Black

Katartikus történet a fiatal nőről, aki nem lát és hall, emiatt beszélni sem tud, és a tanárról, aki kivezeti őt sötét világából a fényre.

(e-batta)

Ország: India
Premier: 2005.02.04. | Netflix (2024.02.04.)

2016.11.28 e-batta

Nagyszerű alkotás

Tudtam, hogyha Sanjay Leela Bhansali filmet nézek, akkor felkészülhetek mindenre. A legutóbbi tőle látott Hum Dil De Chuke Sanam bizonyos fokig csalódás volt, bár még soha ilyen szépen bemutatott Budapestet nem láttam (Olaszországként). Nagyon ritkán... Teljes kritika

Először Kareena Kapoor írta alá a főszerepre a szerződést, de kilépett, mert ekkoriban lett feszült a viszonya a Bachchan családdal.Szerző: e-batta

Bhansali, a rendező remélte, hogy a film legalább akkora elismerést fog kapni, mint első rendezése a Khamoshi: The Musical (1996). Ugyanis mindkét filmje egy Helen Keller Intézetben tett látogatásán alapult.Szerző: e-batta

Tűz ütött ki Mumbai Film Cityben a film díszletei között, és négy tűzoltó-brigád kellett az eloltásához.Szerző: e-batta

A forgatás bajba került, mert a hatóságok nem akarták megengedni, hogy egy 120 éves műemlék épületben dolgozzanak. Az ívlámpák ugyanis befolyásolhatták az épület szerkezetét, melyet a brit alkirályok használtak otthon gyanánt 1886 és 1947 között, ezt követően vált nyári otthonává India elnökének, majd 30 évig az IIAS (Indiai Haladó Tudományok Intézete) tulajdonába került.Szerző: e-batta