Advertisement

Az öröm háza (2000)

The House of Mirth

s0ltau77   2015. 09. 05.

Varázslatos alkotás. Kivétel nélkül ajánlom mindenkinek, tökéletes választás lehet, ha az ember teljesen el akar merülni egy más világban. Ennek a történetnek mindig meg lesz a maga helye és ideje. Nagyon szerettem és szeretem a mai napig.

Edith Wharton (1862-1937) amerikai Pulitzer-díjas írónő "The House of Mirth" (1905) című regénye alapján. Magyarul a szegedi Lazi Kiadó jelentette meg 2008-ban, a "A ​vigasság háza" címmel Kiss Marianne fordításában.

(Berto49)

Köszönhetően annak, hogy a német forgalmazó, a Kinowelt 2001-ben csődbe ment, a filmet semmilyen hivatalosan formában nem adták ki Németországban, pedig a német szinkron elkészült.

A rendező, Terence Davies amikor csak lehetséges volt korhű ruhába öltöztette a szereplőit. Ennek az lett a következménye, hogy néhány ruha elszakadt a viselőjén, míg a másik ruhákban komoly fájdalmakat kellett kiállniuk a színésznőknek, ami segített nekik megérteni, hogy milyen korlátok közé voltak szorítva a nők abban az időben.

A külső helyszínek forgatásánál egy-két esetben meg kellett változtatni a felvétel szögét, mert a háttérben X-akták rajongók gyűltek össze, hogy láthassák Gillian Andersont.