Bölcsek kövére (1996)

The Nutty Professor

Ms. Akárki   2019. 07. 27.

Imádom ezt a romkomot. Eddie Murphy egyik klasszikusa amit már számtalanszor újranéztem. Izgalmas lenne ha tényleg feltalálnának egy ilyen fogyasztószert, bár azért kocsit pusztítóak a mellékhatásaiXD

Norbert93   2019. 02. 05.

Tömérdek Murphy

Tele olcsó és szakállas poénokkal, de a "kitudja" hány szerepet adó Eddie mindegyik karaktert külön-külön, de valahogy mégis ugyanúgy adja vissza. A magyar szinkron kivételesen sokat adott a filmélményhez.

ZsoltSon   2016. 05. 26.

Nem a legkifinomultabb vígjáték, az egyszer biztos, de legalább vicces, sőt igazi cselekménye is van, úgyhogy izgalmas is. Az viszont kétségtelen, hogy nem mindenki szereti az ilyen jellegű, olcsó poénokkal teli komédiákat. Egész egyszerűen ez a film nem nekik szól.

tomvétsz   2015. 08. 01.

Ez egy igazi klasszikus, talán egy kicsit sok benne a fingós poén, de kétségtelenül ez Eddie Murphy egyik legemlékezetesebb alakítása. Szerintem a színész legjobb filmjei a kilencvenes évekből származnak. A Bölcsek kövére nincs különösebben túlgondolva, idétlen, de nevettető komédia akar lenni, és ez sikerül is neki.

54 millió dollárból hozták ki a filmet és közel 274 millió dollár összbevételt produkált.

(LionelMessi10)

A film az 1963-ban készült Dilidoki című film remake-je.

(LionelMessi10)

Eddie Murphy a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb férfi főszereplőnek járó díjára.

Eddie Murphy és Dave Chappelle a párbeszédüket javarészt improvizálták.

(ps)

Eddie Murphy bevallotta, hogy a nagymamát ról mintázta.

(ps)

A családot ábrázoló jelenetet majdnem kihagyták a filmből, mivel nem kapcsolódik a cselekményhez.

(ps)

Reggie Warrington, a filmben feltűnő éles nyelvű komikus a nevét Eddie Murphy korábbi munkatársairól, Reginald Hudlinról és Warrington Hudlinról kapta.

(ps)

Eddie Murphy azt szerette volna, ha a filmet John Landis rendezi.

(ps)

Larry Miller karaktere, Richmond a történet eredeti szerzőjéről, ról kapta a nevét.