A tábornok (1970)

Patton

dailyfilmsan   2019. 06. 27.

Patton tábornok meg ért egy misét és egy filmet is. Nem volt ő jó sem rossz sem és semleges meg végképp nem. A film végig követi a makacs tábornok második világháborús cselekedeteit. Kicsi szatirikus ábrázolásmódja és hangulata miatt Patton mint áldo... több»

Berto49   2018. 09. 18.

Megtartani a fegyelmet és a figyelmet

Inkább életrajzi, mint háborús film, de mivel George Patton zseniális hadvezér volt a róla szóló filmben nyilván sok harci jelenet is van. Egy kis hiányérzetem van, ez pedig a németországi rejtélyes mozzanatokkal teli halálának bemutatása. Átgondolva... teljes kritika»

Laci000   2015. 06. 02.

Kifogástalan alkotás. Akár háborús körkép is lehetne Afrikától az Ardennekig. A háború mindig borzalmas - minden időben. A politika hihetetlen módon áthatja és áthatotta, ez remekül átjött számomra a film megtekintése közben.

[email protected]   2015. 11. 18.

Megfogó, kemény történelmi dráma megfogó jelenetekkel és történéssel. Mélyreható, erős film kiváló színészi alakítással. A műfaj kedvelőinek tetszeni fog.

Ballerz93   2015. 11. 04.

Ritka pörgős és ritka akció dús film, az unalom messze elkerült szerencsére. A történettel, amit írtak egész jól átadja a hangulatot. Erős alkotás. Ezzel a filmmel nem lehet betelni.

Keiichi Tsuchiya   2016. 02. 18.

Klasszikus háborús film, de számomra nem tartozik a legnagyobbak közé (mint a Halál ötven órája, vagy A híd túl messze van). Alapvetően az életrajzi film és a háborús film határán mozog, ami kicsit egyenlőtlenné is teszi, meg darabossá. Minden esetre Patton megformálása zseniális volt benne.

ordas   2015. 04. 14.

Nagyon jó film, bár érezhetően elég régi. Ez nem csak a képi megformáláson látszik, ami egyébként szerintem egész jó a korhoz képest, hanem azon is, hogy kicsit egyoldalúan mutatja be az eseményeket. Azért nem egészen, mert Patton karakterét nem önti... több»

Patton tábornok címmel jelent meg VHS-en és DVD-n, a második szinkron a Videocox Stúdióban készült. (iszdb.hu)

(Teemeah)

1971-ben a filmet hét Oscar-díjat kapott, közte négyet a „legfontosabb” kategóriába sorolnak.

(Berto49)

1986-ban egy televiziós produkció témája volt a tábornok utolsó napjainak története, Pattont ebben is George C. Scott alakította.

(Berto49)

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)

A 4. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1970-ben.