Artemis Fowl

Norbert93   2020. 08. 14.

Pont olyan rossz volt, mint amilyenre a leírása alapján vártam. Kesze-kusza, követhetetlen, összecsapott. Akárhonnan is nézem nagyon gyenge film. Bár a látvány nem Zs kategóriás, de, mint tudjuk ez is csak pénz kérdése. Az alapkoncepciót átgondolva ú... több»

brsvktr87   2020. 07. 01.

Ez lenne a sikervárományos film? Már az első percben érezhető volt, hogy ez bizony nem lesz egy sikertörténet. Totális összevisszaság az egész, fantasztikus kalandként indul, majd hirtelen, mindenféle átmenet nélkül átcsap akcióba. Egyszerűen nevetséges.

Buffy   2020. 06. 09.

Nem biztos, hogy ezt családi filmként kellene reklámozni, az egyetlen meglepetés, amivel szolgált, a kiábrándultság volt, amit éreztünk, miután megnéztük :(

Bady   2020. 06. 03.

Őszintén szólva ezt végigülni is igen nehéz volt, pedig elég kényelmes otthon a kanapé. Ezt a filmet tuti nem teszi ki az ablakba a Disney, de Kenneth Branagh sem, az már egyszer biztos. Nincs az a korosztály, akinek ezt jó szívvel tudnám ajánlani. N... több»

bakter012   2020. 05. 31.

Csak most értettem meg igazán, miért is nem vitte a Disney a mozikba a filmet. Ezt tényleg nem érdemes... Sablonos, butyuta, az alapanyaghoz teljesen méltatlan adaptáció egy nagyon jó rendezőtől. Hogy ezt hogy hozták össze, rejtély...

Colin Farrell
Colin Farrell
Nonso Anozie
Josh Gad
Ferdia Shaw

A film alapjául szolgáló könyv szerzője, Eoin Colfer statisztaszerepben tűnik fel a filmben. 'Átsétáltam egy terepen egy csomó másik emberrel együtt. Nem volt túl megerőltető. Az egyetlen instrukció, amit adtak, hogy menjünk keresztül a mezőn, és ne nézzünk a kamerába. Ennek ellenére vagy húszszor odapillantottam. Ez egy újabb dolog, ami miatt tisztelem a színészeket" - mondta az író.

Artemis Fowl történetét már a kétezres évek eleje óta meg akarták filmesíteni Hollywoodban. 2001-ben a Miramax megszerezte a regények jogait, és le is szerződtették Lawrence Gutermant a direktori posztra, de a projekt végül sosem valósult meg. A könyvek rajongóinak egészen 2013. júliusáig kellett várniuk a Disney bejelentésére, és további hét évet, hogy az adaptáció a mozikba kerüljön.

A film produceri eredetileg Harvey Weinstein és cége látta volna el, azonban a producer személye kapcsán kirobbant szexuális zaklatási botrány miatt a Disney azonnal menesztette őt.

Az Artemis Fowl cselekménye Eoin Colfer azonos című 2001-es regényén alapszik.

Az Artemis Fowl rendezői székét az a Kenneth Branagh foglalhatta el, aki korábban olyan sikeres Disney produkciókat is rendezett, mint a Hamupipőke és a Thor első része.

A film alapjául szolgáló könyvben a filmmel ellentétben Root parancsnok férfi karakter.

Az Artemis Fowl Judi Dench harmadik Disney-filmje A Karib-tenger kalózai: Ismeretlen vizeken és A legelő hősei után.

Kenneth Branagh a 2017-es Gyilkosság az Orient expresszen után ismét együtt dolgozott Judi Dench-csel és Josh Gaddel.

Bár a film csak 2020. májusában került a mozikba, az első előzetes már 2018. november 27-én nyilvánosságra hozta a Disney. A következő trailerig azonban egészen 2020. március 2-ig kellett várniuk az érdeklődőknek.

Az Artemis Fowl forgatása 2018. március 12-én kezdődött meg az angliai Longcross Studios falai között. A stáb egyebek mellett dolgozott Észak-Írországban és Hi Chi Minh városában.