Szólíts a neveden (2017)

Call Me by Your Name

Deku   2018. 02. 14.

Szerettem ez nem is kérdés, hisz bőven volt benne érdekesebbnél érdekesebb jelenet. Nagyon könnyen megkedveli az ember a karaktereket benne és a történet színvonala is igazán elbűvölő, magával ragadó. Nem hiszem, hogy bárki is veszítene vele.

Berto49   2018. 01. 19.

Luca Guadagnino új filmje a sok lelkendező kritika és hozzászólás ellenére nekem nem nagyon tetszett. Valamivel azért jobb film, mint az előző munkája, a véleményem szerint nézhetetlen „Vakító napfényben”, de nem az igazi. Nyugodtan ítéljenek el, de a Sundance fesztiválon bemutatott művek nem az én ízlésem szerint valók. Egy nyaralás és a közben szövődött azonos neműek közötti szerelem története nem tett rám különösebb hatást. Áradoznak Timothée Chalamet alakításáról, akit valósággal elárasztanak új szereplehetőségekkel, pedig csak egy átlagos, a felnőtt kor küszöbén átlépő srác. A film megnézése után semmi késztetést sem érzek, hogy elolvassam a már magyarul is megjelent regényt.

dailyfilmsan   2019. 01. 17.

Nyílt és nyitott film, emiatt a nézőjének is nyitott szemmel és elmével kell néznie. Annyira örültem hogy nem akarták leerőszakolni a torkomon az identitás témát és hogy a melegeket el kell fogadni. Olyan finoman utalt a film rá hogy fel se tűnt és boldogabban fogadtam bemint amúgy tettem volna. A filmnek van egy hangulata amibe jó volt belecsöppeni. Elio kalandja pedig többről szól mint egy fiúról, aki rájön hogy az azonos nemet szereti. Ez számára egy utazás aminek a végén egy tiszteletből és nagyratartásból kialakult egy szeretet. Felnézett Oliverre aki sziintén Eliora és ezért szép a történetük mert elöször fejben dölt el bennük a kérdés és nem szexuális úton erőszakolták egymásra magukat. Szerintem nézhető a film, nem izlléstelen módon tolja az orrunk alá a történetet velejét.

alexxx   2018. 02. 09.

Luca Guadagnino egy zseni, és ezt most végképp bebizonyította. Ez a coming of age mozi egész egyszerűen hibátlan. Chalamet alakítása egészen pazar, de Armie Hammer is megmutatta, hogy sokkal-sokkal több egy jóképű pasinál. Nem tudom máshogy értékelni, mint 5 csillaggal.

indingo   2018. 02. 11.

Árad a filmből a szabadság. A szülők sem tiltanak semmit a gyereknek, megtehet bármit. Gyönyörűek a helyszínek, szinte ott érzi magát a néző. Lenyűgöző zenék és egy nem mindennapi szerelmi történet.

Amira Casar
Amira Casar
Timothee Chalamet

Azt hiszem ilyen alkotások miatt érdemes moziba menni, bár a lezárás kétségkívül lehetne egy fokkal határozottabb.

9,5/10 több»

A kamaszévek nyarai és az első, sorsfordító szerelem talán még sosem volt ilyen érzéki, mint Luca Guadagnino remekművében. 90/100 több»

A film összbevétele 40 353 565 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 24 462 445 forintot termelt. A hazai mozik összesen 17 558 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az apai nagymonológot (amit James Ivory forgatókönyvíró egy az egyben átvett André Aciman regényéből) két módon vették fel, először visszafogottabb, majd erősebb érzelmekkel. A filmbe végülis az érzelemdúsabb verzió került.

(ArpiHajdu és Réci )

A regényben a történet Ligúria tengerpartján játszódik, Luca Guadagnino azonban úgy gondolta a lombardiai Crema városába helyezi át, ahol ő maga is él.

(ArpiHajdu és Réci )

André Aciman mindössze három hónap alatt írta meg a film alapjául szolgáló regényét.