38% 1446 szavazat
Vélemények

Barbie

Barbie

 Több
Filmadatlap
74
Vélemények (74)
32
Szereplők (32)
17
Képek (17)
6
Videók (6)
31
Érdekességek (31)
12
Díjak (12)
3
Filmkritika (3)
202
Cikkek (202)
Fórum

Vélemények (74)

Írj véleményt
 
2023.09.13 Tonyka

Plasztik varázs

A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!

Egyetlen film volt, amit semmi esetre sem akartam megnézni. Először, amikor hallottam felőle, elkönyveltem valamiféle gyerekfilmnek. Babázni a kislányok szoktak, letudtam ennyivel. Aztán nem tudtam hová tenni Margot Robbie és Ryan Gosling bekasztingo... Teljes kritika

1
 
2023.07.26 fankbringa

a nap véleménye

Plasztik szerelem álomvilágban

A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!

Greta Gerwing kezébe vette Barbie sorsát, és nem kímélte. Próbált annyi sztereotípiát beépíteni a filmbe, amennyit csak tudott. A Barbie-világ egy jól felépített, műanyag mese, tele örömmel, boldogsággal és meneküléssel. A mesében a mesehősök alig vá... Teljes kritika

0
 
2023.08.01 mozinaplo

Remélem, ha tényleg lesz egyszer Csupasz pisztoly remake, azt ez a csapat csinálja majd, mert remek poénokat hoztak ki a játék babákból. Csomószor azt hittem, szívrohamot fogok kapni, úgy nevettem rajta. Viszont nem tudom, ez a szegény nők téma... Az... Több

0
 
2024.06.03 drg0602

Tipikus rossz amerikai film, amely moziba került, és tarolt akkoriban. Most rávettem magam, hogy megnézem, borzalmas volt számomra, nem értem, mit szeretek a nézők rajta. Egy igazi rossz alkotás. Oppenheimer című filmmel jött egy időben moziba, és sa... Több

0
 
2023.08.01 Lóri Ádámcsik

Semmi értelmét nem láttam

Hiába akart egy csomó mindent beleszuszakolni az író-rendező, nálam visszafelé sült el. Nem adott számomra semmit sem a film. Üres, bugyuta és unalmas volt. A feléig bírtam nézni kb.

4
 
2025.11.22 The Wolf

Ha a 60-as években készítik, még be is talált volna

A Barbie-láz 1959-ben tört ki az USA-ban, és akkoriban még nem magyaráztak a dologba különböző gender-gondolatokat és feminista szólamokat. Megtette viszont ezt Greta Gerwig, aki 2023-ben sajátos filmet rendezett élőszereplős kivitelben, Margot Robbi... Teljes kritika

0
 
2023.10.11 Lipót Testvér

Nem tudom, a nők mennyire érzik elnyomva magukat, így arról nem szólok.

A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!

Egyszer egy nő azt mondta nekem, hogy „A lányoknak nincs sok lehetőségük; vagy manikűrösök, vagy bolti eladók, vagy felszolgálók, vagy fodrászok! Bezzeg a fiúk!”. Nem értek egyet vele. Nagyon nagy túlzás lett ez a film, van benne némi igazság, de ez ... Teljes kritika

3
 
2024.01.17 MP170506

Nem is olyan rossz, mint ahogy beharangozták. Szerintem egy Barbie-filmtől nem is várhattunk mást. Erőltetett humor, zene, bugyuta Barbie-k. Egyszer nézhető kikapcsolódás.

0
 
2023.08.27 Kapszaicin

Jöhet Barbie 2.

A film egyetlen problémája, hogy csak a felszínt kapargatta, de azt alaposan. Rengeteg témát bele lehetett volna még tenni, hiszen egy vígjátékkal van dolgunk. Annak ellenére, hogy alig akartam beülni az első Barbie-ra, mert szabályszerűen rettegek a... Teljes kritika

0
 
2023.10.12 Arte Peritus

Greta Gerwig szánalmas elképzelése a nemekről

Greta Gerwig valószínűleg boldogtalan életét egy sajátos világkép uralja, ami arról szól, hogy a férfiak csak koloncok a nők „nyakán” és voltaképp teljesen feleslegesek is. Nem tudom, milyen kapcsolata lehetett élete férfi szereplőivel (mondjuk apjáv... Több

3
 
2023.07.22 Recensor

Műanyag két órában

Talán a nyugati kultúra alkonya, ezt a címet is lehetne adni ennek a szürreális döbbenetnek, melyben felnőtt emberek infantilizálódnak a műanyag kultúra jegyében. Barbie babából hús-vér ember lesz, amibe belemagyaráznak sok mindent, de közben konstat... Több

9
 
2025.06.30 Aragorn

A férfiak dehonesztálása giccses kivitelben

Végül csak rávettek engem is (barátok) arra, hogy megnézzem a Barbie nevű giccses agymenést, de bevallom, hogy csak nagy küszködve tudtam végigszenvedni az egészet. A Barbie baba mint játéktermék története egyébként 1959-re nyúlik vissza, amikor egy... Teljes kritika

1
 
2025.11.21 alexa84

Nem macsóknak való

Nagyon sok komment született már erről a filmről, úgyhogy én csak annyit fűznék hozzá, hogy aki giccsesnek látja, az semmit nem értett meg belőle, aki pedig úgy érzi, hogy a férfiakat támadja, az nem látja a fától az erdőt. A film eleji Barbie-landbe... Több

0
 
2023.09.20 Fikatours_blogger

Féltem, hogy ez a film nem egy korosodó, hetero férfinak való, és így is lett.

0