Vélemények: Fekete hattyú (2010)

Patya94   2020. 11. 29.

Nyilván nem Portman és Mila Kunis közös jelenete miatt néztem meg :D, de pozitív csalódás volt. Azt hittem, sokkal laposabb lesz, és bár tényleg elég lassú volt a tempó, ez abszolút így volt jó, mert hozzájárult, hogy minél mélyebben el tudjunk veszn... több»

mamiéstöti2   2019. 02. 12.

Mekkora hírverése volt és mellé mekkora sz*r. Reménytelenül unalmas és semmi értelme az egésznek.

Deku   2017. 07. 18.

Nagyon elborult stílusa volt ennek a filmnek, kár volt érte a beleölt munka. Nagyon erőltetett és hatásvadász volt ez a film amit elvből nem szoktam szeretni.

erare   2015. 02. 10.

Kiváló film. Remek a rendezés, remek a szereposztás. Portman megérdemelte az Oscart az alakításért. De valahol ijesztő képet is tükröz vissza számomra ez a film: milyen vékony hatát húzódik az őrület és az egészséges elme között. Vékony a fal, keskeny a híd...

Artemisia   2018. 01. 14.

Lehetett volna pörgősebb,fordulatosabb a cselekmény, mélyebbek a karakterek, így elég lagymatag az egész. A narratíva is távoli, sokszor nem tudjuk mi a valóság és mi a képzelet és igazából arra sem kapunk kielégítő magyarázatot, hogy Portman miért k... több»

indingo   2017. 10. 07.

Összességében én sem éreztem annyira különlegesnek se a film, se Portman játékát. Balettozott benne, de nálam ez nem érne ekkora elismerést. A leszbikus vonal is erősen hatásvadász.

dailyfilmsan   2019. 01. 10.

Nem kicsit érdemelte meg az Oscart Natali Portman. A film amúgy nem nagy szám nem történik nagyon semmi benne, de a lélektani hatása az nem semmi. Művészinek is fel lehet fogni. Nekem tetszett. Tudom ajánlani.

citizenfour99   2016. 03. 11.

Elképesztően jól ván ábrázolva már csak a film atmoszférája által is, az a koszos világ amely egy-egy produkció mögött lappang. A versenyszellem, a mások eltiprása önnön maximalizmusa végett. Fuh. Kegyetlen jó film, Natalie Portman hihetetlen nagysze... több»

hszpp   2017. 02. 05.

Igazan jo alkotás,megérdemelt volt az Oscar... A tancosok,szineszek vilaga,az igazan jo beleelesekkel bizonyosan, ha csak részlegesen is,de tudathasadásba megy at...ez köztudott. Ezt dolgozza fel a film,tökéletesen!. Elgondolkodtató,s lebilincselo film.

Edii   2015. 01. 27.

Fantasztikus film! Nemcsak kiváló színészek vannak benne, de a történet is magával ragadó, ahogy óvatosan lavíroz a valóság és az álomvilág között. Valaki vagy megérti, és észreveszi benne a finom utalásokat, vagy nem.

Sabnock Sanatory   2019. 09. 01.

Nem tudom értékelni ezt a semmitmondó,és eléggé laposra,unalmasra sikerült filmecskét. A balettozásért kap egy buksi simogatást Portman,de részemről ennyi.Nem volt hiteles.

dittee   2015. 12. 21.

Ez egy hihetetlenül felkavaró és magával ragadó dráma. A színészek alakítása kiváló, Natalie Portman kiérdemelte az Oscart, kiválóan játszik. Felkavaró, nehezen emészthető film...

hsanya182   2015. 07. 08.

Elég beteg művészfilm, mely inkább a műveszben lévő györtelmes belső harcokat mutatja be, lehet mert túl tökéleteset, túl sokat akar, vagy csak spontán kell hogy megtörténjen?! Nekem ez annyira nekem nem jött át, mint egy "MULHOLLAND DRIVE" vagy egy "BIRDMAN" film, e utóbbi kettőt bármikor újranézném!! :)

Szilonka   2018. 04. 06.

