A tábornok

Berto49   2018. 09. 18.
Megtartani a fegyelmet és a figyelmet

Inkább életrajzi, mint háborús film, de mivel George Patton zseniális hadvezér volt a róla szóló filmben nyilván sok harci jelenet is van. Egy kis hiányérzetem van, ez pedig a németországi rejtélyes mozzanatokkal teli halálának bemutatása. Átgondolva részben érthető is, hiszen a máig tisztázatlan(?) körülmények miatt a sok feltételezés közül egyik verziót sem akarták az alkotók hitelessé tenni. Az viszont biztos, hogy ha a „fekete notesz” tartalma napvilágra kerül, az USA, sőt az egész háború utáni világ politikai eseményei másként alakulnak. Fogalmam sincs, hogy mennyire hiteles az a statisztika amely összefoglalja a Patton vezérelte 3. Amerikai Hadsereg tevékenységét, de a hadtörténetben e... több»

dailyfilmsan   2019. 06. 27.

Patton tábornok meg ért egy misét és egy filmet is. Nem volt ő jó sem rossz sem és semleges meg végképp nem. A film végig követi a makacs tábornok második világháborús cselekedeteit. Kicsi szatirikus ábrázolásmódja és hangulata miatt Patton mint áldozat nyilvánul meg de sejlik benne a szadista énjének bemutatása is ami kiegyenlíti a mérleget. Amúgy nem unalmas és nézhető persze vannak benne hullámok és el lehet kalandozni bizonyos részeknél de a Tábornokot alakító színész nagyon jól játssza a szerepét. A harctéri jelenetek is látványosak és valósak hiszen 70 ben még CGI-jal nem babráltak. Nekem tetszett de én szeretem a történelmi filmeket. Aki annyira nincs oda értük annak semleges egyszer megnézhetős film lesz csak.

Laci000   2015. 06. 02.

Kifogástalan alkotás. Akár háborús körkép is lehetne Afrikától az Ardennekig. A háború mindig borzalmas - minden időben. A politika hihetetlen módon áthatja és áthatotta, ez remekül átjött számomra a film megtekintése közben.

vargaeszter82@freemail.hu   2015. 11. 18.

Megfogó, kemény történelmi dráma megfogó jelenetekkel és történéssel. Mélyreható, erős film kiváló színészi alakítással. A műfaj kedvelőinek tetszeni fog.

Ballerz93   2015. 11. 04.

Ritka pörgős és ritka akció dús film, az unalom messze elkerült szerencsére. A történettel, amit írtak egész jól átadja a hangulatot. Erős alkotás. Ezzel a filmmel nem lehet betelni.

1971-ben a filmet hét Oscar-díjat kapott, közte négyet a „legfontosabb” kategóriába sorolnak.

(Berto49 )

1986-ban egy televiziós produkció témája volt a tábornok utolsó napjainak története, Pattont ebben is George C. Scott alakította.

(Berto49 )

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)