Agyban nagy (1983)

The Man with Two Brains

Steve Martin

Owotonor   2020. 01. 21.

Furcsa észjárású - cselekvésű, néhol poénból gyilkos szemszögű pozíciót felvevő film. Fókuszban a kivett aggyal teliség, különböző színes árnyalataiban. Spirituális elbeszélésekkel, abszurdan titulált jelenet sorokkal, melyek meghökkentőek neki vagy ... több»

valery   2017. 01. 19.

Vicces, humoros és aranyos film. Sablonok vannak benne, de még pont annyi, amennyi belefér. Romantikus, de inkább vicces és frappáns, jók a jelenetek és a párbeszédek. Ötletes, fantáziadús és nagyon ütős a befejezése, jók a karakterek.

romcul   2019. 11. 27.

Görcsösek az alakítások, és néhány vicc kifejezetten butuska és ciki volt. Lehet rajta nevetni is, de sok esetben inkább lefárasztott. Nagyon vegyes érzéseim vannak vele kapcsolatban. S. Martin mondjuk utánozhatatlan, ami a gagyi, idétlen arckifejezéseket illeti.

tomvétsz   2016. 10. 23.

Szerintem zseniális, halhatatlan poénokkal. Őrülten vicces scifi-komédia.

ZsoltSon   2016. 07. 16.

Klasszikus Steve Martin, némi scifi elemekkel megbolondítva. Semmi hatalmas bruhaha-jelenet nincs benne, de azért kellemesen nevettető, és van benne pár eredeti motívum.

Ez az egyike annak a négy filmnek, ahol Steve Martin együtt dolgozott a rendező Carl Reiner-rel. A másik három A pacák (1979), Mindenem a tied (1984)és a Halott férfi nem hord zakót(1982).

A női agy hangja, akibe Dr. Michael Hfuhruhurr beleszeret, Sissy Spaceké.