Egy korrekt film. Van egy kompakt története, de számomra nem több. Natalie Portman jól játszott, de nem kiemelkedően. A filmet egyszer láttam, de nem túl maradandó.

MKristijan   2016. 11. 18.

Akár már a plakátja is megmondaná hogy milyen is a film. Pont olyan fura mint az azon található nő. Fura, beteges, félelmetes és az átszellemülés a célért.

Timcsi   2019. 03. 25.

Aki szereti a táncos filmeket, annak be fog jönni ez a film. Remek zenék és alakítások.

Greeta   2017. 12. 15.

Különleges film a vágyakról, a küzdésről a táncosok nem olyan könnyű világából és hogy milyen nehéz is kitűnni. Látványos volt és végig történt benne valami.

emesejuhasz   2015. 06. 21.

imádom, legjobbak egyike !♥

Syracuse   2015. 05. 13.

Hatalmas kultfilm, mostanában rengeteg ehhez hasonlót nézek. Sokkal többet éf, mint 10 Harry Potter, vagy Gyűrűk Ura film. Mindenkinek bátran ajánlom. remek thriller és egyben szomorú dráma is, Mila Kunis és Natalie Portman nagyon odateszik magukat.

Zsceeeka   2015. 05. 03.

Portman hihetetlent játszik benne, nagyon megérdemelten kapta meg érte Oscart. Nagyon jó kis pszichológiai thriller, szerintem egyszerűen hibátlan. Nagyon nagy hatással van a nézőre. Simán többször nézős.

Loborg   2015. 02. 13.

Nagyon felkavaro, kellett ido, amig megemesztettem. A kepek szepek, nehol ijesztok. Portman Zsenialis.

czigler.nora   2017. 09. 18.

Szerintem remek ez a film, bár borzasztóan nyomasztó és belefészkeli magát az ember elméjébe... fordulatos, sosem tudod mi fog történni. Azóta nem néztem újra, nem mertem..

moov18   2016. 11. 30.

Rendkívül felkavaró lélektani dráma, néhol gyengébb thriller behatásokkal. Megmutatja és elénk tárja az emberi lélek mélységeit, magasságait. A forgatókönyv kellő részletességgel kidolgozott, a jelmezek, a fények, a muzsikák szintén nem hagynak kivet... több»

Timike   2020. 09. 25.

Számomra nem volt sem alakításban sem történetben valami erős a film. Én egy mély, elgondolkodtató alkotásra vágytam.

Zsofi821   2015. 04. 29.

Kicsit művészfilm érzésem volt, látva a filmet, nem véletlen a sok kritikai elismerés. Natalie Portmant nagyon jó színésznőnek tartom, ezúttal sem csalódtam benne.

hejnekem   2015. 05. 09.

Egy eszelős, gyönyörű film, nagyon erős színészek teljesítményekkel, ami fokozatosan válik egyre erőteljesebbé, a vége pedig tűzijáték szerűen kitör. Kötelező darab.

moony5972   2015. 07. 11.

Egyszer bőven nézhető film volt, színészek a helyükön voltak. Azonban nem lett nagy eresztés. Amolyan egyszer megnézed, de többször nem nagyon vágysz rá fajta. A látványvilágra sincs panasz csak maga a film összességében nem fogott úgy meg.

clay00   2017. 02. 19.

Első balettos filmem. De ez ennél többet ad, erős pszicho-thriller valahol a józan ész és az őrültség határán. Néha tényleg nem tudod eldönteni mi a valóság és mi ami csak az elméjében játszódik le.

Bog1   2016. 07. 12.

A balettos táncos elcsépelt filmek sokszor nem az én asztalom, de ez a film kiválóra sikerült. Mind a szereplők, karakterek, mind pedig a rendezés a zenék, a vágás kiemelkedő. A XXI. században kevés olyan film van amit muszáj megnézni, de ez bizony a... több»

Pock   2016. 06. 28.

Nekem nem annyira jött át a film. Lehetne kissé érdekesebb, izgalmasabb. A kategóriától és a színészektől jobbat vártam. Egyszeri nézésre elmegy, de kategóriájában átlagos.