A titkok kertje

The Secret Garden
indingo
Kate Maberly
Andrew Knott

Mary Lennox kislánykorát a varázslatos Indiában töltötte a múlt század elején. Szülei elveszítése után nagybácsija, Lord Craven gyámsága alá kerül és visszatér Angliába. A szomorú idős úr nem sok időt szentel Marynek. Hosszú utazásokra indul, hogy enyhítse elhunyt felesége hiányát. A kastély és az óriási birtok eleinte nyomasztóan hat a lányra, aki lassan mégis feltalálja magát. Társakat lel helybéli felfedező útjaihoz az egyik kis szolga és a lord fia személyében. Dickon évekig ágyhoz kötötten élt apja túlzott elővigyázatosságai miatt, de Mary megjelenése szinte csodát művel. A kis csapat együtt lel az eldugott kertre, amelyet eredeti pompájában akarnak visszaállítani. Közben más titkokra is bukkannak.

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 1994.05.12.

2023.08.19 Ergit

Igazi gyermekeknek, 8–10 éveseknek szóló történet. Nem is a kert a lényeg, hanem a gyermekek viselkedése, hozzáállása a világhoz.

2019.05.05 indingo

Tetszett, ahogy a kezdetben elkényeztetett kislány karaktere tudott fejlődni. A kert csodálatos volt a rengeted virággal és zegzugokkal. Szép történet.

2021.02.04 Crystaldeer

Nekem nem tetszett

Nagyon csalódtam ebben a filmben. Colin Flirth kritikán alulian teljesített, a többi színész is elég gyenge volt. A történet jó lett volna, de végül semmi különleges nem volt benne. Sokkal többet vártam, varázslatot, valami fantáziát. Kihagyható film.

2022.12.12 Dorkateo

Olvastam az eredeti történetet, így csalódás volt számomra a film. Szinte semmi nem jön át abból a hangulatból. A film inkább idegesítő és csak a történet miatt megható a vége.

2015.05.04 Milanman

A történet bája, a helyszín, mind-mind gyermekkorom élményeit idézi vissza. Igazi felemelő családi mozi, az egyszerű üzenettel: "ha kitárod a szíved, a világ is kitárul a számodra".

Világszinten 1995-ben járt le a szerzői jog (Amerikában már 1987-ben), így szinte azonnal számtalan érdektelen feldolgozás született. Szerencsére születtek remek adaptációk is, mint ez az 1993-as .Szerző: JRD

A film alapjául szolgáló regényt számos nyelvre lefordították, amely eredetileg 1910 novembere és 1911 augusztusa között jelent meg egy magazinban sorozatban, majd 1911-ben könyvalakban is.Szerző: JRD

Az film alapjául szolgáló regény írónőjének, Frances Hodgson Burnett-nek is volt egy kertje, ahol sok időt töltött élete során.Szerző: JRD

A film Frances Hodgson Burnett azonos című regénye alapján készült.Szerző: rbernadett