Árvák hercege

The Cider House Rules

Sam Raimi ebben a filmben figyelt fel Tobey Maguire játékára, hogy aztán később neki adja Pókember szerepét. Szerintem borzalmas választás volt. (Joshua Jackson kiköpött Peter Parker, már, ha néhány egykori Pókember képregényt nézünk. Ez csak szubjektív vélemény, de szerintem ő lett volna a megfelelő választás erre a szerepre.)Szerző: Attila G.

A filmet 7, azaz hét Oscar díjra jelölék, de csak kettőt sikerült szoborra váltania: Legjobb férfi mellékszereplőként Michael Caine és legjobb adaptált forgatókönyvért John Irving vihetett haza szobrot.Szerző: ZeroHero

John Irving szerette volna, ha története megfilmesített változatában a fia, Colin Irving kapja Wally szerepét, de mivel a filmes előkészületek csaknem tíz évig tartottak, Colin kiöregedett a szerepből. Végül a polgármester szerepét kapta a filmben.Szerző: ps

Candy Kendall szerepére Liv Tyler és Tori Spelling neve is szóba kerültSzerző: ps

Az árvát, aki felfalja, majd kihányja az almáspite tésztáját, Steerforth-nak hívják. Charles Dickens híres David Copperfieldjében is van egy ilyen nevű karakter, sőt ezt a könyvet olvassa Homer a gyerekeknek a hálószobában.Szerző: ps

Úgy volt, hogy a filmet fogja rendezni, de a rendező tragikus módon elhunyt még a szerződés előtt.Szerző: ps

John Irving, a történet írója feltűnik a filmben egy pillanatra, ő a St. Cloudban található államás kezelője. Szerző: ps

Jan Svěrák nem vállalta film rendezését.Szerző: ps