Szólíts a neveden (2017)

Call Me by Your Name

Amira Casar
Amira Casar

szf   2021. 06. 09.

legújabb vélemény a nap véleménye

Végzetes nyár

Az ilyen filmek után mindig rájövök, hogy tökéletesen boldog lennék, ha a Jóbarátok érzelmi szintjén maradnék. A darab olyannyira megtépázta a lelkem, hogy most jó ideig csak az előző sitcomhoz hasonló műsorokat leszek képes nézni. Az első pillanatt... teljes kritika»

dailyfilmsan   2019. 01. 17.

Nyílt és nyitott film, emiatt a nézőjének is nyitott szemmel és elmével kell néznie. Annyira örültem hogy nem akarták leerőszakolni a torkomon az identitás témát és hogy a melegeket el kell fogadni. Olyan finoman utalt a film rá hogy fel se tűnt és b... több»

indingo   2018. 02. 11.

Árad a filmből a szabadság. A szülők sem tiltanak semmit a gyereknek, megtehet bármit. Gyönyörűek a helyszínek, szinte ott érzi magát a néző. Lenyűgöző zenék és egy nem mindennapi szerelmi történet.

Deku   2018. 02. 14.

Szerettem ez nem is kérdés, hisz bőven volt benne érdekesebbnél érdekesebb jelenet. Nagyon könnyen megkedveli az ember a karaktereket benne és a történet színvonala is igazán elbűvölő, magával ragadó. Nem hiszem, hogy bárki is veszítene vele.

Szilonka   2018. 04. 06.

Amikor kijöttem a moziteremből semmi különöset nem éreztem, de azóta nincs olyan nap, hogy ne jutna eszembe valamiről a film. A soundtrack-jét már ezerszer végighallgattam.

alexxx   2018. 02. 09.

Luca Guadagnino egy zseni, és ezt most végképp bebizonyította. Ez a coming of age mozi egész egyszerűen hibátlan. Chalamet alakítása egészen pazar, de Armie Hammer is megmutatta, hogy sokkal-sokkal több egy jóképű pasinál. Nem tudom máshogy értékelni, mint 5 csillaggal.

Berto49   2018. 01. 19.

Luca Guadagnino új filmje a sok lelkendező kritika és hozzászólás ellenére nekem nem nagyon tetszett. Valamivel azért jobb film, mint az előző munkája, a véleményem szerint nézhetetlen „Vakító napfényben”, de nem az igazi. Nyugodtan ítéljenek el, de ... több»

A film összbevétele 40 353 565 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 24 462 445 forintot termelt. A hazai mozik összesen 17 558 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az apai nagymonológot (amit James Ivory forgatókönyvíró egy az egyben átvett André Aciman regényéből) két módon vették fel, először visszafogottabb, majd erősebb érzelmekkel. A filmbe végülis az érzelemdúsabb verzió került.

A regényben a történet Ligúria tengerpartján játszódik, Luca Guadagnino azonban úgy gondolta, a lombardiai Crema városába helyezi át, ahol ő maga is él.

André Aciman mindössze három hónap alatt írta meg a film alapjául szolgáló regényét.

A filmet levették a Pekingi Filmfesztivál programjáról. A legnagyobb valószínűséggel azért történhetett ez, mert a rendezvény állami szervezésű, és a kínai kommunista párt szigorúan monitorozza a médiatartalmakat. A homoszexualitás pedig tabu az országban.

(XETH)

Luca Guadagnino öt folytatásban gondolkodik Elio történetét illetően. A következő részben már 25 éves korában láthatjuk majd a tervek szerint.

A kamaszévek nyarai és az első, sorsfordító szerelem talán még sosem volt ilyen érzéki, mint Luca Guadagnino remekművében. több»