Született július negyedikén

Született július negyedikén

Born on the Fourth of July
Stiff

Ron Kovic reményekkel teli hazafiként nevelkedett, aki mikor belépett az Egyesült Államok hadseregébe, az életét is feláldozta volna a hazájáért. A háború borzalmai azonban megtanítják arra, hogy az élet sokkal igazságtalanabb és korántsem annyira fekete-fehér, mint amennyire elképzelte.… Több

Rendező: Oliver Stone
Forgatókönyvíró: Ron Kovic, Oliver Stone
Premier (HU): 1990.04.19.

2023.08.25 Lóri Ádámcsik

A háború szörnyűségei...

A film pengeélesen megmutatja, hogy hogyan is működik a háború valójában, és mi van mögötte. A kisember szív, aki a hazájáért fegyvert ragad örökre nyomorék lehet, a politikusok vagy a háttérben lévő vezetők pedig nyugodtan élik tovább tökéletes kis életüket, minden véráldozat és szenvedés nélkül. Felfoghatatlan az a sok feleslegesen feláldozott emberi élet, ami odaveszett a semmiért tulajdonképp. Egy társaság döntött valahol a sötét szobák mélyén, és milliók meghaltak. :(

Sajnos nekem inkább csöpögős,szirupos,amerikai hősös tucatfilmnek tűnik.Egy idő után nagyon unalmas.Pont Cruise az áldozat.Kár érte. Nem ajánlott.

2023.05.02 erahurka

Az elején nagyon megijedtem, hogy valami pátoszos "Amerika a legjobb film" lesz belőle, de szerencsére elég hamar kiderül, hogy erről szó sincs. Vietnám hatása egy veterán szemén át, sőt, valszeg Cruise magát az Egyesült Államokat szimbolizálta (mi ... Több

2015.07.03 Bekmeli

Monumentalis alkotas, jo es erdekes temavalasztas, komoly es erdekes, igenyes film. Cruise szemelyisegehez jol illik a karakter. Meggyozo, hiteles alakitas.

2014.12.22 ZiggityZag

Bírom Oliver Stone háborús témájú filmjeit, de ez szerintem kicsit gyengébbre sikerült, mint mondjuk a Szakasz. Kicsit lassú, és bár Tom Cruise jól játszik, a rendezés valahogy nekem döcög, és amikor meg nem, akkor meg baromira szájbarágós.

Tom Cruise hajlandó lett volna átmeneti paralízist okozni a lábán, annak érdekében, hogy hitelesen tudja megformálni a lebénult karakterét. A beavatkozásra azonban egyetlen orvos sem vállalkozott.Szerző: ArpiHajdu és Réci

1989-ben a 10. legtöbb bevételt hozó film volt.Szerző: mamiéstöti2

A valódi Ron Kovic Tom Cruise-nak adományozta az egyik kitüntetését az alakításáért.Szerző: kázsé

Az egész filmben a piros, fehér és kék színek dominálnak, az USA zászlójának színei.Szerző: kázsé

Értékelés: 8.5/10
(2021. 04. 17.)
Born on the Fourth of July (1989)
Megtekintés: Ez a film egy olyan témát boncolgat, amiről igyekeznem kell a legnagyobb tisztelettel beszélni, de nem azért, hogy védjem benne Amerikát. Sőt! Mindig is érdekeltek a világ nagyobb történelmi fordulópontjai, főleg, amik háborúkba torkolltak és elég közel voltak hozzám időben. Két kedvenc témám így a II. világháború és a vietnami. Ne kér... Több