Játssz egy PlayStation-ért ·  Fórum Login

doobie   2020. 01. 31.

Én alapból megnézek mindent, amiben Adéle Exarchopoulos játszik, szerintem fantasztikus színésznő, aki bármilyen szerepet zsigerből megold és átélhetően hoz. Mindenkinek csakis figyelmébe tudom ajánlani a munkásságát, és bár úgy érzem, a Szex és pszichoanalízis egy kissé klisésre sikeredett, ettől függetlenül egy igencsak maradandó alkotást feltételez.

gerda   2020. 01. 30.

Nem mondom, rá kellett hangolódnom a filmre, nem egy könnyű darab, szerintem a cselekménynek meg is van a maga sajátos dinamikája, ami némi türelmet is igényel, ugyanakkor elképesztően jó hangulata van az egésznek!

Toncsi   2019. 12. 07.

Nagyon imádtam a filmet, igazából már az első jelenttől egy érzelmi útvesztőbe vezet a cselekmény. Jó kis lecke emberi kapcsolatokról, konfliktusokról. Tetszett, ahogy a határozott, másoknak segítő nőnek regényírás közben kibontakozik a valódi, törékeny énje, ez talán az egésznek a kulcsa. A forgatókönyv ugyanis igencsak összetett, Sybil kivetíti a múltját a pácienseire, ezért folyamatosan keveredik a valóság és a fikció, múlt és a jelen, az életképek és a filmbéli események. Fölösleges tovább ragozni, zseniális, mindenképp látni kell kategória.

neyto   2019. 09. 13.

Őszinte leszek, óriási csalódás volt számomra a film. Az egész történet szörnyen zavaros; érződik rajta, hogy volt egy jó elképzelés, amit újabb, szintén jó ötletek követtek, de az összkép valahogy nem lett az igazi. A főszereplő egy roppant idegesítő karakter, és bár Virginie Efira szerintem jó színésznő, ezzel a szereppel nem sikerült teljesen azonosulnia. Nem mondom, hogy ez volt életem legrosszabb filmélménye, de sokkal jobbat vártam.

Mindent összevetve azonban felettébb fárasztó film lett a Szex és pszichoanalízis, amely cím első felét annyiban meríti ki a sztori, hogy van benne egy-két szexjelenet is. több»

Justine Triet rendező és Virginie Efira színésznő második alkalommal dolgozott együtt az Egy ágyban Victoriával után. "Virginie új arcait ismerhettem meg ezzel a filmmel. Mindent megértett, hogy mit várok tőle, nagyon gyorsan ment. Miután megtört a jég, bármit kértem, elfogadta, és tökéletesen megbízott bennem" - méltatta a színésznőt a rendező.

Justine Triet rendező elmondta, hogy a Szex és pszichoanalízist olyan alkotások inspirálták, mint a Titkok nélkül (2008) és Woody Allen filmje, az Egy másik asszony.

A film versenyben volt az Arany Pálmáért a 2019-es Cannes-i Filmfesztiválon.