Bölcsek kövére

Bölcsek kövére

The Nutty Professor

Sherman Klump (Eddie Murphy) professzor meglehetősen túlsúlyos, de rendkívül jóindulatú és túlzás nélkül állíthatjuk, hogy egy igazi zseni. Családja nem éppen hétköznapi, ráadásul mindenki hasonlóan vaskos testalkattal van megáldva. Klumpnak sikerül előállnia egy olyan génformulával,… Több

Rendező: Tom Shadyac
Premier (HU): 1996.11.14.

Dilidoki  (1963)

2019.07.27 Ms. Akárki

Imádom ezt a romkomot. Eddie Murphy egyik klasszikusa amit már számtalanszor újranéztem. Izgalmas lenne ha tényleg feltalálnának egy ilyen fogyasztószert, bár azért kocsit pusztítóak a mellékhatásaiXD

2019.02.05 Norbert93

Tömérdek Murphy

Tele olcsó és szakállas poénokkal, de a "kitudja" hány szerepet adó Eddie mindegyik karaktert külön-külön, de valahogy mégis ugyanúgy adja vissza. A magyar szinkron kivételesen sokat adott a filmélményhez.

2015.08.01 tomvétsz

Ez egy igazi klasszikus, talán egy kicsit sok benne a fingós poén, de kétségtelenül ez Eddie Murphy egyik legemlékezetesebb alakítása. Szerintem a színész legjobb filmjei a kilencvenes évekből származnak. A Bölcsek kövére nincs különösebben túlgondolva, idétlen, de nevettető komédia akar lenni, és ez sikerül is neki.

2016.05.26 ZsoltSon

Nem a legkifinomultabb vígjáték, az egyszer biztos, de legalább vicces, sőt igazi cselekménye is van, úgyhogy izgalmas is. Az viszont kétségtelen, hogy nem mindenki szereti az ilyen jellegű, olcsó poénokkal teli komédiákat. Egész egyszerűen ez a film nem nekik szól.

54 millió dollárból hozták ki a filmet és közel 274 millió dollár összbevételt produkált. Szerző: LionelMessi10

A film az 1963-ban készült Dilidoki című film remake-je.Szerző: LionelMessi10

Eddie Murphy a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb férfi főszereplőnek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2

Eddie Murphy és Dave Chappelle a párbeszédüket javarészt improvizálták.Szerző: ps