Barbie

Barbie

Az első Barbie babákat Japánban gyártották le az amerikai Mattell égisze alatt.Szerző: Artemisia

Az első Barbie baba ugyanazt a csíkos úszódresszt viselte, amiben Margot Robbie is látható az első jelenetben.Szerző: Artemisia

Barbie-t egy 1955-ben forgalomba hozott német baba, Blind Lilli ihlette, noha Lilli alakját eredetileg nem játéknak, hanem egy karikatúrának szánták.Szerző: Artemisia

Barbie és Ken kitalálójuk, Ruth Handler gyermekei, Barbara Handler és Kenneth Handler után kapták a nevüket.Szerző: Artemisia

Barbie baba teljes neve: Barbara Millicent Roberts.Szerző: Artemisia

Az első Barbie megjelenésének dátuma (1959. március 9.) után március 9-ét Barbie hivatalos születésnapjának tartják.Szerző: Artemisia

Az első Barbie baba 1959. március 9-én került piacra.Szerző: Artemisia

Margot Robbie és Emerald Fennell korábban az Ígéretes fiatal nő című filmben szerepeltek együtt.Szerző: csd

Lady Gaga neve is felmerült Barbie szerepe kapcsán.Szerző: csd

Eredetileg a Sony lett volna a film forgalmazója, mielőtt a Warner Bros. 2018-ban átvette a projektet.Szerző: csd

Korábban Amy Schumer kapta a főszerepet, de 2017 márciusában időzítési problémák miatt kiszállt a projektből.Szerző: csd

Emma Mackey, Connor Swindells és Ncuti Gatwa korábban a Szexoktatás című sikersorozatban szerepeltek együtt.Szerző: csd

Diablo Cody bevallotta, hogy nem volt forgatókönyve, amikor közreműködött a munkálatok során.Szerző: csd

Anne Hathawayt 2017-ben jelentették be Schumer helyére, de ő 2018-ban távozott a projektből.Szerző: csd