A vád tanúja

Witness for the Prosecution

2023.12.22 Kenez

A félrevezetés mestersége

Egy klasszikus film, ami szinte végig egy tárgyalóteremben játszódik, és csak a film legvégén kaphatunk megoldást a cselekményszál magyarázatára. A rendező (Billy Wilder) egy csattanóra épülő filmet rendezett, ami ma is korhű, és engem teljesen megfo... Teljes kritika

2017.08.17 Deku

Eszméletlenül hatalmas film. Annyira tökéletes, hogy nem is érezhető, hogy nem mai színészek játszanak benne. Nagyon erős volt és minden téren szuper krimi.

2016.12.17 Berto49

Tegnapi szerzeményem az 1961-es klasszikus szinkronnal (Csákányi, Lukács Margit, Kállai, Kiss Manyi) készült változat, amit sokadik látásra is zseniálisra tudok értékelni. Két szempontból is élenjár a film, egyrészt a tárgyalótermi filmek csúcsa, más... Több

2016.12.07 Szorcsik

Döbbenetesen jó film, még mai szemmel nézve is állati izgalmas. Imádom a tárgyalóteremben játszódó filmeket, de enynire jót még soha nem láttam. Különösen az ügyvéd és az ápolónő karaktere emlékezetes.

2019.05.30 MP170506

Megunhatatlan film. Mi is kell egy jó filmhez, egy kiváló alapanyag (Agatha Christie regény), egy remek rendező (Billy Wilder) és nagyszerű színészek, így lesz egy film 60 év után is film! A magyar fordítás nem mindenhol tökéletes, de így is élvezhető.

2020.04.30 elekm90

Erős tárgyalótermi dráma, bár nem a kedvencem Billy Wilder-től. Kellően izgalmas és fordulatos a történet, a filmvégi események eléggé váratlanok. 7,5/10

2015.03.31 trueblood

Ez mekkora film! Ha nem látná az ember el sem hinné, hogy az 50-es években készült, annyira naprakész a történet. Lazán forgathatnák ma is, némelyik amerikai béna krimi (amit napjainkban írnak, forgatnak) a nyomába sem ér egy több mint ötven éve készült filmnek. Csak nehogy újraforgassák :-DD

2020.01.20 imreacs82

Egy igen jól megrendezett film. Marlene Ditrich talán legjobb szerepe es filmje. A cselekmény izgalmas és nem lehet kiszámolni hogy mi fog történni. Meglepő fordulatokat teli.

2015.10.16 Blindspot

Ez még talán egynek el is megy nagy nehezen. De éppencsak hogy. Ha más nem jut eszembe akkor egynek jó de máskülönben nem a favoritom. Szerencsére van, hogy ennyire vágyik az ember fia és ez épp elég.