Az öldöklés istene

Az öldöklés istene

Carnage

Két tizenéves fiú összeverekedett a Brooklyn Parkban. Zachary Cowan (Elvis Polanski) fejbe vágta Ethan Longstreetet (Eliot Berger) egy ütővel, aminek a következményeképp a fiúnak kiesett az egyik foga, sőt, egy másikat is elveszíthet. A szülők igyekeznek kulturáltan megoldani a problémát,… Több

Rendező: Roman Polanski
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Franciaország, Spanyolország, Lengyelország
Premier (HU): 2012.01.12. | Netflix (2023.05.03.)

2020.09.18 De Matt

Csemege

Az Öldöklés Istene az egyik legjobb beszélgetős film, amit valaha láttam. Nem mondom, hogy a legjobb, de mind a négy szereplő kitűnő benne, és egy pilanatig sem lankad a feszültség. Feltűnően őszinte történet arról, hogy az emberek életében milyen fontos a látszat. Amikor pedig ezt lebontjuk, egészen érdekes dolgok mutatkoznak meg. Például az, hogy mit gondolunk valójában a világról...

2018.03.31 Zsceeeka

Mind a négy színész fantasztikus, igazi kamaradráma, érdekes sztori és még izgalmasabb végkifejlet, történések. Abszurd, nevetséges és egyben szomorú.

2018.04.01 szucszoli

Konfliktusok kavalkádja

Nagyon emlékeztet engem ez a cím egy Bunuel filmre, az Öldöklő angyal-ra. És tulajdonképpen van is valami közös a címen hasonlóságán kívül a két filmben: mindkét film szürrealista stílusjegyeket emel be. Mindkét filmben szimbolikus, hogy a szereplőin... Teljes kritika

2015.09.29 Loborg

Igazi remekmű , az egyik ( nálam ) alapmű a kamaradrámák közül . A színészek remekül lettek kiválasztva , és hozzák is , amit joggal elvárunk tőlük. A cselekményről nem beszélnék, meg kell nézni és kiderül.

2015.02.26 andor50

Nagyon szeretem az ilyen beszélgetős filmeket. Kellemes hangulattal indul, de később remek feszültség alakul. Remek színészekkel, jól megírt dialógusokkal nagy kedvenccé vált számomra. És valóban nagyon vicces film.

A filmet Párizsban forgatták.Szerző: ps

A forgatást szünet nélkül, egyetlen alkalommal csinálták végig.Szerző: ps

A parkban játszódó jelenetet leszámítva a filmet időrendi sorrendben vették fel.Szerző: ps

Michael Longstreet szerepét először Matt Dillonnak ajánlották fel először.Szerző: ps

(2016. 10. 09.)
Szándékával ellentétben Az öldöklés istene nem egy provokatív, gondolatébresztő mű lett, hanem egy olyan produkció, amelyben mindenki könnyedén megtalálhatja a saját kifogását, ő miért viselkedne elegánsabban ugyanebben a helyzetben.
7/10 Több
Szexoktatás