Egy esős nap New Yorkban

Egy esős nap New Yorkban

A Rainy Day in New York
Melinda

Egy főiskolás pár, Gatsby (Timothée Chalament) és Ashleigh (Elle Fanning) együtt szeretne tölteni egy hétvégét New Yorkban, a váratlanul lecsapó zivatar azonban keresztülhúzza számításaikat. Ekkor még nem is sejtik, hogy az eltervezett romantikus programok helyett külön-külön óriási kalandokat… Több

Rendező: Woody Allen
Író: Woody Allen
Premier (HU): 2019.11.28.

2021.01.06 Melinda

Életérzést ad át

Nem az évezred legjobbja, de Woody Allen nem is erre a címre pályázik vele. Csendes, lassú kis történet, mégis szórakoztató, anélkül, hogy az arcodba ordítaná, hogy szórakozz rajta. Mondjuk egy hosszú, fárasztó nap után jól tud esni egy ilyen film. Úgy hiszem, a New York-i életérzést próbálja átadni: milyen szerelmesnek lenni abba a helybe, ahol élsz, és ami mindig tud valami újat mutatni neked, miközben mégis megnyugtatóan ismerős. Végül főhősünk is ezt a fajta szerelmet fogja megtalálni, így szép párhuzamot vonva a kettő között.

2019.12.13 indingo

Nem lett egy nagy eresztés a film. Olyan lassan csordogáló a története, sok minden nem történik benne, és az érzelmi szál sem túl ütős.

2019.12.09 Ms. Akárki

Kiváló szereplőgárda. Már csak ezért is imádom a filmet. Izgalmas és egyedi történetfelvezetés. Nem egy tucat romantikus film és épp ez tetszik benne. Egyedi hangulatot teremt. selena Gomez nagy kdvencem így persze lehet kicsit elfogult is vagyok a filmmel kapcsolatban.

2020.01.29 Szilonka

Szerintem ez egy jól felépített történet, amelyet leginkább a rendezés a szereplők tesznek egyedivé.

2019.12.02 Lubi

Ártatlan botrányfilm

Woody Allen legfrisebben bemutatott alkotása már egy éve ült a polcon, mire végre bemutatásra került. És most is csak Európában forgalmazzák. A tengerentúlon ugyanis hatalmas botrányt kavart, ami nem a tartalma, hanem rendezője személye miatt találta... Teljes kritika

A film összbevétele 20 940 581 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 8 438 164 forintot termelt. A hazai mozik összesen 5 662 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Mivel az Amazon az eredeti tervekkel ellentétben mégsem mutatta be a filmet, ezért a 2018-as év az első olyan esztendő 1981 óta, amikor nem került Woody Allen-film a mozikba. Allen 1969-es rendezői debütálása óta csak 5 olyan év volt, amikor nem jelentkezett újabb filmmel (1970, 1974, 1976, 1981, 2018). Szerző: hp

Rebecca Hall a 2008-as Vicky Cristina Barcelona után ismét együtt dolgozott Woody Allennel. Szerző: hp

Az Egy esős nap New Yorkban Woody Allen 48. egészestés filmje. Szerző: hp

A film forgatása 2017. szeptember 11-én kezdődött meg New York Cityben, és október 23-án ért véget. Szerző: hp

(2019. 12. 03.)
Z generációs nosztalgia
A melankólia pedig sokkal jobban áll Woody Allen New Yorkjának, mint a kurvás viccek. A rendező láthatóan nem tud hitelesen kapcsolódni jelenkorunkhoz, és itt ez egyértelműen megmutatkozik. Több

(2020. 02. 19.)
Eső után köpönyeg
Íme az egzisztencialista komikum, valamint a csalfaságra adott pillanatokban kaphatónak tűnő leány korlátozott horizontjára adott revans. Ki-ki eldöntheti, boldog-e ezzel a paradigmával. Több

Értékelés: 4.5/10
(2019. 12. 02.)
Az Egy esős nap New Yorkban inkább tűnik egy tehetségtelen Allen-imitátor közepesen gyenge próbálkozásának, mint valódi Woody Allen-filmnek. Több

(2019. 12. 02.)
Az élet is pont olyan, mint New Yorknak ez a különleges változata. Nem ragyoghat mindig a nap, nem lehetünk mindig a topon, mindenkinek szüksége van néha pihenőre, holtpontra, hogy aztán új erőre kapva folytathassa az életét. Több