem, a New York-i életérzést próbálja átadni: milyen szerelmesnek lenni abba a helybe, ahol élsz, és ami mindig tud valami újat mutatni neked, miközben mégis megnyugtatóan ismerős. Végül főhősünk is ezt a fajta szerelmet fogja megtalálni, így szép párhuzamot vonva a kettő között.

2019.12.13 indingo

Nem lett egy nagy eresztés a film. Olyan lassan csordogáló a története, sok minden nem történik benne, és az érzelmi szál sem túl ütős.

2019.12.09 Ms. Akárki

Kiváló szereplőgárda. Már csak ezért is imádom a filmet. Izgalmas és egyedi történetfelvezetés. Nem egy tucat romantikus film és épp ez tetszik benne. Egyedi hangulatot teremt. selena Gomez nagy kdvencem így persze lehet kicsit elfogult is vagyok a filmmel kapcsolatban.

2020.01.29 Szilonka

Szerintem ez egy jól felépített történet, amelyet leginkább a rendezés a szereplők tesznek egyedivé.

2019.12.02 Lubi

Ártatlan botrányfilm

Woody Allen legfrisebben bemutatott alkotása már egy éve ült a polcon, mire végre bemutatásra került. És most is csak Európában forgalmazzák. A tengerentúlon ugyanis hatalmas botrányt kavart, ami nem a tartalma, hanem rendezője személye miatt találta... Teljes kritika

2020.06.27 sptt

Nem rossz. Láttam már filmet Woody Allentől, ami szinte nézhetetlen volt, és láttam tőle zseniális alkotást is, ez a kettő között van félúton. Lassú, ráérős történetmesélés, néhány olyan dialógussal, amiről akkor is megmondod, hogy ez WA filmje, ha a... Több

2019.12.19 TomÁcs

Remek színészek egy könnyed, romantikus filmben, amelynek megnézése után mindenki újra fiatal akar lenni.

2020.02.28 Lonka

Két remek színészt láthatunk a főbb szerepekben, és itt Elle Fanningre és Timothee Chalametre gondolok. A története nem valami eseménydús, és a párbeszédek sem tudtak lekötni.

2020.01.05 petraszab

Nagy érzelmi hullámok nincsenek benne. Humora sincs, dráma pedig végképp nem. Elcsordogált az a 90 perc, egyszer meg lehetett nézni, de elég felejtős darab.

2020.09.09 HanGa

Szuper kis film volt, imádtam a hangulatát a borús idő ellenére is. A két főszereplő szuper volt együtt.

2020.06.06 Tanovszky

Végre egy normális

Ízléses romantikus film intelligens főszereplővel, fiú-lány kapcsolatban. Manapság nem nagyon látni ilyet a sok hollywoodi idétlenkedés közt. Szépen és szeretettel beszél, és mutatja be a várost, de nem túl tolakodóan. Egy kis bepillantást ad a filmes művészvilágba is. Kedves történet, néhol életszerű, néhol "véletlen" fordulatokkal. Ajánlom mindenkinek, családdal is nézhető.

2020.10.12 Kanyi

Kissé unalmas, vontatott film... Ha van felesleges idő az életedben, nyugodtan nézd meg!

2019.03.02 justynaw

Nosztalgikus hangulatú film, Woody Allen rajongóknak kötelező. A cselekménye egyszerű ugyan, mégis annyira helyén van minden, kezdve a nagyszerű főszereplőktől a könnyed poénokig, hogy nem lehet nem szeretni.

2019.11.21 Mantracz

Próbáltam sodródni a történettel, de arra kellett rájönnöm, hogy ez a sztori engem nem vezet egyszerűen sehová. Nagyon lassú mederben folyik, amivel nincs is gondom, de hogy utána végül az ember nem kap semmit sem, azt egyszerűen nem tudtam legyűrni.