indingo   2020. 03. 26.

Én 5-6 rész után feladtam. A látványa és a hangulata izgalmas volt ideig-óráig, de a története nekem unalmas volt.

Deku   2017. 08. 21.

Hatalmas sorozat lett, igazi vérbeli kalózos történet amiből semmi sem hiányzik. A karakterek nagyon erősen hozzák a formájukat és szerintem teljesen élethűen ábrázolták a kalózkort.

HercegPeter   2017. 04. 10.

Kalózok, árulás, harc, fordulatok és cselszövés. Aki szereti ezeket a témákat, azoknak mindenképpen ajánlom. A történet elsőosztályú, bár helyenként talán kicsit túl lett bonyolítva. A karakterek között mindenki megtalálja a számára legszimpatikusabb... több»

Orosz István   2017. 01. 27.

Na ezaz a sorozat, amit a sorozatok királyának koronáznák. Eszméletlenül jó a sztori, a látvány. Annyira kár hogy csak 4 évad lesz. :(

Syracuse   2015. 05. 15.

Alapvetően is szeretem ezt a kalózos témát, de ez az egyik legjobb feldolgozása. Szex, vér, dráma, tengeri és szárazföldi csaták egyaránt, minden, ami kell egy ilyen témájú filmhez/sorozathoz. Ráadásul a Treasure Island előzményeiről beszélünk, a fiktív szereplők mellett rengeteg, egykor valóban rettegett kalózzal.

goat2000   2016. 11. 16.

Ez egy jó kalózos sorozat. A történelem, irodalom híres kalózai feltűnnek benne. Nagyon jól össze vannak állítva az epizódok. Nagyon jó a főcíme és maga a sorozat zenéje is.

nagysar   2017. 12. 13.

Már az sokat elárul a sorozatról, ahogyan elkezdődik, mindig csodálkozva nézem a vízből előbújó csontvázakat és csak ezután kezdődik. Fordulatos, folyamatosan történik valami, nincsenek üres részek, amik csak ki akarják tölteni valahogy a műsoridőt. Lehet követni, iszonyat jók a szinkronhangok is.

Hannah New

A sorozat a kincses sziget, előzmény sorozata!

(Orosz István)

A sorozatot, Afrika partjainál forgatják.

(Orosz István)

Bár Flint kapitány és John Silver fiktív alakok, Anne Bonny, Charles Vane, Jack Rackham és Benjamin Hornigoldem karakterét valóban élt személyekről mintázták.

Charles Vane, Jack Rackham és Anne Bonny valóban kalózok voltak, akik Karib térségben tettek szert kétes hírnevükre.

A főcím alatt hallható jellegzetes hangú hangszer egy tekerőlant. A hangszert már a középkorban is használták.

A kalózos sorozat az utolsó két résszel olyan élményt szállított, hogy az túlzás nélkül vetekedhet akár a Trónok harca színvonalával is. Kétségtelen, hogy a Starz nagyon tud valamit, ha akcióról és intrikáról van szó. több»

A színészek nagyon jól végzik a munkájukat, ezért sokan meg fogják találni a kedvenc karakterüket és bőven lesz választék, nemcsak férfiakban, de nőkben is, mert a regénnyel ellentétben itt sok erős női karakter is helyet kapott.