86% 300 szavazat

Született július negyedikén

Born on the Fourth of July

 Több
Filmadatlap
7
Vélemények (7)
28
Szereplők (28)
14
Képek (14)
3
Videók (3)
9
Érdekességek (9)
13
Díjak (13)
1
Filmkritika (1)
18
Cikkek (18)
Fórum

Vélemények (7)

Írj véleményt
 
2025.03.27 Griff

legújabb vélemény

Anno keveseknek, pl. nekem tetszett

Külön nosztalgikus emlék, hogy még hagyományos moziban láttam. Már akkor akadtak előzetesek, főleg más filmek előtt, és ugyanúgy voltak köztük átverősek, mint ezé is. Eleve húzóerőt jelentett a rendező és a főszereplő neve, így könnyedén behúztak min... Több

0
 

Sajnos nekem inkább csöpögős,szirupos,amerikai hősös tucatfilmnek tűnik.Egy idő után nagyon unalmas.Pont Cruise az áldozat.Kár érte. Nem ajánlott.

0
 
2023.05.02 mozinaplo

Az elején nagyon megijedtem, hogy valami pátoszos "Amerika a legjobb film" lesz belőle, de szerencsére elég hamar kiderül, hogy erről szó sincs. Vietnám hatása egy veterán szemén át, sőt, valszeg Cruise magát az Egyesült Államokat szimbolizálta (mi ... Több

0
 
2023.08.25 Lóri Ádámcsik

A háború szörnyűségei...

A film pengeélesen megmutatja, hogy hogyan is működik a háború valójában, és mi van mögötte. A kisember szív, aki a hazájáért fegyvert ragad örökre nyomorék lehet, a politikusok vagy a háttérben lévő vezetők pedig nyugodtan élik tovább tökéletes kis ... Több

0
 
2015.07.03 Bekmeli

Monumentalis alkotas, jo es erdekes temavalasztas, komoly es erdekes, igenyes film. Cruise szemelyisegehez jol illik a karakter. Meggyozo, hiteles alakitas.

0
 
2014.12.22 ZiggityZag

Bírom Oliver Stone háborús témájú filmjeit, de ez szerintem kicsit gyengébbre sikerült, mint mondjuk a Szakasz. Kicsit lassú, és bár Tom Cruise jól játszik, a rendezés valahogy nekem döcög, és amikor meg nem, akkor meg baromira szájbarágós.

0
 
2015.04.13 Stiff

Elég jó film volt szerintem. Cruise egyik legjobb szerepe, de az egész téma nagyon fontos és érdekes a számomra. Mindenkinek ajánlanám, hogy egyszer nézze meg, mert fontos, hogy ilyen témákat is filmre vigyenek.

0