Artemis Fowl

Artemis Fowl

A film alapjául szolgáló könyv szerzője, Eoin Colfer statisztaszerepben tűnik fel a filmben. 'Átsétáltam egy terepen egy csomó másik emberrel együtt. Nem volt túl megerőltető. Az egyetlen instrukció, amit adtak, hogy menjünk keresztül a mezőn, és ne nézzünk a kamerába. Ennek ellenére vagy húszszor odapillantottam. Ez egy újabb dolog, ami miatt tisztelem a színészeket" - mondta az író.Szerző: hp

Artemis Fowl történetét már a kétezres évek eleje óta meg akarták filmesíteni Hollywoodban. 2001-ben a Miramax megszerezte a regények jogait, és le is szerződtették Lawrence Gutermant a direktori posztra, de a projekt végül sosem valósult meg. A könyvek rajongóinak egészen 2013. júliusáig kellett várniuk a Disney bejelentésére, és további hét évet, hogy az adaptáció a mozikba kerüljön.Szerző: hp

A film produceri eredetileg Harvey Weinstein és cége látta volna el, azonban a producer személye kapcsán kirobbant szexuális zaklatási botrány miatt a Disney azonnal menesztette őt. Szerző: hp

Az Artemis Fowl cselekménye Eoin Colfer azonos című 2001-es regényén alapszik.Szerző: hp

Az Artemis Fowl rendezői székét az a Kenneth Branagh foglalhatta el, aki korábban olyan sikeres Disney produkciókat is rendezett, mint a Hamupipőke és a Thor első része.Szerző: hp

A film alapjául szolgáló könyvben a filmmel ellentétben Root parancsnok férfi karakter. Szerző: hp

Az Artemis Fowl Judi Dench harmadik Disney-filmje A Karib-tenger kalózai: Ismeretlen vizeken és A legelő hősei után.Szerző: hp

Kenneth Branagh a 2017-es Gyilkosság az Orient expresszen után ismét együtt dolgozott Judi Dench-csel és Josh Gaddel. Szerző: hp

Bár a film csak 2020. májusában került a mozikba, az első előzetes már 2018. november 27-én nyilvánosságra hozta a Disney. A következő trailerig azonban egészen 2020. március 2-ig kellett várniuk az érdeklődőknek. Szerző: hp

Az Artemis Fowl forgatása 2018. március 12-én kezdődött meg az angliai Longcross Studios falai között. A stáb egyebek mellett dolgozott Észak-Írországban és Hi Chi Minh városában. Szerző: hp

A film premierjét eredetileg 2019. augusztus 9-re tűzte ki a Disney, de az év május 7-én indoklás nélkül egészen 2020. május 29-re halasztották a bemutatót. Szerző: hp