Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Született július negyedikén (1989)

Born on the Fourth of July

Sabnock Sanatory   2019. 09. 08.

Sajnos nekem inkább csöpögős,szirupos,amerikai hősös tucatfilmnek tűnik.Egy idő után nagyon unalmas.Pont Cruise az áldozat.Kár érte. Nem ajánlott.

Bekmeli   2015. 07. 03.

Monumentalis alkotas, jo es erdekes temavalasztas, komoly es erdekes, igenyes film. Cruise szemelyisegehez jol illik a karakter. Meggyozo, hiteles alakitas.

Stiff   2015. 04. 13.

Elég jó film volt szerintem. Cruise egyik legjobb szerepe, de az egész téma nagyon fontos és érdekes a számomra. Mindenkinek ajánlanám, hogy egyszer nézze meg, mert fontos, hogy ilyen témákat is filmre vigyenek.

ZiggityZag   2014. 12. 22.

Bírom Oliver Stone háborús témájú filmjeit, de ez szerintem kicsit gyengébbre sikerült, mint mondjuk a Szakasz. Kicsit lassú, és bár Tom Cruise jól játszik, a rendezés valahogy nekem döcög, és amikor meg nem, akkor meg baromira szájbarágós.

Tom Cruise hajlandó lett volna átmeneti paralízist okozni a lábán, annak érdekében, hogy hitelesen tudja megformálni a lebénult karakterét. A beavatkozásra azonban egyetlen orvos sem vállalkozott.

1989-ben a 10. legtöbb bevételt hozó film volt.

A valódi Ron Kovic Tom Cruise-nak adományozta az egyik kitüntetését az alakításáért.

(kázsé)

Az egész filmben a piros, fehér és kék színek dominálnak, az USA zászlójának színei.

(kázsé)

Tom Cruise július 3-án született.