Az öldöklés istene (2011)

Carnage

De Matt   2020. 09. 18.

Csemege

Az Öldöklés Istene az egyik legjobb beszélgetős film, amit valaha láttam. Nem mondom, hogy a legjobb, de mind a négy szereplő kitűnő benne, és egy pilanatig sem lankad a feszültség. Feltűnően őszinte történet arról, hogy az emberek életében milyen fontos a látszat. Amikor pedig ezt lebontjuk, egészen érdekes dolgok mutatkoznak meg. Például az, hogy mit gondolunk valójában a világról...

Zsceeeka   2018. 03. 31.

Mind a négy színész fantasztikus, igazi kamaradráma, érdekes sztori és még izgalmasabb végkifejlet, történések. Abszurd, nevetséges és egyben szomorú.

szucszoli   2018. 04. 01.

Konfliktusok kavalkádja

Nagyon emlékeztet engem ez a cím egy Bunuel filmre, az Öldöklő angyal-ra. És tulajdonképpen van is valami közös a címen hasonlóságán kívül a két filmben: mindkét film szürrealista stílusjegyeket emel be. Mindkét filmben szimbolikus, hogy a szereplőin... teljes kritika»

Loborg   2015. 09. 29.

Igazi remekmű , az egyik ( nálam ) alapmű a kamaradrámák közül . A színészek remekül lettek kiválasztva , és hozzák is , amit joggal elvárunk tőlük. A cselekményről nem beszélnék, meg kell nézni és kiderül.

andor50   2015. 02. 26.

Nagyon szeretem az ilyen beszélgetős filmeket. Kellemes hangulattal indul, de később remek feszültség alakul. Remek színészekkel, jól megírt dialógusokkal nagy kedvenccé vált számomra. És valóban nagyon vicces film.

jake_green   2017. 06. 14.

Ezt a filmet csak és a a zárt helyen szereplő 4 színész az aki elviszi a hátán + természetesen a hatalmas sztori :D Mert más nincs benne, de az az igazság hogyha a filmet elkezded nézni, rájössz arra, hogy semmi más nem is kell bele! :D Kitűnő alkotás! :D

Dracule   2015. 08. 21.

Szuper volt, jó kis szórakozást nyújtott nekem így semmi esetre se bántam a film megnézését. Aki vevő erre a stílusra annak mindenképpen megéri megnézni, mert semmit se veszíthet vele.

A filmet Párizsban forgatták.

(ps)

A forgatást szünet nélkül, egyetlen alkalommal csinálták végig.

(ps)

A parkban játszódó jelenetet leszámítva a filmet időrendi sorrendben vették fel.

(ps)

Michael Longstreet szerepét először Matt Dillonnak ajánlották fel először.

(ps)

A filmben láthatjuk a rendezőt, Roman Polanskit, ő a szomszéd, aki kinéz a folyosóra.