Adéle élete - 1-2. fejezet

La vie d'Adèle - Chapitres 1 et 2

2024.02.22 Schumy1

Jók, s kellenek az ilyen filmek is. Megosztó, de ne legyünk prűdek. Érzéki, pont annyit mutat, ad, amennyit kell, hogy ne lépje át a határt. A két színésznő nagyon telitalálat, s jól játszották a szerepeiket. Minden a helyén volt. Csalódás után román... Több

2020.07.25 csd

Érzékekre hangolva

Talán az egyik legérzékibb film, amit valaha láttam, bár kétségtelenül a szoftpornó határait feszegeti, ettől függetlenül nem mondanám obszcénnak az Adéle életét. Számomra a két színésznő elképesztően alakítása teszi annyira hitelessé a teljes koncepciót, a lezárást pedig egyenesen szívfacsarónak mondanám. Időnként igazából el is gondolkodom azon, hogy egy ilyen szerep után Seydoux számára az, hogy ráosztották egy "Bond-lány" szerepét igazán méltetlannak bizonyul. De hiába, a sztori nem bonyolít semmit, ehhez kapcsolódóan pedig az angol filmcím valóban sokkal kifejezőbb: Blue is the Warmest Colour.

2020.07.22 Varga_Júlia

Nehéz, megosztó, lassú és kicsit szokatlan film, ami fokozatosan és szinte észrevétlenül bontakozik ki. A sallangmentesség ellenére mély nyomot hagy a fogékony nézőben – engem pl. még évekkel később is elkísér egy-két jelenete. A két színésznő vitath... Több

2017.08.30 Deku

Számomra nem érte el azt a hatást amire én vállalkoztam. Emiatt pedig nem volt remek a film. Konkrétan nem érte meg a belé fektetett időt. A történet tetszett volna de nem így.

2019.09.16 Ms. Akárki

Meleg témájú filmek közül az egyik legjobb bár egy kevés valós történet még elfért volna a sok pucérság és érzelmi katyvasz között. A vége számomra nagyon lehangoló volt.

2016.10.23 Szivárvány1

Nagyon érzelmes szerelmi csalódás, szerelmi történet. Nagyon valósághű és pont azt mutatja a nézői szemeknek amire kíváncsiak a vásznon. Kíváncsi leszek, ha lesz folytatás nagyon. Érdekel a karakterek sorsa.

2015.01.26 hackerjulcsi

Nagyon tetszett, életszaga volt.. Adéle is természetes volt, nem volt idealizálva. Nagyon jó párbeszédek voltak benne. Többször megnézős film. 5*

2018.04.17 Murphyyy

Az Adéle élete egy merész, provokatív film, mégis azt mutatja, hogy egy ilyen szerelem is teljesen normális, és hasonló nehézséggel küzd, mint egy heteroszexuális kapcsolat. Nekem tetszett a lassú kibontakozás, Adéle önmarcangolása, míg végül rájön, ... Több

2016.10.23 vivikejencikelara

Provokatív kontra szerény. Erotikus, romantikával fűtött film. Mégis életszerű. A végére én mást vártam. Ki mondta hogy a lezbikus szerelem nem lehet izgalmas?Nagyon tetszettek benne az érzelmes zenék.

2017.03.19 bbozsi

Csodálatos alkotás, párját ritkító alakításokkal. Élettel teli, érzéki, emberi, mély, hiteles. Nem tudok benne hibát találni.

2016.01.26 juhasz-david93

Hiába látszólag csak egy újabb deviancia-propagandáról van szó, ennél sokkal mélyebb tartalmú a film, érzelmes szerelmi történet, nem bugyuta, vagy üres.

2016.05.10 wooderman

Maga a történet tetszik, egy karrierista lányról szól,akinek az álma hogy tanár legyen, és akiről kiderül hogy leszbikus.Ezzel nem is lenne semmi probléma, se miért egy kék hajú lányt kellett beleszőni a történetbe??

2017.03.09 Hedy0809

Tetszett. Maga az élet...kérdések,bizonytalanság,szerelem,kíváncsiság,vágy... A lányok szuperek a szerepben,kicsit sem erőltetett a dolog. Nagyon jó a képi világ,a megközelítés,a párbeszédek. Ajánlom! :)

2016.11.24 fazekasanett92

Elvont és érzelmes drámai de néha kicsit unalomba fulladó történet , jók a szereplők meg maga a sztori de én pörgösebbre és eseménydúsabbra írtam volna. A befejezése szép és elgondolkodtató.