Bilincs és mosoly

Bilincs és mosoly

Cool Hand Luke

Luke (Paul Newman) néhány parkolóóra megrongálása miatt börtönbe kerül, ám ez sem töri le szakadatlan jókedvét, nem hagy fel az őrök és a rabtársak ugratásával. Mikor azonban hírül veszi édesanyja halálát, a börtön vezetősége úgy dönt, magánzárkába küldi, nehogy szökést kíséreljen meg. A váratlan… Több

Forgatókönyvíró: Donn Pearce, Frank Pierson, Hal Dresner
Premier (HU): 1968.10.10.

2017.10.23 Deku

Ez egyszerűen kegyetlenül és borzalmasan rossz film lett. Nagyon csalódtam benne. Nincsenek szavak erre a filmre. Avagy legalábbis nem találok jó szót rá. Kimondhatatlanul nem tetszett.

2017.03.12 NorbiP

Ez volt az első Newman film, amit láttam mostanra már a kedvenc színészem. A film annyira pozitív és boldog volt, hogy nem tudtam nem szeretni. Mindenkinek ajánlom, főleg Paul Newman miatt.

2016.04.21 raczdavidzsolt

Csalódtam benne! Azt hittem jobb lesz és változatosabb! Egyhangú!

2015.07.11 moony5972

Többet vártam tőle. Amikor beharangozták izgalmasnak tűnt. Sajnos a hozzá fűzött reményeimet korántsem váltotta be így ez egy bukta lett. Az érdeklődésem az első fél óra után teljesen elapadt

2016.10.13 tiszaizsofi

Sajnos egy ismert színész neve még nem garancia a sikerre ezúttal is ez a probléma a filmmel. Nézhető de maradandó élményt nem hozott mert túlságosan átlagos és nincsen benne semmi több mint egy átlagos krimiben.

Ez a sikerfilm 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című katalógusba.Szerző: Norbi

Az útépítési jelenet forgatásakor a színészek ténylegesen leburkoltak egy mérföldnyi autóutat.Szerző: kázsé

Az első jelenetben Luke parkolóórák tetejét szedi le. A város ezután évekig nem tette rendbe a parkolóórákat, úgy álltak ott, ahogy Paul Newman otthagyta őket.Szerző: kázsé

Luke szerepét állítólag eredetileg Jack Lemmon játszotta volna, de a forgatókönyv elolvasása után úgy érezte, a szerep jobban illik Paul Newmanhez.Szerző: kázsé