38% 1446 szavazat
Vélemények

Barbie

Barbie

 Több
Filmadatlap
74
Vélemények (74)
32
Szereplők (32)
17
Képek (17)
6
Videók (6)
31
Érdekességek (31)
12
Díjak (12)
3
Filmkritika (3)
202
Cikkek (202)
Fórum

Vélemények (74)

Írj véleményt
 
2026.05.11 Tibor397141

legújabb vélemény

Nem olyan rossz film ez! A tökéletes nő és némi pezsgő kíséretében... hmm.

0
 
2023.08.14 JRD

a nap véleménye

Nem az önmegvalósítás púderrózsaszín megnyilvánulása

A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!

Nem is tudom, hogyan lehet írni erről a filmről bármi pozitívat. Ahhoz, hogy ez megtörténjen, simán be kell venni a woke-ideológia öncélú porhintését és a vad feminista mantrákat. (Mondom ezt úgy, hogy józan kereteken belül magam is feminista vagyok.... Teljes kritika

2
16
 
2023.08.21 Master

Hihetetlen, hogy felnőtt emberek időt áldoztak erre a döbbenetre

Csak megnéztem végül én is ezt a tömény idiotizmust, bár éreztem, hogy nagyon nem kéne. Mert valóban egy döbbenet. Azok, akik ebbe belemagyaráznak különböző dolgokat (például a nemi szerepekről, a feminizmusról meg bármi másról), képesek lehetnek bár... Több

1
9
 
2023.07.24 Ahoj poplacsek

8/10 – Nem gyerekfilm

A moziba már úgy mentünk, hogy tudtuk, ez nem gyerekfilm lesz. Ahhoz képest kicsit megijesztett, amikor benyomtak elé 1-2 Mattel reklámot, meg DC Comics valamint más nem kapcsolódó célközönségnek szóló filmek előzeteseit. Mintha a filmforgalmazóknak ... Több

2
 
2024.11.09 Br623

Babák mögött megbújó társadalomkritika

Ez a film mélyenszántó gondolatokat tol az arcunkba a feminizmussal és a patriarchátussal kapcsolatban. Azon a koncepción indul el, hogy a Barbie-knak igenis közük van ahhoz, hogy a nők egyenjogúságot szereztek az évek során. De vajon ez tényleg így ... Több

1
 
2023.07.29 Eastern79

Korkép vagy Kórkép ?

A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!

Greta Gerwig filmje egy óriási poén, ha a reklámkampány felől közelítjük meg, ugyanis a többség valószínűleg egy habos-babos, übercuki élőszereplős mesére számított, ehelyett azonban egy vizuálisan végletekig túltolt társadalomkritikát fogalmaz meg, ... Teljes kritika

1
 
2023.08.05 kabel

a nap véleménye

Kaotikus üzenet-tenger

A Barbie egyszerre akar minden lenni: görbe tükör a kapitalizmusra, feminista kiáltvány, kritika a patriarchális rendszerre, transzformatív metafilm, anya-lánya sztori, felnövéstörténet, Truman show... Ki szerint volt ez jó ötlet? Történetünk Barbiel... Teljes kritika

8
 
2023.07.31 Artemisia

a nap véleménye

Girlpower felsőfokon

Barbie-t senkinek sem kell bemutatni. Az ikonikus baba 1959-es piacra dobás óta töretlen népszerűségnek örvend, és aligha van olyan nő vagy kislány, akinek ne lett volna Barbie-ja, sokaknak akár több is, a Ken babákról vagy a számtalan kiegészítőről ... Teljes kritika

8
 
2023.08.12 Jocpappa

Brutál jó film úgy ahogy van, nincs is kedvem fejtegetni, elemezni.

0
 
2024.05.11 Fekete Gandalf

Vannak filmek, amelyek érted, miről szólnak, viszont a filmet mégsem tudod hová tenni. Épp ilyen film a Barbie is, de nem azért, mert megosztó (noha azzá sikerült), hanem egyszerűen nem tud rajta az ember elmenni. Értem én a mondanivalóját, kis túlzá... Több

1
 
2023.07.27 Jerico

Vicces és nagyon feminista

Rózsaszín ruhás nők és egykedvű férfiak (legtöbbjük vélhetően a velük lévő hölgyek nyomásra szintén rózsaszínbe öltözve) voltak a moziban, amikor megnéztem a Barbie-t. Margot Robbie nagyon szép, jópofa, és remek párost alkot Ryan Goslinggal. A Barbie... Több

2
 
2023.07.27 Piczil Zsolt

Barbie feje még mindig üres babafej

Na megnéztem, letudtam. Hogy ez a film jó lenne!? Távolról sem. Sajnos nem volt eléggé vibrálóan keszekusza. Arra ott van A Lego kaland. Sajnos nem szólt eléggé a játéklétről. Arra ott van a Toy Story. Sajnos még dimenziókeveréknek, kritikai önreflex... Több

1
 
2023.08.05 The Critic

A nyugati kultúra mélypontja ez a film

Valahogy hihetetlen számomra, hogy felnőtt emberek töltsék az idejüket egy ennyire gagyi és értelmetlen film elkészítésével. És ez igaz az operatőrtől a fővilágosítón és rendezőn keresztül a főszereplőkig. Mérhetetlenül ostoba és debil alkotás, szájb... Több

9
 
2024.01.01 Majorkas

Csak a zene miatt

Lesokkolt, és nem jó értelemben. Az elején az az Űrodüsszeia utalás nagyon nem illett bele, mert az intellektuális differencia a két alkotás között fényévekben mérhető. Margot Robbie remekül tudja játszani a degenerált karaktert, de Ryan Gosling miér... Több

0