A világ második legjobb gitárosa

A világ második legjobb gitárosa

Sweet and Lowdown

Emmet Ray, a harmincas évek legendás jazzgitárosa felelőtlen, dőzsölő, arrogáns és pimasz ember volt, de egyike a legnagyobbaknak, akiknek az ujja valaha is megérintette a hangszer bundjait. Talán csak a nagy Django Reinhardt-ot tartotta nagyobbra a világ zeneértő közönsége. Ahogy neves pályatársa mögött mindörökre a második maradt, magánéletében is a szerencsétlenség jutott osztályrészéül. Zenei karrierjét megelőzően lányok futtatásából tartotta fenn magát, s miközben vagyonokat dobott ki csillogó-villogó ruhákra és drága autócsodákra, a nőket úgy dobta el magától, mint egy törött pengetőt. Amikor találkozik Hattie-vel, a visszahúzódó néma lánnyal, arroganciája és… Több

Rendező: Woody Allen
Író: Woody Allen
Premier (HU): 2000.11.16.

2021.01.26 Chatman

Sean Penn! Sean Penn mekkorát játszik már ebben a filmben - vagy ezzel csak én vagyok így? Végül is mindegy - nagyon szeretem ezt a filmet, és szerintem remek alakítások vannak benne.

2017.12.04 buszosferi

Ez egy kicsit furcsa, de remek módon fényképezett film, amin tök jó utazni már vizuálisan is. Lehet, hogy nem a legkönnyebben befogadható, megszokott film, de nagyon élvezhető.

2017.03.17 Zoltán

Ez egy lassú, de nagyon gazdag film, ami tele van meleg, meghitt és visszafogottan parázsló jelenettel - tulajdonképpen olyan az egész, mint egy jó whisky.

Bár a film cselekménye Chicagoban és Kaliforniában játszódik, a filmet teljes egészében New Yorkban forgatták.Szerző: dulkap

(2019. 04. 09.)
Sweet and Lowdown (1999)
Megtekintés: Ha kedveled Woody Allen-t és Sean Penn-t, akkor alap, viszont Samantha Morton arcjátéka miatt különösen ajánlott. Több