Fekete hattyú (2010)

Black Swan

Natalie Portman

Gauss   2021. 09. 22.

Fantasztikus, őrült, tökéletes

Van benne egy kis őrültség, kis misztikum, kis borzongás, kis erotika és egy egyre fokozódóbb feszültség, majd egy katarzis. A szereplőgárda fantasztikus, Vincent Kassel, Mila Kunis is parádézik, Natalie Portmanre meg mintha ráöntötték volna ezt a szerepet. A film egy amúgy nagyon tehetséges táncos lánynak a tökéletességre való törekvését és küzdelmeit mutatja be. A táncos filmek nem az én zsánerem, a balett meg aztán végképp nem érdekelt. Ez is mutatja Aronofsky nagyságát, hogy egy ilyen nézőnek is (mint jómagam) el tudja adni a filmet. Rám ez a film nagy hatást gyakorolt, szerintem sokak vannak vele így. Ez a dráma jól bemutatja a táncművészet kemény világát, hogy mennyi lemondás és küzdelem is van egy eredmény mögött. A film a 2000-es évek egyik gyöngyszeme, egyben hátborzongató és inspiráló is, elejétől a végéig izgalmas. Mestermunka. 10/10

Artemisia   2018. 01. 14.

Lehetett volna pörgősebb,fordulatosabb a cselekmény, mélyebbek a karakterek, így elég lagymatag az egész. A narratíva is távoli, sokszor nem tudjuk mi a valóság és mi a képzelet és igazából arra sem kapunk kielégítő magyarázatot, hogy Portman miért k... több»

mamiéstöti2   2019. 02. 12.

Mekkora hírverése volt és mellé mekkora sz*r. Reménytelenül unalmas és semmi értelme az egésznek.

Deku   2017. 07. 18.

Nagyon elborult stílusa volt ennek a filmnek, kár volt érte a beleölt munka. Nagyon erőltetett és hatásvadász volt ez a film amit elvből nem szoktam szeretni.

erare   2015. 02. 10.

Kiváló film. Remek a rendezés, remek a szereposztás. Portman megérdemelte az Oscart az alakításért. De valahol ijesztő képet is tükröz vissza számomra ez a film: milyen vékony hatát húzódik az őrület és az egészséges elme között. Vékony a fal, keskeny a híd...

indingo   2017. 10. 07.

Összességében én sem éreztem annyira különlegesnek se a film, se Portman játékát. Balettozott benne, de nálam ez nem érne ekkora elismerést. A leszbikus vonal is erősen hatásvadász.

Sabnock Sanatory   2019. 09. 01.

Nem tudom értékelni ezt a semmitmondó,és eléggé laposra,unalmasra sikerült filmecskét. A balettozásért kap egy buksi simogatást Portman,de részemről ennyi.Nem volt hiteles.

Natalie Portmannek kellet kifizetnie a forgatásra hívott orvosokat, mivel elesett és beverte az oldalát, és senki nem volt, aki ellássa, mert a produkció költségében nem volt orvosi csapat.

(lolita13)

A Perfect Blue című anime-ből kölcsönöz több vizuális megoldást is a film.

(wintermat)

Lilly szerepére Anna Kendrick is képbe került.

(wintermat)

Az összes zaj a filmben utólag módosított hattyú hangból áll.

(wintermat)

A film forgatása előtt egy évvel napi 8 órán át táncórákat kellett vennie a két színésznőnek.