Asterix és Obelix: A Középső Birodalom

Asterix és Obelix: A Középső Birodalom

Astérix & Obélix: L'Empire du Milieu

Kr. e. 50-ben járunk, egész Galliát elfoglalták a rómaiak. Az egészet? Nem, egy armoricai falu még mindig ellenáll a római bitorlónak. És ide, a már ismert faluba érkezik egy szekér Fu Yi kínai hercegnővel, aki a galloktól kér segítséget. Ugyanis egy bizonyos Feng Tsin Qin hatalomra jutott a kínai… Több

Ország: Franciaország
Premier (HU): 2023.02.02. | Telekom TVGO (2023.05.11.) | HBO Max (2023.09.08.)
Forgalmazó: Vertigo

Vincent Cassel
Linh Dan Pham

2023.02.17 Artemisia

legújabb vélemény a nap véleménye

Gal-iba

A René Goscinny és Albert Uderzo író-rajzoló páros alkotta képregény sorozat 1959-es debütálása óta szerves részévé vált a francia popkultúrának, a belőlük készült rajzfilm-adaptációra pedig több generáció gondol vissza nosztalgikus emlékekkel. Aster... Teljes kritika

2023.02.05 HE7EDIK

Zlatan és Vincent Cassel miatt adok rá egy kettest, amúgy kidobott pénz.

2023.02.05 stif

Mitagadás nagyon vártam a filmet, de akkora csalódás volt, holott a szereposztás is remek, szerintem.

2023.02.06 Guszti

Őszintén szólva nem sokat vártam ettől a filmtől, de nagyon örülök, hogy végül megnéztem.

A film 74 731 730 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 38 125 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben Panoramixot alakító Pierre Richard a Balfácán (1981), a Négybalkezes (1986) és a Balekok (1983) című filmekben szerepelt Gerard Depardieu mellett. Depardieu Obelixet játszott az Asterix történetek mind a négy korábbi élőszereplős filmjében.Szerző: Thibo84

A forgatás munkacíme „Asterix és Obelix – A selyemút” volt.Szerző: Thibo84

Donnie Yennek felajánlottak egy szerepet a filmben.Szerző: Thibo84

Guillaume Canetnek vígjátéki szempontból az volt a szándéka, hogy visszatérjen az Asterix és Obelix: A Kleopátra küldetés (2002) stílusához, amely akkor még mindig minden idők negyedik legsikeresebb francia filmje volt, és széles körben a legjobb élőszereplős Asterix-filmnek tartották. A rettenthetetlen (1995) a gallok, a Tigris és sárkány (2000) a kínaiak látványvilágát ihlette.Szerző: Thibo84

(2023. 05. 04.)
Asterix és Obelix: A középső birodalom
Bár az bebizonyosodott, hogy az Asterixet játszó színész szabadon cserélgethető, Gérard Depardieu az idők során annyira összenőtt Obelix szerepével, hogy a nagy kérdés az volt: működhet nélküle egy élőszereplős Asterix-mozi? Most kiderült: a válasz szerencsére igen. Több