
Vélemények (74)
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Nem is tudom, hogyan lehet írni erről a filmről bármi pozitívat. Ahhoz, hogy ez megtörténjen, simán be kell venni a woke-ideológia öncélú porhintését és a vad feminista mantrákat. (Mondom ezt úgy, hogy józan kereteken belül magam is feminista vagyok.... Teljes kritika
Csak megnéztem végül én is ezt a tömény idiotizmust, bár éreztem, hogy nagyon nem kéne. Mert valóban egy döbbenet. Azok, akik ebbe belemagyaráznak különböző dolgokat (például a nemi szerepekről, a feminizmusról meg bármi másról), képesek lehetnek bár... Több
A moziba már úgy mentünk, hogy tudtuk, ez nem gyerekfilm lesz. Ahhoz képest kicsit megijesztett, amikor benyomtak elé 1-2 Mattel reklámot, meg DC Comics valamint más nem kapcsolódó célközönségnek szóló filmek előzeteseit. Mintha a filmforgalmazóknak ... Több
Ez a film mélyenszántó gondolatokat tol az arcunkba a feminizmussal és a patriarchátussal kapcsolatban. Azon a koncepción indul el, hogy a Barbie-knak igenis közük van ahhoz, hogy a nők egyenjogúságot szereztek az évek során. De vajon ez tényleg így ... Több
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Greta Gerwig filmje egy óriási poén, ha a reklámkampány felől közelítjük meg, ugyanis a többség valószínűleg egy habos-babos, übercuki élőszereplős mesére számított, ehelyett azonban egy vizuálisan végletekig túltolt társadalomkritikát fogalmaz meg, ... Teljes kritika
A Barbie egyszerre akar minden lenni: görbe tükör a kapitalizmusra, feminista kiáltvány, kritika a patriarchális rendszerre, transzformatív metafilm, anya-lánya sztori, felnövéstörténet, Truman show... Ki szerint volt ez jó ötlet? Történetünk Barbiel... Teljes kritika
Hasonló filmek
Barbie-t senkinek sem kell bemutatni. Az ikonikus baba 1959-es piacra dobás óta töretlen népszerűségnek örvend, és aligha van olyan nő vagy kislány, akinek ne lett volna Barbie-ja, sokaknak akár több is, a Ken babákról vagy a számtalan kiegészítőről ... Teljes kritika
Vannak filmek, amelyek érted, miről szólnak, viszont a filmet mégsem tudod hová tenni. Épp ilyen film a Barbie is, de nem azért, mert megosztó (noha azzá sikerült), hanem egyszerűen nem tud rajta az ember elmenni. Értem én a mondanivalóját, kis túlzá... Több
Rózsaszín ruhás nők és egykedvű férfiak (legtöbbjük vélhetően a velük lévő hölgyek nyomásra szintén rózsaszínbe öltözve) voltak a moziban, amikor megnéztem a Barbie-t. Margot Robbie nagyon szép, jópofa, és remek párost alkot Ryan Goslinggal. A Barbie... Több
Na megnéztem, letudtam. Hogy ez a film jó lenne!? Távolról sem. Sajnos nem volt eléggé vibrálóan keszekusza. Arra ott van A Lego kaland. Sajnos nem szólt eléggé a játéklétről. Arra ott van a Toy Story. Sajnos még dimenziókeveréknek, kritikai önreflex... Több
Valahogy hihetetlen számomra, hogy felnőtt emberek töltsék az idejüket egy ennyire gagyi és értelmetlen film elkészítésével. És ez igaz az operatőrtől a fővilágosítón és rendezőn keresztül a főszereplőkig. Mérhetetlenül ostoba és debil alkotás, szájb... Több
Lesokkolt, és nem jó értelemben. Az elején az az Űrodüsszeia utalás nagyon nem illett bele, mert az intellektuális differencia a két alkotás között fényévekben mérhető. Margot Robbie remekül tudja játszani a degenerált karaktert, de Ryan Gosling miér... Több