Szólíts a neveden (2017)

Call Me by Your Name

Annuska   2020. 10. 31.

A filmben imádni való Timothee Chalamet és Armie Hammer. Számomra zseniális a film, igazi érzelmi robbanás, amelynek a végén üvölteni szeretnék.

Deku   2018. 02. 14.

Szerettem ez nem is kérdés, hisz bőven volt benne érdekesebbnél érdekesebb jelenet. Nagyon könnyen megkedveli az ember a karaktereket benne és a történet színvonala is igazán elbűvölő, magával ragadó. Nem hiszem, hogy bárki is veszítene vele.

dailyfilmsan   2019. 01. 17.

Nyílt és nyitott film, emiatt a nézőjének is nyitott szemmel és elmével kell néznie. Annyira örültem hogy nem akarták leerőszakolni a torkomon az identitás témát és hogy a melegeket el kell fogadni. Olyan finoman utalt a film rá hogy fel se tűnt és b... több»

Berto49   2018. 01. 19.

Luca Guadagnino új filmje a sok lelkendező kritika és hozzászólás ellenére nekem nem nagyon tetszett. Valamivel azért jobb film, mint az előző munkája, a véleményem szerint nézhetetlen „Vakító napfényben”, de nem az igazi. Nyugodtan ítéljenek el, de ... több»

alexxx   2018. 02. 09.

Luca Guadagnino egy zseni, és ezt most végképp bebizonyította. Ez a coming of age mozi egész egyszerűen hibátlan. Chalamet alakítása egészen pazar, de Armie Hammer is megmutatta, hogy sokkal-sokkal több egy jóképű pasinál. Nem tudom máshogy értékelni, mint 5 csillaggal.

indingo   2018. 02. 11.

Árad a filmből a szabadság. A szülők sem tiltanak semmit a gyereknek, megtehet bármit. Gyönyörűek a helyszínek, szinte ott érzi magát a néző. Lenyűgöző zenék és egy nem mindennapi szerelmi történet.

TomÁcs   2018. 04. 20.

Nem is értem, hogy aki irtózik a melegektől az minek néz meg egy ilyen témájú filmet, holott tudható, hogy miről szól a film. Semmilyen más filmhez nem tudom hasonlítani azt a viszonyt, ami főszereplők között kibontakozott a film során.

Amira Casar
Amira Casar
Timothee Chalamet

A film összbevétele 40 353 565 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 24 462 445 forintot termelt. A hazai mozik összesen 17 558 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az apai nagymonológot (amit James Ivory forgatókönyvíró egy az egyben átvett André Aciman regényéből) két módon vették fel, először visszafogottabb, majd erősebb érzelmekkel. A filmbe végülis az érzelemdúsabb verzió került.

A regényben a történet Ligúria tengerpartján játszódik, Luca Guadagnino azonban úgy gondolta a lombardiai Crema városába helyezi át, ahol ő maga is él.

André Aciman mindössze három hónap alatt írta meg a film alapjául szolgáló regényét.

A filmet levették a Pekingi Filmfesztivál programjáról. A legnagyobb valószínűséggel azért történhetett ez, mert a rendezvény állami szervezésű, és a kínai kommunista párt szigorúan monitorozza a média tartalmakat. A homoszexualitás pedig tabu az országban.

(XETH)

Luca Guadagnino öt folytatásban gondolkodik Elio történetét illetően. A következő részben már 25 éves korában láthatjuk majd a tervek szerint.

Eredetileg a végül a forgatókönyvért felelős James Ivory ült volna a rendezői székben, Arnie Hammer helyett pedig Shia LaBeouf alakította volna Olivert.

az összes kategóriát is beleszámítva James Ivory lett a világ legöregebb Oscar-díj nyertese, a második helyre szorítva ezzel Christopher Plummer-t, aki 2012-ben, 82 évesen lett díjazott. (IC Press)

Az Oscar-verseny az idén nyitott; jó pár esélyest emlegetnek a szakértők, és bármelyiküknek igaza lehet. De egy módszer minden statisztikánál árulkodóbb: a fogadóirodák oddszai szerint egyetlen kategóriában szinte biztos a befutó. Az Oscar legidősebb férfi jelöltje (a megszorításra azért van szükség, mert Agnes Varda egy héttel idősebb), James Ivory 1:5-höz áll a fogadóirodákban mint a legjobb adaptált forgatókönyv szerzője. A szakma nagy örege, a legendás Merchant/Ivory-filmeket alkotó páros egyik fele, a Szoba kilátással, a Szellem a házban és a Napok romjai alkotója most szinte biztosra veheti a filmakadémia elismerését. A Szólíts a neveden (Call Me By Your Name, hazai bemutató: február 8.) forgatókönyvéért már szint minden számottevő díjat elnyert (bár a Golden Globe-ról lecsúszott), és valószínűleg sok szavazó filmes úgy látja, hogy ezzel a díjjal nemcsak az Észak-Olaszországban nyaraló amerikai fiatalok nosztalgikus, édes-bús történetét, hanem az író egész pályáját is elismerné. Az idős mester minden ilyen irányú újságírói megkeresését elhárít, azt mondja, semmi sem biztos.< A verseny természetesen csak a díjátadáson dől el – de a fogadóirodákban úgy érzik, biztosra mennek. (IC Press)

A Szólíts a neveden (Call Me By Your Name, hazai bemutató: február 8.) nem a szélsőségek filmje: egy észak-olaszországi nyár nosztalgikus, játékos felidézése, amely a szerelem minden formájára egyforma örömmel tekint – és ezt olyan hatásosan teszi, hogy sok más díja mellett a múlt héten 4 Oscar-díj jelölést is elkönyvelhetett. Méghozzá a legfontosabbakat: a legjobb film, a legjobb főszereplő, a legjobb forgatókönyv, és a legjobb betétdal díjában reménykedhetnek az alkotók. És közben mégis: a filmben ott bujkálnak a szélsőségek. Például az, hogy az idei legfiatalabb és majdnem legidősebb Oscar-jelölt is ebből a filmből való. A főszereplő, Timothee Chalamet mindössze 22 éves, és mindenki egyetért benne, hogy nagy jövő és sok szerep vár rá: már a képregényfilmek producerei is látják benne jövendő hőseiket. És ugyanezért a filmért kapott újabb jelölést a film forgatókönyv-írója, számos legendás film egykori munkatársa, a 89 éves James Ivory… aki egy héttel fiatalabb az idei szezon legidősebb Oscar-jelöltjénél, Agnes Vardánál, aki 1928 májusának végén született. Ivorynak ez a negyedik jelölése: a Szoba kilátással, a Szellem a házban és a Napok romjai forgatókönyve is jelölést jelentett számára. A Szólíts a neveden remélhetőleg meg is hozza neki végre a legnagyobb filmes dicsőséget. (IC Press)

Armie Hammer és Timothée Chalamet a szerepük elnyerésért nem vettek részt meghallgatáson.

(diumiu)

Azt hiszem ilyen alkotások miatt érdemes moziba menni, bár a lezárás kétségkívül lehetne egy fokkal határozottabb.

9,5/10 több»

A kamaszévek nyarai és az első, sorsfordító szerelem talán még sosem volt ilyen érzéki, mint Luca Guadagnino remekművében. 90/100 több»