Jó reggelt, Vietnam! (1987)

Good Morning, Vietnam

Robin Williams

Drtudor   2021. 07. 25.

Jóóóó reggelt, ...Robin! Zseniális film, alap, hogy többször is lásd.

csd   2020. 10. 23.

Nem csak háborús film

Emlékszem gyerekkoromból, valahányszor leadta ezt a filmet a televízió, az csakis mindig késő éjszaka történt, így felnőttként jó ideig megfeledkeztem róla, egyszerűen kimaradt. Valóban csupán a huszas éveim elején jött szembe újra a film, és emlékszem, mennyire döbbenetes élmény volt. Robin Williams "bohóká", ugyanakkor cseppet sem komolytalan alakítása egyszerűen megindító. Bár háborús film, nem csupán annak értelmezhető.

Deku   2017. 07. 10.

Nagyon necces volt a téma és kissé én tartottam attól, hogy túl lőnek a célon de nem így lett. Robin Williams pedig csodás volt. Viszont ennek ellenére is, hogy volt nem kevés buktatója, szerintem egy egészen kedves és vállalhatóan nézhető filmet fabrikáltak belőle.

Sabnock Sanatory   2019. 01. 27.

Robin Williams-ra szabott szerep,amit zseniálisan lehozott.Aki látta,tudja hogy mit látott,aki nem gyorsan nézze meg,hiszen lényegében az igazi emberségről szól,ami mindent legyőz végül.Ajánlott kategória.

GedyPapa   2017. 03. 13.

Az egyik legtöbbet idézett film. Robin Williams olyat alakít, amivel a filmtörténelem legnagyobbjai közé emelkedett. A Patch Adams mellett nálam ez az egyik legnagyobb kedvencem Tőle. Bemutatja, hogy hogyan lehet emberséget csepegtetni az embertelens... több»

PadmeAmidala   2021. 07. 15.

Újranézve már 10 pontosnak nem mondanám, de még mindig szuper film. Vicces, de egyben drámai is több helyen. Robin Williams nagyot alakít. Egyedül a befejezése volt kicsit furcsa. Ajánlom azoknak, akik nem látták (fiatalabbak között több ilyen lehet). 9/10

MKristijan   2016. 10. 15.

Több vietnami háborúval foglalkozó vagy azt érintő filmet néztem meg az elmúlt 1 évben, de ez nagyon maradandó élmény volt. Robin Williams nagyon nagyot játszik ebben is :)

Azok kevés filmek közé tartozik, akiket beírtak a 2004-ben megjelent 1001 film, amit látnod kell mielőtt meghalsz című filmes listában.

(Norbi)

1987-ben a 7. legtöbb bevételt hozó film volt.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)

Robin Williams az összes rádióadást improvizálta.

(kázsé)

A valódi Adrian Cronauer szerint a film nagyjából 45%-ban helytálló.

(kázsé)