Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Batman: Gyilkos tréfa (2016)

Batman: The Killing Joke

Norbert93   2021. 01. 10.

Az alapanyag kiváló, a megvalósítás gyenge

Ismerve az eredeti koncepciót, azaz a képregényt nem látok benne a Ctrl+C, Ctrl+V megvalósításon kívül semmi extrát. Azért egy ilyen alapanyagból a legkisebb fáradsággal is fantasztikus animációs filmet lehetett volna összerakni, ami bőven felvehette volna a versenyt egy felnőtt korosztálynak szánt, egész estés animével is, de ezzel a végeredménnyel csak egy nagy kapufát látok az egészben.

Bruce55   2018. 07. 18.

Sajnos méltatlan az eredeti képregényhez.

DJluki   2017. 07. 14.

Brutálisan jó volt, nagyon élveztem. Biztosan többször is megnézem majd, mert minden alkalommal lehet valami újat találni ezekben a színvonalas Batman animációs filmekben.

RókaÚr   2016. 08. 04.

Nekem nagyon tetszett a film, jobban élveztem, mint az utolsó Batman-Superman összecsapásos mozit. Ahhoz képest ezt sokkal mozgalmasabb volt események terén.

Hitman   2016. 07. 19.

Joker rémesen őrült volt ebben a filmben és nagyon tetszett még a jellegzetes képregénystílus. Olyan volt, mintha egy képregény lapjai megelevenedtek volna. Nagyon jó film, nézzétek meg!

danny   2016. 05. 06.

Végre. Már úgy vártam egy jó Batmanos filmet. A legutóbbi valami szörnyű lett, de ez most kárpótolt. Remek sztori, jó karakterek, tökre tetszett, hogy a bevált, eredeti jellemvonásokon nem változtattak. Izgalmas volt és érdekes. Kiváló!

Sziszi   2016. 01. 22.

Tök jó volt! Minden jöhet, ami animáció és Batman, így természetes volt, hogy ezt is megnézem. Nagyon tetszett! :)

Ezt a filmet eredetileg 2009-ben gyártották, ám a Watchmen: Az őrzők (2009), egy másik R-besorolású DC Comics film alulteljesítése után törölték.

(Thibo84)

A Batmobile ebben a filmben a Batman: The Animated Series (1992) klasszikus tervén alapszik, amelyen Bruce Timm producer is dolgozott.

(Thibo84)

Joker cellaszáma "0801", a számmisztikában szereplő kód, amelynek jelentése "HA".

(Thibo84)

Az alkotók az utolsó pillanatban úgy döntöttek, hogy a film nem egyenesen szalagra, vagyis ma már DVD-re érkezik, hanem mozikban is vetíteni fogják az USA-ban.

(ps)

Ez az első Batman animációs film, ami R-ratinget, azaz "18 éven aluliaknak nem ajánlott" besorolást kapott az USA-ban.

(ps)

Az első R-besorolású animált DC filmként, A gyilkos tréfa egy nem annyira drámai és nem annyira sokkoló körutazás Joker elméjében és eredettörténetében. Ha a média felhajtáson kívül egy kicsivel több pénzt és energiát áldoznak rá, talán klasszikus is születhetett volna, ez viszont így, ebben a formában egy elmulasztott lehetőség, és ha nem is méltatlan, de másod- vagy harmadosztályú feldolgozása egy első osztályú alapanyagnak. Sokan állítják, hogy ez a mostani The Killing Joke, Batman legjobb mozgóképes adaptációja. 60/100 több»

A két ikonikus karakter egyik legismertebb közös története, ami több szempontból korszakalkotó és egyedi, viszont összességében nem aknázta ki azt a potenciált, ami benne volt. több»