A Walk in the Woods (2015)

A Walk in the Woods

A Walk in the Woods

hsanya182   2016. 09. 18.

Sokkal szórakoztatóbb, viccesebb mint a hozzá hasonló "Vándorút" c. film. Az öregek elindultak túrázni és egész kalandos történet lett belőle. Jellemük pozitív irányba fejlődött a nagy túra során. Aranyos, tanulságos film.

rbernadett   2016. 01. 06.

Nagyon szeretek túrázni, hogy szeretek-e annyira mint Bill Bryson nem tudom. Egy biztos. A túrázás legalább olyan függőséget okoz, mint a drogok vagy az alkohol, ha huzamosabb idő eltelik a természet nélkül, elvonási tüneteim lesznek, így pontosan értem amikor Bill azt mondja, hogy "mennie kell". Aki ismeri ezt az érzést, jó helyen jár. Ez a film ezeknek az embereknek szól. Nekünk. Két öreg, nincs mit szépíteni a megfogalmazáson, nekivág az Appalache-ösvénynek, hogy bebizonyítsák, hogy sokakkal ellentétben, idős koruk ellenére, ők meg tudják csinálni... Vagy talán nem is ezért, de kit érdekel! Mennek és mi megyünk velük. A karakterek nagyon jók a színészek még jobbak. Nick Nolte egyértelműen elviszi a filmet, Robert Redford csak asszisztál, ettől függetlenül jó választás volt, mert jól hozza a karaktert. Szerencsére a film nélkülözi az erősen hatásvadász jeleneteket, ugyanakkor olyan kiszámíthatatlan komikus helyzeteket teremt, amik akaratlanul is mosolyt csalnak az arcunkra. Az események csak annyira pörögnek, mint egy túrán, de pont jól is van így. Szerethető szereplők és gyönyörű táj, anélkül, hogy valami óriási közhelyet erőltetne az arcukba... egyszerűen csak jó. :)

Ragemarci   2016. 03. 12.

Jó kis oldschool mozi a Szomszéd nője... stílusában. Persze kicsivel gyengébb, de így is remek beszólásokkal és helyzetkomikummal van tele. Nolte viszi Redfordot is, mint egy hátizsákot. Csak a rendező úr gyengít sokat a filmen, lsd. a sziklapárkány és a borzasztó háttér esetét.

Emma Thompson
Emma Thompson
Mary Steenburgen
Nick Offerman
Kristen Schaal
Nick Nolte

Nick Nolte szerepét eredetileg Paul Newmannek szánták.

SPOILER! A könyvben csak zajokat hallottak a sátorból, de sosem derült ki, hogy azok valóban medvék voltak-e.

Az Appalache-ösvény körülbelül 3500 kilométer hosszú, Georgia államtól Maine államig tart. 14 államon halad keresztül és önkéntesek és az Appalache-ösvény Felügyelőség által van karbantartva.