Játssz egy Huawei MediaPad T3-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Szólíts a neveden

(Call Me by Your Name)

Deku  2018. 02. 14.

Szerettem ez nem is kérdés, hisz bőven volt benne érdekesebbnél érdekesebb jelenet. Nagyon könnyen megkedveli az ember a karaktereket benne és a történet színvonala is igazán elbűvölő, magával ragadó. Nem hiszem, hogy bárki is veszítene vele.

Berto49  2018. 01. 19.

Luca Guadagnino új filmje a sok lelkendező kritika és hozzászólás ellenére nekem nem nagyon tetszett. Valamivel azért jobb film, mint az előző munkája, a véleményem szerint nézhetetlen „Vakító napfényben”, de nem az igazi. Nyugodtan ítéljenek el, de a Sundance fesztiválon bemutatott művek nem az én ízlésem szerint valók. Egy nyaralás és a közben szövődött azonos neműek közötti szerelem története nem tett rám különösebb hatást. Áradoznak Timothée Chalamet alakításáról, akit valósággal elárasztanak új szereplehetőségekkel, pedig csak egy átlagos, a felnőtt kor küszöbén átlépő srác. A film megnézése után semmi késztetést sem érzek, hogy elolvassam a már magyarul is megjelent regényt.

indingo  2018. 02. 11.

Árad a filmből a szabadság. A szülők sem tiltanak semmit a gyereknek, megtehet bármit. Gyönyörűek a helyszínek, szinte ott érzi magát a néző. Lenyűgöző zenék és egy nem mindennapi szerelmi történet.

alexxx  2018. 02. 09.

Luca Guadagnino egy zseni, és ezt most végképp bebizonyította. Ez a coming of age mozi egész egyszerűen hibátlan. Chalamet alakítása egészen pazar, de Armie Hammer is megmutatta, hogy sokkal-sokkal több egy jóképű pasinál. Nem tudom máshogy értékelni, mint 5 csillaggal.

Kirana80  2018. 02. 16.

Először is, az efféle filmekhez le kell lassulni lélekben. Nem a megszokott amerikai pörgős filmeket nyújtja, amihez érzékeink már nagyon is hozzá szoktak.Nagyon sokáig vártam, hogy megnézhessem ezt a filmet, attól fogva, hogy az első képkockákat megláttam belőle. Nem okozott csalódást. Szinte eggyé válik az ember a tájjal, illatokkal, ízekkel, nagyon megérintő. A történet lassan bontakozik ki, de minek is sietni, egy nyárról van szó, ahol mintha megállna az idő, csak az érzelmek forrósodnak fel. Olyan történetet kaptam, ami szinte összetörte a szívemet. Boldog voltam, hogy ennyire meghatott.. A film zenéje is tökéletesen passzolt hozzá. A szereplők varázslatosak voltak, kedves emberek. Timothée Chalamet méltán kapott Oscar jelölést. Finom humorral volt átitatva a főszereplők kapcsolata. Örökre a legszebb szerelmes filmek listájára került nálam.

Amira Casar
Amira Casar
Smoking Barrels: Szólíts a neveden
Azt hiszem ilyen alkotások miatt érdemes moziba menni, bár a lezárás kétségkívül lehetne egy fokkal határozottabb.

9,5/10
VOX.hu - Szólíts a neveden
A kamaszévek nyarai és az első, sorsfordító szerelem talán még sosem volt ilyen érzéki, mint Luca Guadagnino remekművében. 90/100

Az Oscar-verseny az idén nyitott; jó pár esélyest emlegetnek a szakértők, és bármelyiküknek igaza lehet. De egy módszer minden statisztikánál árulkodóbb: a fogadóirodák oddszai szerint egyetlen kategóriában szinte biztos a befutó. Az Oscar legidősebb férfi jelöltje (a megszorításra azért van szükség, mert Agnes Varda egy héttel idősebb), James Ivory 1:5-höz áll a fogadóirodákban mint a legjobb adaptált forgatókönyv szerzője. A szakma nagy örege, a legendás Merchant/Ivory-filmeket alkotó páros egyik fele, a Szoba kilátással, a Szellem a házban és a Napok romjai alkotója most szinte biztosra veheti a filmakadémia elismerését. A Szólíts a neveden (Call Me By Your Name, hazai bemutató: február 8.) forgatókönyvéért már szint minden számottevő díjat elnyert (bár a Golden Globe-ról lecsúszott), és valószínűleg sok szavazó filmes úgy látja, hogy ezzel a díjjal nemcsak az Észak-Olaszországban nyaraló amerikai fiatalok nosztalgikus, édes-bús történetét, hanem az író egész pályáját is elismerné. Az idős mester minden ilyen irányú újságírói megkeresését elhárít, azt mondja, semmi sem biztos.< A verseny természetesen csak a díjátadáson dől el – de a fogadóirodákban úgy érzik, biztosra mennek. (IC Press)

A Szólíts a neveden (Call Me By Your Name, hazai bemutató: február 8.) nem a szélsőségek filmje: egy észak-olaszországi nyár nosztalgikus, játékos felidézése, amely a szerelem minden formájára egyforma örömmel tekint – és ezt olyan hatásosan teszi, hogy sok más díja mellett a múlt héten 4 Oscar-díj jelölést is elkönyvelhetett. Méghozzá a legfontosabbakat: a legjobb film, a legjobb főszereplő, a legjobb forgatókönyv, és a legjobb betétdal díjában reménykedhetnek az alkotók. És közben mégis: a filmben ott bujkálnak a szélsőségek. Például az, hogy az idei legfiatalabb és majdnem legidősebb Oscar-jelölt is ebből a filmből való. A főszereplő, Timothee Chalamet mindössze 22 éves, és mindenki egyetért benne, hogy nagy jövő és sok szerep vár rá: már a képregényfilmek producerei is látják benne jövendő hőseiket. És ugyanezért a filmért kapott újabb jelölést a film forgatókönyv-írója, számos legendás film egykori munkatársa, a 89 éves James Ivory… aki egy héttel fiatalabb az idei szezon legidősebb Oscar-jelöltjénél, Agnes Vardánál, aki 1928 májusának végén született. Ivorynak ez a negyedik jelölése: a Szoba kilátással, a Szellem a házban és a Napok romjai forgatókönyve is jelölést jelentett számára. A Szólíts a neveden remélhetőleg meg is hozza neki végre a legnagyobb filmes dicsőséget. (IC Press)

Armie Hammer és Timothée Chalamet a szerepük elnyerésért nem vettek részt meghallgatáson.

(diumiu)