Dilidoki (1963)

The Nutty Professor

Dilidoki

Alphik   2015. 08. 14.

Én végig unatkoztam a filmet, nem is igazán értem, hogy miért készülnek ilyen filmek egyáltalán, teljesen felesleges és középszerű. Nincsenek jó dialógusok, az egész egy maszlag. Jerry Lewis alakítása engem egyszerűen bosszantott, ez a fajta ripacskodás engem mindig is kihozott a sodromból.

lakilúk   2015. 02. 08.

Szerintem sokkal jobb, mint Eddie Murphy hozott ki a remakeből. Igaz, hogy ennek filmnek is megvannak a korszak adta sémái, de mindent összevetve egy jobb humorú, nézhetőbb verzió, amit a feldolgozás teljesen mellőz. Talán ami a gyengéje, hogy egy kissé idétlenek az alakítások, de ezt még el lehet viselni.

Jerry Lewis
Stella Stevens
Howard Morris
Stella Stevens
Jerry Lewis

Azt hitték, abban az időben, hogy a bolondos professzor laza alteregója, Buddy Love, Jerry Lewis régi partnerét, Dean Martint jeleníti meg.

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.

Stella Stevens karakterének neve először Stella Paine volt, azonban Stevens megkérte Jerry Lewist, hogy változtassa meg Stella Purdyra.