Dögkeselyű

Dögkeselyű

Dögkeselyü

Simon József taxisofőrt kirabolja két idős hölgy utasa. Hiába fordul az elvált, adósságokkal küzdő férfi a rendőrséghez, a hatóság emberei kétkedve fogadják a beszámolóját. A férfi nyomozni kezd, és gyorsan rábukkan a hivatásos tolvajokra. Mivel elvesztette hitét az igazságszolgáltatásban, úgy… Több

Rendező: András Ferenc
Forgatókönyvíró: András Ferenc, Munkácsi Miklós
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2023.02.23.
Forgalmazó: Pannonia Entertainment

2023.08.29 FilmMÁNIÁS

Remek társadalomkritikus alkotás. Izgalmas, jó a zenéje, és cserhalmi is zseniális. Remek film.

Cserhalmi a magyar Delon, de semmivel sem rosszabb

András Ferenc óriási nagy szerencsénkre a Cserhalmi György nevű zseniális színészt választotta ki Simon József taxis szerepére. Hihetetlen arc- és kézjáték, mimikák, játék a hangokkal, szinte mindent megmutat a repertoárjából. A kissé reszelős, de mé... Teljes kritika

2022.03.12 Emmersson

Kultikus a '80-as évekből

Micsoda szereposztás, milyen remek alakítások! Cserhalmi egy taxisofőrt alakít, akinek a helyzete már helyből zavaros: elvált, adósságai vannak. Egy napon viszont a reménytől is megfosztják, hogy újra sínre tehesse kisiklott életét. Megtakarítását és napi bevételét fondorlatosan és sunyin elemeli két utasa. A főnöke nem hisz neki, nincsen miből pótolnia a kasszát. Ekkor szakad el a cérna és borul minden, főhősünk elméje is. A film krimibe hajló dráma autósüldözéssel, túszejtéssel és váltságdíjjal. Amikor láttam Joel Schumaher Összeomlását, azt mondtam, hogy ő meg ezt a mozit látta. :) A zenéje pedig nagyon jó hangulatú.

2017.10.25 Deku

Na igen ez az a helyzet amikor nem igazán egyértelmű maga a film. Egyértelműen nem a legjobb. Azt nem lehet rá mondani, hogy teljesen bukta lett, mert nem, de ez most valahogy akkor sem adta át az érzést.

2017.04.22 Berto49

Talán az általam legtöbbször látott magyar film 1982-ből, természetesen a legnagyobb kedvencek egyike. Kész csoda, hogy a rendezője, András Ferenc rendezte, mert az ezt követő filmjei csapnivalók! Ez a film azonban minden ízében tökéletes. A szereplő... Több

A film irodalmi alapja Munkácsi Miklós "Kihívás" című munkája.Szerző: Berto49

Az ütős és azóta is – magyar filmben – páratlanul ragyogó zenéjét, amit a kezdő képsorok alatt, majd később az autós üldözés során lehet hallani, Kovács György és Vukán György szerezte.Szerző: Berto49

Simon szülei az 1934-es Meseautót nézik, amikor meglátogatja őket, melynek főszereplője Perczel Zita.Szerző: harnas1207

Perczel Zita csak a szerep kedvéért utazott haza Olaszországból. A színésznő ekkor már visszavonult a filmezéstől, és nyugodt életet élt Rómában.Szerző: harnas1207

A filmnek musical változata is készült, melyet 2014. december 7-én mutattak be a Madách Színházban.Szerző: harnas1207