68% 68 szavazat

FILMINFÓ

Tartalom 1
Tartalom 2
Hivatalos tartalom

Egy francia házaspár egy kis észak-spanyolországi faluban telepszik le, ahol csak régi telepesek élnek. Itt, a természettel szoros kapcsolatban Antoine (Denis Ménochet) és Olga (Marina Foïs) zöldségeket termesztenek, amelyeket a közeli piacon árulnak, és amiből kényelmesen megélnek.
A faluban való… Több

Forgatókönyvíró: Isabel Peña, Rodrigo Sorogoyen
Ország: Franciaország, Spanyolország
Premier (HU): 2023.03.30. | Cinego (2023.08.03.) | HBO Max (2024.02.02.)
Forgalmazó: Magyarhangya

2024.02.18 Ари Шандор

A fejlett országok problémája egy kis falun keresztül

Nagyon nehéz film. Egy rakás problémát feszeget, ami a mindennapjainkat megkeseríti. – A politikusok és pénzemberek által aprópénzért megvásárolt tanulatlan, ostoba többség (szavazatvásárlás) – A tisztességesen, békében együtt élni, beilleszkedni akaró – egyébként némi ésszel bíró – ember... és annak lehetetlen sorsa. A szélmalomharc. – Az a tény, hogy a modern világban a rendőrség – a politikai elit hatalmának védelmén, és zsebének tömésén kívül – semmit nem tesz, amíg te saját magad nem végzed el a munkát. – Az érdektelenség, a beletörődés a többség részéről – És még ha szegény feleség el is ér a végére valamit (ami kis megnyugvással töltheti el), végül rendszerszinten semmi nem fog változni. A film jobb, mint átlagos. De nem teszem maximumra, mert azért vannak olyan dolgok benne, ami már túl bárgyú a főszereplő részéről. Marina Fois, Denis Ménochet, Luis Zahera mind nagyon jól alakítanak, ugyanakkor a film kicsit túl van nyújtva. Kevésbé hosszú beállításokkal és aláfestéssel is kifejezhető/elérhető lett volna a megfelelő/kívánt hangulat. Ne esti filmnek válaszd, és ne terhelt hangulatban. De ne is hagyd ki!

2023.10.18 Juki-onna

Ennek a filmnek a megnézéséhez nincs jó napszak, de közvetlenül lefekvés előtt nem ajánlom.

Képesek vagyunk megölni valakit, hogy utána éveken át rohadjunk a börtönben? Van, aki ezt az utat választja. Ebben a filmben képet kapunk arról, hogy milyen az emberiség és hogy mikre vagyunk képesek, ha az akaratunkkal szembemegy valaki. Ez a történ... Teljes kritika

2023.12.04 Jocpappa

10/5

Tudom, bunkó vagyok meg Transformersen nevelkedett, de: ember legyen a talpán, aki végigüli ezt a filmet. Csak akkor lett volna rá esélyem, ha moziban nézem, és nincsen más választásom. Jók a színészek, szép a táj, viszont baromi lassú és eseménytelen a sztori. Idén már a nagyon sokadik hasonlóan túlnyújtott, lassú filmet nézem, és elveszítem a türelmemet. 2023 a baromi hosszú, türelemjáték filmekről szólt. Oppenheimer, Megfojtott virágok, Napóleon, Akkor éjjel, Nyolc hegy, Skinamarink, ki tudja még, mennyi minden. Jó filmek ezek, megvan a helyük, de már sok. Elfáradtam. Plusz megint az van, hogy dühítő látni, hogy mennyire nem tudja megvédeni magát a nagy átlag, és hogy a legtöbb emberrel bármit meg lehetne tenni. Ezen változtatni kell.

2024.02.07 HE7EDIK

Kicsit túl van nyújtva, de remekül bemutatja, mire képes az ember, ha érdekei úgy kívánják... bármire. A kezdő képsorok és a főszereplő halála pedig zseniálisan asszociál egymással. Szomorú történet az emberi természetről csodálatos környezetben.

2024.02.04 BÉLA

Gyenge

A csigazabálók népe meg a mañana népe latinok, tehát rokonok. Részemről ott és úgy ütik agyon egymást, ahogy nekik tetszik. Nos ebbe én nem szólok bele. Még talán annyit, hogy azért annak jobban örültem volna, ha a franciák helyett románok szerepelnek. Ja és még annyit, kövezzetek meg érte, nem érdekel, az európai emberek túlnyomó részének nem volt része az ölés élményében, pl. képtelen lenne elvágni egy tyúk nyakát. Hogy a disznó ölésről már ne is beszéljek. Feleim, erősítsétek meg a lelketeket, és a vasárnapi ebédhez élő tyúkot vegyetek.

#1

A filmet 2021 végén forgatták Északnyugat-Spanyolországban, El Bierzóban és Galíciában.Szerző: csd

#2

A filmet beválogatták a 2022-es cannes-i filmfesztivál cannes-i premier szekciójába.Szerző: csd

#3

Szinte az összes jelenet Barjasban és Ponferradában készült, mindkettő León tartományban. León nem része Galíciának. Barjas csak néhány kilométerre van a galíciai határtól. A táj, az épületek, a mezőgazdaság nagyon hasonló a közeli galíciai Quiroga és Folgoso de Caurel településekhez.Szerző: csd

#4

Denis Ménochet-nek és Marina Foïsnak meg kellett tanulnia spanyolul a szerepeikhez.Szerző: csd

#5

Értékelés: 9/10
(2023. 04. 08.)
Rodrigo Sorogoyen legújabb filmje, a Szörnyetegek könnyen sokat emlegetett referenciaponttá válhat. A felszínen thriller dramaturgiával elmesélt személyes dráma rengeteg univerzálisan is érvényes gondolatot tartalmaz. Hatásában pedig éppen azért hosszan tartó, mert tartózkodik a hatásvadászat minden formájától. Realista, naturalista megközelítése p... Több

(2023. 06. 07.)
Ezt nevezed otthonnak?
Rodrigo Sorogoyen új filmje virtuóz módon ötvözi a lélektani dráma és a thriller kódrendszerét, az elegyet pedig végül még egy inváziós narratívával és egy igen erős karaktertanulmánnyal is kiegészíti. Komplex, aktualitásokra is reagáló, húsba vágó filmélmény. Több
Gypsy
A kalifátus