Fiú a mennyből

Fiú a mennyből

Walad Min Al Janna

Adam, egy egyszerű halász fia, aki belép a tekintélyes kairói Al-Azhar Egyetemre, a szunnita iszlám hatalmi központjába. Az első tanítási napon az intézmény élén álló nagy imám hirtelen meghal.

Adam egyik pillanatról a másik az ország vallási és politikai elitje közötti könyörtelen hatalmi harc… Több

Rendező: Tarik Saleh
Forgatókönyvíró: Tarik Saleh
Ország: Finnország, Svédország, Franciaország, Dánia
Premier (HU): 2022.11.24.
Forgalmazó: Vertigo
Fares Fares

2022.11.25 ZiggityZag

Nem egy könnyen emészthető történet, nagyon is fajsúlyos, amire érdemes odafigyelni.

2022.11.24 cody0507

Tetszett, hogy végre nem egy agyonhypeolt filmet is kaptunk erre az évre. Engem személy szerint nagyon megrázott, de a jó értelemben.

Annak ellenére, hogy a film Kairóban játszódik, valójában a törökországi Isztambulban forgatták.Szerző: csd

A film világpremierjére a Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon került sor.Szerző: csd

(2023. 06. 12.)
A hatalom kétélű kard
Tarik Saleh a legjelentősebb iszlám egyetem közegébe ágyazott, belső vallási konfliktusból kibontakozó, kegyetlen politikai thrillerében olyan világ sejlik fel, mely fokozatosan a bőr alá kúszó, kellemetlen érzéssel tölti el európai nézőjét. Több

(2023. 04. 23.)
Az iszlám világ belső működésének bemutatása tett kísérlet egyszerre kegyetlen és hat hitelesnek. Fiú a mennyből filmkritika. Több

(2022. 05. 24.)
Valami bűzlik Egyiptomban
A nyolcvanas évek Magyarországán játszódó A besúgó című HBO-sorozat után itt a skandináv Boy from Heaven (Fiú a mennyből), melyben egy elsőéves egyiptomi egyetemista kénytelen jelenteni társairól és tanárairól. Beszámoló a 75. Cannes-i Filmfesztivál 6. napjáról. Több

(2023. 05. 09.)
A Fiú a mennyből az arab világ középpontjaként szamon tartott, mintegy húszmillió lakosú Kairóban játszódik. Pontosabban az ott található, mindmáig a legnagyobb presztízzsel bíró szunnita iszlám központban, a több mint ezeréves Azhar Egyetemen, amelyet a főimám vezet. Több